Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece Gerçek Teorisi

Monster mangasında Ryuuma dünyanın en iyi kılıç ustasını arıyordu ama aslında aradığı kişi kendisiydi.

Geliyor gelmekte olan :D :D

]google'a bad writers yazınca görsellerde çıkan kişilere bakın.
böyle bir son olursa internet kitlesi oda'yı öyle bir itin totosuna sokar ki bir daha eline kalem alamaz.

teori hakkındaki şahsi düşünceme gelince. teori kötü, olmasını istemem. ama serinin gidişatında böyle bir şeye referans olarak gösterebileceğimiz onlarca şey var. işte bu yüzden korkuyorum olabilir diye. gülüç masal bile çok korkutucu. yani raftelde son bölümün mangasını buldularsa yapacakları tek şey gülmek olur :)
anime 1065 spoiler zoro'nun gördüğü azrail bile Oda olabilir. [/ISPOILER

"Oda animeyi böyle bitirmez" "Kendisine bu soruldu böyle bitmeyecek dedi" falan demeyin. Oda bu ne yapacağı belli olmaz. Hatta manganın son chapter'ında şu videonun linkini koyabilir:

Bu teoriyi bağdaştırma noktalarından ötürü bazı açılardan beğendim, her noktası mantıklı olmasa da güzel bir kaç noktaya değinmiş .Tutup saçma rezalet demekten öte E.odanın tarzına odaklanmak lazım . Misal Luffynin neden lastik özelliğine sahip olduğunu sorgulamak lazım. Bu o kadar basit bir şekilde rastgele verilmemiş çok bariz . Nikanın lastik bedene sahip olmasının da altında seri sonunda ‘ demek bu yüzdenmiş ‘ diyeceği bir şey sunacak okuyucuya .
E.oda en trajik anlarda ve dövüşlerde bile işe eğlence katmak istediği söylemişti sanırım .

kabul edilir edilmez bilmiyorum ama E.oda bir şey anlatmak istiyor ama o kadar detay var ki hikayesinde okuyucuyu odak noktasından uzaklaştırdığı için çoğu zaman yav bu nasıl olur dediğimiz bir manga okuyoruz . Yazar özgürce yazıyor ve geçmişe yönelik çizdiği şeyleri hikaye olarak bağlamak dışında geri kalan unsurlara takılmıyor . Adamın derdi bir hikaye anlatmak . Bu yüzden biz karakter gelişimlerine güçlerine takılmaktan hikayeye tam odaklanamıyoruz .

Teori ile ilgili olarak , Shanks ve Roger kısmını mantıklı buldum . Roger erken geldik dedi , bir çocuk yaptı bari o bulsun one pieceyi dedi ve mirasını devretmek istedi .
Shanks Nika meyvesini çaldı ve Luffy meyveyi yediği an ona odaklandı kalkıp Rayleigh ile bile görüştü anlattı . Luffy 5. İmparator olunca henüz erken dedi , posterinde Nika görününce one piece için harekete geçme vakti Beckman diye atıldı .
Shanks ve Roger ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar bir şeylere kadir olmadıklarını biliyorlar gibi bir hava veriyor . Ayrıca her şeyin sesini duyma mevzusunu seriye dahil etmesi de tıpkı lastik meyvesi gibi net bir amaç uğruna bize yine bu yüzdenmiş dedirtmek için olabilir .

şu an okuduğumuz seride Luffy üzerine ciddi bir mesih kurtarıcı anlamı yüklenmiş .
Luffynin de çok büyük bir iş başaracağı belli. Sanki Luffy dışında kimse başaramayacak gibi duruyor. Ve bu başaracağı şey bir hazine bulmaktan öte çok daha büyük bir misyon

peki Luffy saf lastik meyvesiyle bunu başaramaz mıydı . Neden Nika gibi saçma ve absürt hayal gücüyle sınırsız yeteneklere sahip bir güç verdi . Luffy kalp atışımı duyabiliyorum çok eğlenceli dedi meyveyi uyandırır uyandırmaz . İstediğim her şeyi yapabilirim gibi hissediyorum diyor . Kaido kendisine tıpkı çizgi romandan fırlamış gibisin diyor . Kaido üstüne her şeyi geç sen nesin kimsin diye vurgulayarak anlam veremediği şekilde sorular soruyor . Luffynin Nika gücünün magma , deprem , operasyon meyvesi gibi meyvelerin arasına koca ejderha ile ip atlayacak, Yıldırımı tutabilecek , istediği gibi boyut değiştirecek tonla absürt yetenekle donatılmasının muhakkak seri sonunda tam da bu sebepten dedirtecek bir anlamı olmalı .

teori sonundaki gibi bir son olmasa da Nikanın gelişi ile bu seriden normal bir son , one piecenin de gerçek bir hazine olmasını beklemiyorum .

yıllardır söylüyorum one piece müthiş bir sonla bitmeyecek . Epey tepki çekeceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık