Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

Ölümün eşiğine getirme gibi bir durum yok. Japonca kelimelerini didikleyince ölümle ilgili anlamlar çıkıyor sanırım ama öncelikle resmi çevirisini atayım.

Buradan ölümle ilgili çıksa çıksa birbirleriyle ölümüne dövüştükleri falan çıkar diye düşünüyorum. Buradaki çevirisini doğrudan çevireceğim zaman yıllar boyunca birbiriyle dövüşmüş iki kişi olduklarını görüyoruz.
Daha önce bunu sorduğumda, Sandman Japonca metine göre "Birbirimizi öldürmek amacıyla birkaç/birçok kez savaştık, değil mi?" şeklinde çevirmenin daha doğru olduğunu söylemişti.

WB>Garp>Roger'dir benim için. Bilindiği üzere Roger GL'yi fethetmiş ama bu feth benim anladığıma göre dolaşmak anlamında. Çünkü gerçek anlamda Grand Line'ı fethetmiş olsa onun zamanındaki Yonkou'ları silip süpürmüş olması gerekirdi fakat Bigmom'ın şimdide o zaman da Yonkou olduğu biliniyor. Roger'i diğer Yonkou'lardan farklı kılan şey Rafteli bulmuş olması. Herhangi bir güç farkı değildir. Hatta Luffy gibi Bigmom'dan rotalardan birisini çalıyordu sanırım bu da onun zayıflığını gösterir. Niye WB en üstündür dersek bunu söylememin 3 sebebi var. Birincisi Garp'ın WB için "Denizlerin Kralı" olarak bahsetmesi, İkincisi WB'nin ölümündeki dış sesin WB'nin kimseden korkusunun olmadığına, geri adım atmadığına değinmesi, son sebep ise Kizaru'nun, WB'yi mutlak güç olarak tanımlamasıdır. Garp neden Roger'den üstündür derseniz, Bunu nasıl anlatsam Garp, kovalayan kişi, Roger ise kaçan kişidir. Mesela Dof ve Tsuru gibi, bildiğiniz gibi Rocinante'nin öldüğü adaya Tsuru savaş gemisiyle gelir fakat Doflamingo herhangi bir dezavantajı olmamasına rağmen kaçar çünkü onun üstünlüğünü kabul etmiştir. Buna karşın Luffy, Smoker örneğiyle gelebilirsiniz. Smoker başlangıçta Luffy'den güçlü olmasına karşın şuan nal toplamaktadır. Ama bunun sebebi Luffy'nin klasman atlayıp peşine düşen kişilerin değişmesidir. Yani Roger Garp benzetmesinde Smoker'ın rolü düşmüştür. Garp rolünü şuan Fujitora üstlenmektedir. WB neden Garp'tan üstündür? Bunu açıklayabileceğim net bir bilgi yok fakat okuduğum serilerin büyük kısmında en güçlü kişilerin olayla alakasız kişilerin çıkması sebebiyle öyle düşünüyorum.

Sengoku da güçlüdür epey. WB Shanks ile görüşmesinde, MF girişinde ve ölürken nedense Sengoku der. WB'nin Garp'a yapmadığı kadar Sengoku'yu bu kadar çok belirtmesi boşuna değildir. Eskilerle arasında fazla bir fark yoktur bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık