Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Stampede [Ağustos 2019]

Crocodile hala güçlü karakter. Bunun olayına Daz parmak basıyordu zaten adam MF de o olayı atlattı Oda bunu bizzat madde madde çizerek anlattı. Adamın güç gösterge sırası şu şekilde idi bu filmi katmıyorum. Ne kadar sevdiğim sahneler çıkacaksa da Oda'nın kalemi değil sanırım bu olacaklardan haberi olsa da. Fakat Croc çok farklı bir seviyede gelecek.

Serinin önemli karakterlerinden adam geçmişte WB'ye meydan okumuş. WB tayfasında ki isimsiz üyeleri bile biliyor şuan Luffy'nin bir Yonkou'ya ulaşmak için nelerden geçtiğini gördük. Geçtiğinde ise ne duruma düştüğünü. Croc WB'ye kol vermiş, yüzü çizdirmiş. Adamı gördüğünde kılıç yarası alıyor ve adamın şuan ki haline zayıf deyip ''Ben geçmişte böyle bir adama mı yenilmişim?'' diyor.

Biz şuan Luffy'nin hikayesini okuyoruz. Adam bir Yonkou'ya ulaşmak için nelerden geçti nereleri aştı karşılaştığında ise ne olduğunu gördük. Hele de WB'nin adamları Amirallerin saldırılarında bile ''Krala o kadar kolay ulaşamazsın'' diyerek onlara laf atıyorken, Ace'in WB'yi hedeflemesinden sonra gelen Jinbe gibi karakteler varken Crocodile oralara öyle dümdüz gelmiş bir karakter değil. Bu doğrudan serinin mantığına aykırı çünkü hiç bir karakter diğer bir karakterin önüne öylece geçip meydan okumaz. Hele ki Croc'un geçmişinde Mangaka bizzat ''Denizlerde Luffy gibi hızlıca yükseldi'' diyorken. Neyse ki bu olayı MF de Croc tamamen kapattı.

Fakat WB'ye duyduğu nefret ister saygı deyin ister sevgi deyin bunların gerisine düşüyor. Aralarında ki olay neyse ya hata yaptığını düşünüyor ya da başka bir şey işte ona yardım etme gereği duyuyor açık açık. Bunu da yine Sengoku'ya daha doğrusu Denizcilere laf sokarak yapıyor ''O bunağın başını her zaman alabilirim ama bundan önce sizin zaferi tatmanıza izin vermeyeceğim'' tarzında konuşmasıyla.

Daha sonrasında ise MF sonrası Daz ile Yeni dünya girişinde ki sohbeti. Yani şu sohbet...

Burada ki yara tamamen psikolojik ve ruhsal bir durum. Yani Croc bu durumdan kurtulduğunu söylüyor çünkü MF de WB ile yüzleşti ve bu durumu atlattı. Kısacası artık her şey farklı bir boyut aldı bir nevi WB'ye meydan okumadan ki önce ki kişiliyetine kavuştu. Fazlaca Manga okuyan kişiler burada ki dediğim eski kişiliyetine dönme meselesini anlamıştır.

Senin için film yapmışlar.
Ben bekliyordum zaten bu tarz şeyler o yüzden pek şaşırmadım.
Bu tarz geleceğini sadece benim düşünmemiş olmam güzel.
Bir aralar bu tip bir gücü olacağını sadece benim düşündüğümü söyleyenler vardı. Yani ''Crocodile zayıf karakter. Şundan tek yemiştir, bundan tek yemiştir. Şu tek atar, bu tek atar'' diye karakteri yorumlayanlar vardı. Hala da var da neyse...

Ne kadar manga da olmasa da bazı arkadaşların fikirleri değişir sanırım. Neyse değişmezse de artık Mangaka ile birlikte değiştireceğiz. :D :hhh:

:oleyo2: Yedi bitirdi beni diyorsun yani.Croco fena çökmüş cidden filme göre. @Sir Crocodile Orada Jozu ve Doffy’den aldığı yaraları kastediyordur.
Değil malesef dediği yaralar ruhsal yaralar. Luffy'nin Ace'i kaybetmesi Daz'ın kastettiği şey ile beraber. Crocodile da ona iğneleme yaptığı için zaten o tip bir tepki veriyor. Daha sonrasında ise iyileştiğini söylüyor zaten çok net bir biçimde. İyileşme sebebi ise zaten MF de belli. Sen çok manga okuyan birisin bu tarz durumlar sonrası karakterlerin eski durumlarına geri döndükleri ve asıl kendilerine gelmeleri çok net bir biçimde gösterilir. Crocodile WB'den sonra yaralıydı benim her zaman söylediğim şey bu adamların aralarında farklı şey olduğuydu. Başka yerlerde gördüğüm yorumlarda da bu tarz düşüncelere rastladım.

O yüzden MF de WB öldükte sonra Crocodile gülmüyordu. Oysa ki ona karşı en çok kin güdenlerden biriydi kendisi fakat bunu MF de kendisi değiştirdi. Bir nevi geçmişi geride bıraktı orada yaptıklarıyla.

Bu arada Dof'dan yara falan almadı Croc ne uyduruyorsun yine sen. :D

Silinmiş Üye

Crocodile fazla abartılıyor güç konusunda.Görevini tamamladı dayağını yedi.Hiç bir etkisi yok artık.

Crocodile fazla abartılıyor güç konusunda.Görevini tamamladı dayağını yedi.Hiç bir etkisi yok artık.
Forumdaki hatırı sayılır bir kesimin beklentisi min Dof ortalama Kata gücünde olması. Filmi yapan ekibin yaşadığı kafaya göre ise amiral seviyesi falan çıkacak Croco. Bu gidişle "Çünkü o Erza" muhabbeti büyük bir değişim yaşayabilir. Gerçi film iplenecek bir şey değil de beklenti var insanlarda.

Yeniden gördüğümüzde Croco bir Law kadar olmuşsa helal olsun derim açıkçası. Ötesi OP'tan uzak FT'ye yakın olsun mümkünse

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık