Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] OMNIA (Yerli Manga Çalışması)

Konuyu beğenmemenizi gayet anlıyorum zaten dediğim gibi başlığı açabilmek adına çok fazla temele ve basite indirgeyip yazdım konuyu.

Ben de o yüzden kurguladigin seyler üzerinden eleştiri yapmak için yayinlamani bekliyorum.

Ama sana bi tavsiye vereyim. Yazacağın şeyi bir edebi eser olacak şekilde düşün, anime değil. Ayrıca bir Türk evladı olarak Japonca ya da İngilizce isimler kullandığın zaman bu senaryonun özenti bir Wattpad hikayesi gibi olmayacağına hiç bir okuru inandıramazsın. Kafa yor, çok oku, derinlemesine araştır ve kendi kültürünü kullan. Temeli daha sağlam, orjinal şeyler çıkarırsın ortaya.

Bu konuda ne kadar ciddi ve özverilisiniz zamanla göreceğiz. Ortaya bir ürün koyduğunuz sürece sizi desteklemeye devam edeceğim.

Şu an için size tavsiyem, özellikle hikayeye gereken önemi vermeniz yönünde. Gerekirse profesyonel destek alabilir ya da tecrübesine ve donanımına güvendiğiniz insanlarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Bir de tecrübe amaçlı bir kaç küçük serii çıkarabilirsiniz, böylece asıl hedefiniz için az da olsa kendinizi geliştirmiş olursunuz... Başarılar diliyorum.

Ben de o yüzden kurguladigin seyler üzerinden eleştiri yapmak için yayinlamani bekliyorum.

Ama sana bi tavsiye vereyim. Yazacağın şeyi bir edebi eser olacak şekilde düşün, anime değil. Ayrıca bir Türk evladı olarak Japonca ya da İngilizce isimler kullandığın zaman bu senaryonun özenti bir Wattpad hikayesi gibi olmayacağına hiç bir okuru inandıramazsın. Kafa yor, çok oku, derinlemesine araştır ve kendi kültürünü kullan. Temeli daha sağlam, orjinal şeyler çıkarırsın ortaya.

Daha önce bir arkadaş ile de bu konuları konuşmuştum sanırım buradan. Şöyle söyleyeyim isim,tasarım,mimari vb unsurları tek bir kültür temelinde çizip tasarlamak yerine tamamen bütün kültürlerden harmanlanmış bir biçimde hikayeye entegre etmeyi düşünüyorum. Yayınlandığı zaman yorumlarınızı bekliyor olacağım tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ben hardy yi beğendim.Güzel işler bekliyorum başarılar. Şunu da yazayım hikaye baya tanıdık,evreni geniş tut.Op bunun çok ekmeğini yedi mesela.Tekra dan başarılar...

Bu konuda ne kadar ciddi ve özverilisiniz zamanla göreceğiz. Ortaya bir ürün koyduğunuz sürece sizi desteklemeye devam edeceğim.

Şu an için size tavsiyem, özellikle hikayeye gereken önemi vermeniz yönünde. Gerekirse profesyonel destek alabilir ya da tecrübesine ve donanımına güvendiğiniz insanlarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Bir de tecrübe amaçlı bir kaç küçük serii çıkarabilirsiniz, böylece asıl hedefiniz için az da olsa kendinizi geliştirmiş olursunuz... Başarılar diliyorum.
Kesinlikle yazdıklarınızı tamamen doğru buluyorum. Ben ve arkadaşım okuyuculara daha etkili bir hikaye ve çizim sunabilmek adına her gün fazlası ile saat harcıyoruz,tabi her zaman eksiklerimiz olacaktır ancak onu da sizin gibi insanlar sayesinde giderip gelişebileceğimizi düşünüyorum. Misal daha geçen hafta çizilen karakterleri yeni öğrendiğimiz bir teknik için uğraşıp tekrardan görsele döktük çünkü öğrenilen her bilginin bizi bir adım daha ileri taşıyacağını düşünüyoruz. Yorumunuz için teşekkür ederim

Daha önce bir arkadaş ile de bu konuları konuşmuştum sanırım buradan. Şöyle söyleyeyim isim,tasarım,mimari vb unsurları tek bir kültür temelinde çizip tasarlamak yerine tamamen bütün kültürlerden harmanlanmış bir biçimde hikayeye entegre etmeyi düşünüyorum. Yayınlandığı zaman yorumlarınızı bekliyor olacağım tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Bu kadar geniş çaplı bir dünya kurguluyorsan bilgi birikimin bayaa geniş olmak zorunda yanlız. Lisedeyken ben de bu tarz bi şey yazmak istemiştim de sonra entelektüel altyapımın hayal gücümü desteklemeyeceğini farkedip rafa kaldırmıştım o projeyi. Tolkien'den daha fazla dil yaratmam gerekecekti zira, hahahaa.

Senaryonda doğru yerde işleyemeyeceğin, boşta bırakacağın şeyleri sırf havalı duruyorlar diye dünyana eklemeye kalkma o yüzden. Öyle olunca edebi bir eser değil sadece bir oyun haritası yaratmış oluyorsun ne yazık ki.

Yine de merakla bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık