Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'in İvme Kaybetmesinin 10 Sebebi

ben komedi unsurunun çok azaldığını düşünüyorum. size sorayım en son hangi bölümde kahkaha attınız. gidilecek ada olarak dev adası ve raftel kaldı. ama bilmediğimiz bazı şeyler var bunlar nasıl açıklanacak. mesela frankynin ailesi robinin babası luffynin annesi. sadece bu 3 karakter için 3 ark gerekebilir yani. bakalım nasıl olacak.

Bunlara ek araya hatta sona devrim-hükümet yıkılması da eklenir. Bu yine olurdu lakin yonkou kavramı ile çarpışmadan. Kaido-BM öldü korsan serisi de bitti. Şuan okuduğumuzun korsanlıkla alakası kalmadı. 4 saç ayağı vardı 1 tanesi mf de öldü, yerine yedek taktılar kalanlardan 1 tanesi ne olduğu mechul tam bir ara eleman(shanks) kalanlar korsanlığı yüklenenlerdi onlarda gitti orada korsanlık bitti. Korsan kavramından şu da vardı diyerek güçlü göstereceği, o konuda heyecana sokabileceği ne olay var ne karakter. 1 tane yanık yüzlü mü yaralı yüzlü mü ne saklıyor o da nika ya yem olacak bitti gitti. Korsan serisi devrim serisine döndü, bende heyecan öldü...

Çoğu maddeye birebir katılıyorum. Daha farklı yaklaştığım yer ise, One Piece'i 11 senedir güncel takip eden(ara ara kopmalar olsa da) biri olarak gördüğüm en akıcı dönem Wano-Egghead arası dönemdir.(zaman atlaması sonrası güncel takip ettiğim dönem) Bu dönem "iyidir" demiyorum. Aksine belli bölümler hariç epey tırt bir dönem ama genel olarak bölümlerde bir şeyler mutlaka oluyordu iyi veya kötü, keza Wano ile beraber daha fazla dış dünya bölümü görmeye başladık. Ha asla zaman atlaması öncesi döneme değişmem ve bu dönemi beğenmiyorum. Yine de bir akıcılık benim adıma getirdi. Dressrosa, Tüm Kek gibi arcları okurken(izlerken demiyorum dikkat edin, toplu izlendiğinde keyifli olabiliyor) afakanlar basıyordu. Wano çok dandik bir arc olsa da en azından daha dolu geçtiğini hissediyordum. Tabii bunun nedeni satışların düşmesi ve iyice sona gelmemiz bence.

Onun dışında benim için One Piece'in son iyi arcı Dressrosa.(Kötünün iyisi) Bu serinin zirvesi Marineford idi ve oradan sonra bir daha asla eski havasını yakalayamadı. Oda Büyük Savaş'ı çok yükseltiyor ama bence Shabody-Marineford arası dönemdeki etkiyi hiçbir şekilde veremeyecek.

Ha ben şu sıralar keyif alabiliyorum One Piece'den çünkü beklentilerimi sıfırlayıp beyni kapatıyorum direkt. O zaman keyifli olabiliyor.

1- Seriyi maceradan çok gizem serisine çevirmeye çalışması. Seride ilk başta one piece hazinesi ne, şeytan meyvesi ne diye diye başlıyor. Gerisinde göre göre gidiyordunuz. Şimdi İmu'yu düşünün. Arlong park zamanı açıklansaydı İmu'yu mu merak ederdiniz yoksa Luffy'nin bi dahaki bölüm ne yapacağı mı? İkinci değil mi... Çünkü o zaman korsanlık macerası ön plandaydı. Şimdi yok Kong ne iş, Lurking Legend kim, yanık izlinin yanığı nerede, kurtarıcı tanrılar vs. serinin merkezi oldu.
Bir noktadan sonra bir şey ucundan gösteriyor, 100 bölüm sonra açıklıyor ve yerine de 5 tane daha koyuyor. Aşırı gizem kasmaya çalışmadan anlatmalıydı. 1,2,3 sene silüet gösteriyor ya.

2- 2 yıl zaman atlaması. Franky'i hâlâ garipsiyorum o ne ya... Zoro'yu Mihawk gibi yapmaya çalışması... Ya Zoro başka Mihawk başka 2 yıl yanında kaldı diye "bak işte bu geçecek" diye bunu yapma... Luffy'i çocuğa çevirmesi, Sanji'yi plan kurucudan çevirip ya aşırı dramda ya da ecchiçin kullanması ve WCI'de hıyar gibi göstermesi var. Nami serinin başında ne kadar önemliydi değil mi? Şimdi bakiyoruz dümeni kıran Grand Line'da. Hani çok zordu, Nami gibi doğuştan yetenekli insanlar gerekliydi ne oldu? Robin, serinin kilit isimlerinden biri ama Pandaman gibi hep arkada.

Artık okuyucularda maalesef sabır kalmadı. Wano Kuni o kadar büyük bir hazırlıkla, o kadar büyük bir giriş ile okuyucuya sunuldu ki insanların perdeler eşliğinde Wano'ya girip "Evet, sonunda beklediğimiz yere ulaştık." vb. düşüncelerini, bu düşünceler sayesinde seride karşılaşılan saçmalıklara göz yummasını karşılıksız bıraktı, tatminsizlik yarattı.

Yalandan yere Zoro'ya yonko kombosunu yedirip çatıdan attı ya. İşte orada koptu film.

Genel takipçiler için konuşmuyorum ama ben şahsen zaman atlaması sonrası neredeyse hiç aynı tadı alamadım zaten. Hep vasat gitti bence. Ama olay şu. Yazar Enies Lobby'den beri Yeni Dünya ve İmparator şişiriyordu. Yani Balıkadam Punk Hazard Dressrosa'yı ben hep birazcık kurulum gibi gördüm. Tabi arada Doflamingo'yu yabana atmayalım ama bence tamamen boş yere şişmiş arclardı. Ama ilerisi için bir şeyler kuruyor gibiydi, veya ben kendim naif olarak bu ortalama arcların bir yandan gelecek arclar için çalışma yaptığı için olduğunu düşünüyordum. O yüzden Zou'da ve Tüm Kek arcının ilk yarısında mangadan aşırı zevk alıyordum. Sonrası malum zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık