Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Roger'ın Reenkarnasyonu

• Konbuyu başlatan Teorist D.
  • Başlangıç tarihi
Yani başka bir seri olsa dediklerin mantıklı bir zemine oturabilir ama bu seride asıl tema daha önce de defalarca forumda bahsi geçen ''miras''.

Hiluluk'un arzusunun Chopper'a miras kalması gibi...

D.lerin genel özellikleri Irsi olsa gerek. Kanıt gösterdiğin ölümden korkmamaları vs. bütün D.lerde olan özellikler, yani bunlardan yola çıkarak Ace'i de yarıştırabiliriz. O yüzden sanmıyorum reenkarne olayını.

Ayrıca benim bildiğim Roger'in öyle büyük müttefikleri yoktu. Değişiyor yani, bence.

Edit notu: ''Ben ölmeyeceğim ortak'' sözünü de, V for Vendetta filmindeki gibi ''Fikirler Ölmez.'' olayına bağlamak daha mantıklı geliyor. :D

Güzel yazmışsın. Katılmıyorum.
:D

Eline sağlık. Buradaki ilk günümü hatırlattın bana :)

Teori'de bahsettiğin bir çok olayı destekli bir şekilde bu forumda teori olarak paylaşanlar oldu. Rahim olayı biraz komik olmuş. Roger ölüyor ve Dragon ile Luffy'nin annesi rahime Luffy'i koymak için Roger'in idam edilmesini bekliyorlar demişsin kısaca yani oraya çıkıyor olay ki böyle bir şey mümkün değil :D Bunu demek istemediysen bile bu seferde ortaya bir Meryem ana olayı çıkıyor...

Genellikle teorilere çok ılımlı bakarım çok uçuk kelimesini de pek sevmem ama bu teorinin tutma olasılığı düşük gibi.

Gene de eline sağlık uğraşmışsın okuması zevkliydi.

Okuduktan sonra aklıma direk Avatar geldi. Oradaki mantığa benzemiş. One piecede bu olurmu onuda E. Oda bilir :) Ama bence D.ler eski zamandaki bir krallığın hükümdar ailesidir. Bu Wg ise onu bir şekilde yıkmış korsan veya çete benzeri bir gruptur. Ve miras kalan istekse bu kötü yapıyı yıkıp Eski krallığı tekrar kurmaktır.

Güzel konu teşekkürler.

Luffy Roger reenkarnesidir.Seri size bunu hissettirir.Ancak ipucu vermez hiçbir şekilde.Çünkü öyle takipçi kaybeder manga.

O yüzden mangaka bunu ne yalanlar ne de doğrular.Gerçek ise bu şekildedir.

Neden mi ?

Çünkü mangakaların kullandığı panteizm ve uzakdoğu felsefesinde reenkarnasyon olmazsa olmazdır.Seriye bu felsefeleri yedirdiklerine göre bu şekilde olmaması imkansızdır.Düşünün bir araba var ama tekerlekleri eksik olur mu hiç ?

@Teorist D.
Bir defa hesap hatan var. Ace ,Roger öldükten 20 ay sonra doğuyorsa ve Roger ölür ölmez bir rahme düşüyorsa ve bu 9-9.5 ay gibi bir süreyse Luffy , Ace'den 10 ay büyük olur. Diğer şeylerede değineceğim ama hesabının yanlışlığını belirtmek istedim.

Ayrıca Roger'ın sözleri WB'nin sözleri yanlış anlaşılmış. Geçen bir irade söz konusu. Ama bu iradeyi farkettiyseniz kişinin kendisiyle alakalı bir olay. WB diyor ki sen de D.nin iradesine sahipsen göster bana bu çağın ötesinde yatan şeyi gibi bir şey diyor. Bu zaten D. olduğunu bildiği bir adam için söylüyor. Durum böyleyken bu olay bu şekilde kan ile alakalı olarak geçen bir şey değil. Öyle olsa WB gidip Teach'e sen onlardan değilsin demezdi.

WB ölen Ace içinde onunda iradesini bir gün birileri yaşatacak diyor. Ve o ara Luffy gösteriliyor. Luffy Ace'in iradesinide sürdürüyor bu daha çok sembolik bir olay. Görüyoruz ki Luffy 2 yıllık eğitiminden sonra şunu diyor. Öncesinde Kizaru'dan sebep ve bir takım olaylardan sebep gelişen olaylar ışığında artık kaçmayacağım diyor. Ben bu huyumu 2 sene öncesinde bıraktım diyor. 2 sene öncesi Ace'in öldüğü zamana denk geliyor.

Reenkarne olayı varsa ve ne zaman başladıysa o zaman aslında bu olayı gerçekleştirebilecek bir kişi var anlamına geliyor. O adamda yüzyıllar boyunca hep reenkarne oldu anlamına gelir. O zaman Roger diye bir karakter de olmaz Luffy diye de. Sanki 800 yıldır bu adamın işi gücü yeniden doğup bu amacı gerçekleştirmek gibi algılanır. Ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Luffy o zaman önemsiz mi oluyor? Roger'ın girdiği bir beden.:D

Ellerine sağlık, çin novelleri hep reenkarne üzerine ama bu mangada çıkmaz böyle bir şey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık