Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece - Renklerin Düşmanlığı

Bu Analizi beğendin mi ?

• Kullanılan toplam oy
    17
Merhaba arkadaşlar , Bugün renkler üzerinden eski ve yeni Amirallerin kişiliğini , birbirlerine karşı davranışlarını ve yeteneklerini analiz edicem. Analizden sonra ise olma ihtimali güçlü olan senaryo ile Analizimi bitiricem.
Şimdiden bir hatam olursa Affola :)

Aşağıda görmüş olduğunuz Ana ve Ara renkler ile başlayalım.

Mavi Renk: Aokijiyi temsil etmektedir. Aokijinin lakabı Mavi Sülün'dür.
Aokiji Hie Hie No Mi [ Buz meyvesi ] ' ni yemiştir.

Sarı Renk: Kizaruyu temsil etmektedir. Kizarunun lakabı Sarı Maymun'dur.
Kizaru Pika Pika No Mi [ Işık Meyvesi ] ' ni yemiştir.

Kırmızı Renk: Akaiunuyu temsil etmektedir. Akainunun lakabı Kızıl Köpek'tir.
Akainu Magma Magma No Mi meyvesini yemiştir.

Zaten hepimizin bildiği gibi Amiraller kendi meyvelerine ve lakaplarına uygun olarak giyiniyor.

Şimdi TimeSkip'ten sonraki yeni amiral kadrosunu analiz edelim , Ara renkler ile devam edelim.

Mor: Fujitorayı temsil etmektedir. Fujitora'nın lakabı Mor Kaplan'dır.
Fujitoranın yediği şeytan meyvesinin ismi açıklanmamıştır. Görüldüğü üzere yer çekimini kontrol edebiliyor ve bu sayede Dressrosada'da görüldüğü gibi havada uçabiliyor. Gözlerinin kör olması bir dejavantaj olsa bile üstün Gözlem Hakisi ile saldırılardan kaçınabiliyor ve Meyvesinin yer çekimi basıncını kontrol ederek düşmanını kendinden uzak tutabiliyor.
r

Ryokugyu:
TimeSkipten sonra Aokijinin denizcilerden ayrılması ve Akainun Filo Amirali olması üzerine boşalan iki amiral koltuğuna oturan sonuncu amiraldir. Mangada gösterilmemiştir.

Evet arkadaşlar buraya kadar olan sıkıcı bölümü okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi Zıt renkler ile asıl olaya giriyorum.

Arkadaşlar fotoğraftada gördüğünüz gibi zıt renkler karşı karşıya konulmuş bir biçimde.

Aokiji ile başlayalım , Aokijinin amirallik yaptığı dönemde gerek düşünce yapısı gerek ise meyve olarak tam zıttı olan tek kişi Akainu'ydu.

Resimde Mavinin karşısında Turuncu var fakat ben henüz o turuncunun ilerleyen sayılarda boşalabilecek amiral koltuğuna oturan yeni amiralin hem meyve gücü hemde lakabı ile stilini alacak renk olarak tahmin ediyorum. Hine de Kırmızıya en yakın renk Turuncudur ve bu da renk olasılıklarını güçlendiriyor. Ortaya birazda kizaru katarsak al sana kırmızı :D

Aokiji ayrılıyor ve Fujitora onun koltuğuna oturuyor. Aokijiden boşalan koltuğa Fujitoranın oturduğunu nereden çıkardın diye sorarsanız eğer , Ara renkler: Mavi-Kırmızı = Mor Rengi oluşturur. Buradaki Renk karışımını Aokiji vs Akainu'ya benzetebiliriz.

Gelelim Green Bull'a , Ryokugyu eğer renk uyumu doğru çıkar ise Akainu ile aralarında bir husumet olduğunu ya da birbirlerini sevmediklerini düşünüyorum. Sebebi ise resimdede gördüğünüz gibi renk olarak Yeşil ile Kırmızı birbirinin Zıt'tı.
Böyle düşünmemin bir diğer sebebi ise

Evet sizinde anladığınız üzere Boğalar kırmızıyı sevmez.

Peki Filo Amirali Akainu kendinden nefret eden ya da karşılıklı birbirlerini sevmemelerine rağmen neden Ryokugyu amiral yaptı. Yukarda da dediğim gibi amirallerin renkleri yetenekleriyle alakalı bunu çoğunuz biliyosunuz zaten.
Peki Yeşil ile ilgili ne uydurulabilir , Hangi meyve ya da nasıl bir güç verilebilir.

Benim düşünceme göre Akainu Dünyayı yok edebilecek güç olan Gura Gura No Mi ' yi durdurmak için Ryokugyu amiral yaptı. Ryokugyu bana göre Toprak meyvesini yemiştir. Arkadaşlar hepiniz meyvelerin bir üst versiyonunu biliyorsunuzdur.
Misal Mr1'in meyvesinin bir üst meyvesi Baby5 'in meyvesidir ya da Ace-Akainu örneklemesi verebiliriz.
Aokijinin meyvesi Hie Hie'nin Monetin meyvesinin bir üstü olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı şey Ryokugyu'nun meyvesi içinde geçerli , Peki Ryokugyu Toprak meyvesini yediyse hangi meyvenin üstü olabilir?
Ya da altı ? Bana kalırsa Crocodile'nin Suna Suna No Mi'sinin üst modeli nedenini birazdan söyleyeceğim.

Eğer Crocoboyun meyvesi üst model ise sahalara Ryokugyu yeni dünyada yenerek dönebilir. Fakat ben böyle olduğunu sanmıyorum çünkü Crocodile eskiden Gura gura no mi [ deprem ] meyvesini yiyen Edward Newgate ile dövüştüğü ve yenildiği biliniyor. Bana kalırsa Ryokugyu Gura Gura No Mi ' yi durdurabilecek nadir güçlerden.

Nedeni ise toprağı kontrol eden Ryokugyu'nun Gura Gura No Mi tarafından yapılabilecek depremleri yerin altındaki toprakları kontrol ederek durduracağını düşünüyorum. Lakin diğer türlü karşı karşıya iken Gura Gura No mi ile nasıl dövüşeceklerini bilemiyorum.

Yukarda da demiştim , Boğalar Kırmızıyı sevmez elinde sonunda Ryokugyu Akainu'yu öldürmeye ya da savaşıp onun koltuğuna oturmayı deneyebilir. Ben Ryokugyu'nun Akainudan meyve olarak üstün olduğunu düşünüyorum. Nedeni ise yerin binlerce kat altında bulunan magmanın üstünde toprak olması. Evet katman olarak üstün olan Ryokugyu Magma katmanını dünya tabanıyla ayıran toprak parçacakları ile benzetilebilir. Kaldıki bir ateş yaktığımız zaman direk üstüne su olmazsa toz toprak dökeriz değil mi ? Mantık bu mantık. Biraz saçma gelebilir fakat olabilesi var.

Gel gelelim Monster Trio ve Amiral kapışmalarına! Çoğu kişi amiralleri monster trio ile şöyle karşılaştırıyor.
Luffy - Akainu
Sanji - Kizaru
Zoro - Fujitora
Green Bull - Jinbei

Benim düşündüğüm karşılaşma ise şöyle
Luffy - Akainu
Sanji - Kizaru
Zoro - Ryokugyu
Fujitora - Jinbei

Fujitora ' yı Jinbei ile eşleştirmemin sebebi Jinbeinin gücü.

Jinbe, Balıkadam Karatesi'nde usta olmuş biridir. Impel Down Hapishanesi muhafızlarını bu gücüyle sarma dağın etmiştir. Havadaki su zerreciklerini saldırmak için kullandığından, rakibine fiziksel temasta bulunması gerekmez, uzak bir noktadan da etkili vuruşlar yapabilir. Balıkadam Karatesi'ndeki gücü ve seviyesine örnek olarak, Dört İblis Muhafız'dan biri olan Minorhinoceros'u basit bir aparkatla alması, verilebilir. Jinbe, su işleme yeteneğine sahip olduğundan, uzak mesaferlerden de saldırı yapabilir. Onun bu tekniği hem insanlarda, hemde gemilerde yüksek hasara neden olabilmektedir. Kalın bir buz tabakası ile kaplı olan savaş alanında, Gekko Moriah'ın zombilerine su atabilmesi, durum için harika bir örnektir. Ayrıca bu yeteneği ile, Luffy'ye de zarar verebilmektedir. Jinbe, Balıkadam Karetesi'ndeki ustalığı sayesinde, kendini gölgelerle güçlendiren Gekko Moriah'ın yapacağı saldırıları engellemiştir. Ayrıca Jinbe, daha çocukken Balıkadam Karatesi'nde kara kuşağa sahip olmuştur.

Jinbei Havadaki su zerreciklerini saldırı yapmak için kullanabiliyor ve rakibine yaklaşmasına gerek kalmıyor.
Zira Fujitoraya yaklaşmak Meyve kullanmayan birisi için çok tehlikeli yoksa basınç ile yaklaştığınızda sizi hareketsiz bırakabilir. Tabi ben Fujitoranın finalde ya da ilerleyen bölümlerde Monster Trio'nun Amiraller ile savaşacak olurlarsa bu savaşta yer alacağını düşünmüyorum. Nedeni ise Amirallikten ayrılması olabilir , Yukarıda Ara Renklerde sadece Turuncuya bir amiral uyduramadım değil mi? Belkide Turuncu Amiral Morun bırakacağı koltuğu dolduracaktır. Kim bilir.

Zoroyu Green Bull ile eşletirmemin sebebi Zoronunda Yeşil olduğunu ve bu amiral kapışması olacaksa eğer iki rengin eşlesmesi gerektiğini düşünüyorum.

Şuan aklıma turuncuyla ilgili sadece havadaki sıcaklığı kontrol edebilme geliyor. Ya da tüm sıcaklıkları bilemiyorum.

Smoker-Aokiji dostluğunu ise Gri-Beyazın maviye yakın bir renk olmasına bağlıyorum.

Arkadaşlar okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim , Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

NOT: Bir sonraki Arc Baltigo teorimi okumayan varsa okumalarını öneririm O teoriyi forumda spoiler butonunu eklemeyi ve biraz daha estetikli yazmayı öğrendiğim için daha sağlam iddaalar ile yakın zamanda editleyeceğim.

Son düzenleme:
Ryokugyu ile Crocodile arasında bir bağlantı kurmak benim de aklıma gelmişti bir ara. Sebebini bilmiyorum, mantık da yok ama niyeyse o ikisi arasında bir şeyler yaşanacak veya bir bağ çıkacak gibi geliyor bana hep. :/

Akainu ile Aokiji zıt, Kizaru ise nötr kalıyordu benim gözümde. Şimdi Kizaru'ya da zıt bir amiral geldi, o da Fuji. Kizaru ne kadar nötr, adaletini pek uygulamayan, fikirlerini pek belirtmeyen, olayların içine girmeden sadece eğlenen bir adamsa Fuji de bunun tam zıddına adaletini uygulayan, fikirlerini belirten, olayların en içine giren biri.
Gereen Bull ise çoğu kişinin tahmin ettiği üzere oldukça hırçın biri çıkacak sanırım. Öfke dolu, gazap tattıran biri. Kişiliğiyle nasıl işlenir bilmiyorum ama fikirleri pek umursamayan bir terminatör olsa fena olmaz.

Ek: Güzel analiz eline sağlık.

USER=437]@ch3rl0b11n[/USER] Yorumun için saol , Dediğin gibi Kizarunun Fujitora ile zıttı olduğunu yukardada belirttim.
Bana kalırsa Oda Komşu renkler , Zıt renkler ve Ana-Ara renklerden bağıntı kurmuş.
Bir diğer düşüncem ise yazmayı unutmuşum editlemeyede üşeniyorum , Smoker.
Smoker Gri'yi ya da Beyazı temsil ediyor olabilir ve ben Kuzan ile Aokijinin iyi geçinmesini bu Gri-Beyazın Maviye yakın bir renk olduğunu ve bu düşünce ile Odanın onları dost yaptığını düşünüyorum.

Ellerine sağlık öncelikle, güzel yazı olmuş ama olmamış.
Oda amiralleri çok önemsiyor ve 3 ana rengi ilk başta dağıttı. Sonra Fuji'ye mor vermiş. Mor=Kırmızı+Mavi ama Fuji, Aokiji'den daha mavi çıktı burada teori yatar. Akainu ve Aokiji ortası bir şey çıkması lazımdı.
2.si zıt renkler tam tutmuyor hepsi karşılasa değerlendirebilirdi, turuncu kırmızıya yakın diyemeyiz. Turuncu ne kadar kırmızıya yakınsa, yeşilde o kadar sarıya yakın. Renklerin kırılma açılarına bakarsak, yeşil ve sarı ortada kalıyor ve Gereen Bull'un, Kizaru'ya benzer bir kişiliği çıkması daha mantıklı olur. Mor ve mavi en altta ve benzer karakterdeler.:)

Toprak meyvesine gelince logia olarak mı düşünüyoruz, öyle ise onun sınırları da tamamen Oda'ya kalmış. İp meyvesinden ve lastik meyvesinden neler çıktı ama Pica'nın sınırları ile aynı seviyede de kalabilir.

Jinbei ise asla amiral ile kapışamaz, potansiyeli bu kadardır. Ne tayfa kadar genç ne de Smoker gibi kendini ilk başta ihmal etmemiş.

@gyjbsch Yorumun için teşekkür ederim. Fujitora Aokijiden daha mavi çıktı derken ? :D tam olarak anlamadım giysi olarak mı yoksa adalet anlayışı olarak mı ? Adalet anlayışı olarak ise katılıyorum. Fakat görünüş olarak Fujitora Mor bir giysi giyiyor.
Onun haricinde Turuncuyu kırmızıya yakın bulmamın sebebi kırmızıya beyaz eklendiğinde açılarak turuncu elde edilmesi ve renk tonu olarak yakın olmaları.
Toprak meyvesini logia olarak düşündüm Croconun eli ile insanın içinde suyu emmesi misali toprağa dokunduğunda ise onu kontrol edebilir.
Paremecia olarak ise şöyle düşündüm doğrudan meyvesini uyandırmış bir biçimde etrafındaki toprakları kontrol edebilme ve yere istediği gibi şekil verebilceğini düşünüyorum. Tabi bu biraz zor bir durum Logia-Paremecia dediğin gibi sınırları tamamen Oda'ya kalmış.
Picanın sınırlarıyla aynı olacağını düşünmüyorum. Şöyle düşün Pika taşı bir nevi kraliyet sarayını betonu kontrol edebiliyor.
Beton [ çimentodan yapılıyor ve çimento yapılırken kum-çamur-toprak konuluyor.] Ve büyük ihtimal böyle bir karşılaştırma olursa ve gerçekten Green Bull Toprak meyvesi yemişse Pikanın etrafındaki meyve kullanma alanını kullanmasına izin vermez kendi yeteneği ile betonların içindeki hammadde [ toprak-kum-çamur ] bir şekilde istediği şekle bürünmesini ve picanın ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Dediğin gibi Jinbeinin bir amiral ile dövüşme ihtimali düşük ben Fujitora ile karşılaştırdım çünkü Zoronun Fujitora ile kapışabileceğini düşünmüyorum.
Çünkü adamın yanına meyvesiz [ Logiasız ] yaklaşmak aşırı tehlikeli. Ve dediğim gibi Fujitoranın 3 amiral vs monster trio dövüşünde yer alacağını düşünmüyorum eğer kalırsa diye böyle bir eşleştirme yaptım

@gyjbsch Yorumun için teşekkür ederim. Fujitora Aokijiden daha mavi çıktı derken ? :D tam olarak anlamadım giysi olarak mı yoksa adalet anlayışı olarak mı ? Adalet anlayışı olarak ise katılıyorum. Fakat görünüş olarak Fujitora Mor bir giysi giyiyor.
Onun haricinde Turuncuyu kırmızıya yakın bulmamın sebebi kırmızıya beyaz eklendiğinde açılarak turuncu elde edilmesi ve renk tonu olarak yakın olmaları.
Toprak meyvesini logia olarak düşündüm Croconun eli ile insanın içinde suyu emmesi misali toprağa dokunduğunda ise onu kontrol edebilir.
Paremecia olarak ise şöyle düşündüm doğrudan meyvesini uyandırmış bir biçimde etrafındaki toprakları kontrol edebilme ve yere istediği gibi şekil verebilceğini düşünüyorum. Tabi bu biraz zor bir durum Logia-Paremecia dediğin gibi sınırları tamamen Oda'ya kalmış.
Picanın sınırlarıyla aynı olacağını düşünmüyorum. Şöyle düşün Pika taşı bir nevi kraliyet sarayını betonu kontrol edebiliyor.
Beton [ çimentodan yapılıyor ve çimento yapılırken kum-çamur-toprak konuluyor.] Ve büyük ihtimal böyle bir karşılaştırma olursa ve gerçekten Green Bull Toprak meyvesi yemişse Pikanın etrafındaki meyve kullanma alanını kullanmasına izin vermez kendi yeteneği ile betonların içindeki hammadde [ toprak-kum-çamur ] bir şekilde istediği şekle bürünmesini ve picanın ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Dediğin gibi Jinbeinin bir amiral ile dövüşme ihtimali düşük ben Fujitora ile karşılaştırdım çünkü Zoronun Fujitora ile kapışabileceğini düşünmüyorum.
Çünkü adamın yanına meyvesiz [ Logiasız ] yaklaşmak aşırı tehlikeli. Ve dediğim gibi Fujitoranın 3 amiral vs monster trio dövüşünde yer alacağını düşünmüyorum eğer kalırsa diye böyle bir eşleştirme yaptım
Fuji'yi adalet olarak söylemek istedim. Toprak meyvesi gerçekten olabilir ama ağaç gibi bir meyve de çok konuşuluyor. (Naruto: Hashirama Senju bir bak istersen.) Pica örneği şeydi hani sınırları vardır anlamında yoksa bütün toprağa hükmetse çok büyük bir güç olur. Meyvelerin kendi içinde bir sınırları var. Onun dışında gayet güzel hocam, devamını bekliyoruz.
Renklerin kırılma sırası Kırmızı, Turuncu, Sarı, Yeşil, Mavi, Mor diye gidiyor. Bu yüzden daha yakın dedim.

Ryokugyu Gura Gura'yı durdurabilecek kişi olsa Marineford'a mutlaka getirilirdi.Savaşta meyve'nin veya adamın esamesi bile okunmadı.

Mitolojik Zoan Oni çıkacak bu adam.Dursun burda :D

Roronoa Zoro

Öncelikle bogalar renk körudur. Kirmiziya karsi bir garezleri yok.
Sonrasinda Jinbei tayfaya bile gelmeyecek bana gore, Onun disinda ilginc teori sevdim. Eline saglik.

Güzel analiz eline sağlık. Ama Ryokugyu'nun meyvesi zamanla ilgili birşey olacak. Yazdım buraya ilerde hatırlatırım :D
Eklemek istediğim de bazı şeyler var, boğaların kızgınlığının kırmızıyla bir alakası yoktur ama genel olarak böyle bilindiği için Oda da böyle bir ilişki kurabilir tabii. Jinbei de tayfaya gelmez bence, gelse de yakışmaz zaten :/ Amiralle eşleştirilecek bir güç potansiyeli olduğunu da sanmıyorum şu an neyse öyle kalır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık