Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

kafasının bir kısmı koptuktan sonra sanmıyorum marconun yaşamaya devam edebileceğini. ünvan sahibi beyazsakal tüm gücüyle ve öfkesiyle saldırıp sakazukiden uzuv dahi alamamışken garp'ın öldürebilmesini mümkün görmüyorum.

ihtimaller üzerine konuşuyoruz, yorumumun subjektif olması doğal. bana göre'yi soruyosun cevaplıyorum, istediğin cevabı vermediğim için yaptığın yorumlar yakışıksız.
İyi de Bu wb değil niye kafasının bir kısmı kopuyor :d adamın olayı can basmak. Kizarunun tek bir lazeri Wb'nin kolunu deliyor. Onlarca, yüzlercesi Marco'ya çizik atamıyor. Ayrıca yumruk atan karakterler çok yanlış değerlendiriliyor. Kılıç ustası tutup çiziyor, kesiyor. Magma kullanan eritiyor, yakıyor, deliyor. Yumrukla, tekmeyle savaşan adamın etkisi bunlardaki gibi bariz olmayınca yanlış yorumlanıyor. Katakuri ve Luffy o kadar savaştı bir sürü canavarımsı darbeler aldılar ağzı yüzü kanadı sadece ikisinin ikisinin de uzuvu falan kopmadı. Marco sargı takmasa vuruşun etkisi yine bazıları tarafından anlaşılmayacaktı. Ama ilk sahnede bile görülüyor Marco'nun yüzü öyle bir yamuluyorki boynunu 180 derece göndürtmüş Garp'ın yumruğu.

Zaten yorumlama olacak ama dayandıracak bir şey yokken yazıyorsun bunu, sıkıntılı kısım bu yoksa sadece mangada olan kısımları yazıcaksak hiç gerek yok mangayı tekrar okuyup hatırlayabilir insanlar sahneyi. Neyse demek istediğimi anladın heralde.. Akainu istese öldürürdü'nün bana göre altını doldurman lazım. Çünkü bu tarz yorumlar yaparsak tartışma hiçbir şekilde sonuca bağlanmaz.

Garpi herhangi bir fani ile karşılaştırmamak lazım
Aga Mangada ben o sahneleri gördükten sonra Garp'ın yumruğunun üzerine hiçbir yumruğu koymam ne güç olarak, ne ölümcüllük ne de tehlike.. artık adına ne dersen de... Adamın "Garp the Fist" diye ünvanı var bu adamın üzerine nasıl bir yumruğu koyabilirim ki :a: Sakazuki ikinci diyoruz ikide anlaşalım işte niye uzatıyonuz.

Amiraller vurur dikiş atarlar Garp vurur toprak atarlar :cool:

Her darbenin meigou gibi olmadığını düşünüyorum. Kolunu magma yapıp baya göz göre göre vuruyor.
Öyle bi açık yakalasa katakuri mızrağıyla koca delik bırakabilir. King de hibrit modda gaga+ateşiyle delici darbe vurabiliyordur diye tahmin ediyorum. Aokiji de dondurarak kol aldı jozu’nun dikkati dağılınca. Akainu hepsinden ölümcül olsa da belli başlı teknikler böyledir yani tıpkı onlar gibi.

Luffy nasıl katakuri’nin mızrağından hep kaçtıysa akainu’nun da meigo’sundan kaçmak zorunda. Ya da hakili yumruk tokuşturacak. Uzaktan attığı saldırılardan ve dev magma yumruklarından hakiyle korunabilir bence.

Bizim yetme bu vs'de tüm hakilerde üstün olmak zorunda. Wanoda öğrendiği hakide ustalaşırsa mesafeli dövüşerek tutunabilir. Aksi halde böğrüne çarpan magma yine çarpar
Katakuri vs'si geleceği görme açısından zorlu bir egzersiz oldu.
Kaido vs' si ryo hakide çok daha zor bir olay olacak.

Yani üste kat attırarak gidiyor oda karaktere.

Marineforda 2. Bir savaş sabo yüzünden çıkarsa bu seferde geçen seferki gibi olaylar yaşanır ise olayların şöyle bir senaryo almasını beklerim;
- luffy savaşa girer akainu geçen sefer öldüremediği için bu sefer direkt olarak luffye odaklanır.
- tayfa ve diğer kişiler savaşa müdahil olur bu sırada luffy ve akainu savaşmaktadır.
- olayların sonucunda sabo kurtulur.
- bu sırada luffy zar zor akainu ile başa çıkmaktadır.(Rob luccideki olay gibi)
- luffy artık akainuyu tutamaz akainu luffynin artık savaşamadığını görünce onu daha sonra öldürmeyi düşünür ve direkt olarak tayfası ve saboya yönelir.
- tayfadan birini veyahut saboyu tam öldürecek iken luffy önü öldürmek zorunda kalır.

Bu arada Ben Beyazsakal'ın mızrağının Akainu'nun saldırılarına dayanabilmesinin sebebini hep 12 üstün kılıçtan biri olması sanıyordum.
WB için bilmiyorum ama Shanks için magazin veya kart bilgilerinde bu durum vardı. Kılıcı çok özel, bu sayede magmaya dayanıklı yazıyordu. Öyle olmasa da yine Shanks belirli süre tanklardı bence.

Luffy kim olursa olsun bu saatten sonra kimseye kaybetmez, bir şekilde yenecektir. İşin bu kısmını geçelim. Serinin bitimine de az kalmışken, Akainu gibi birinin nasıl ineceği konusunda şüphelerim var. Akainu ile luffy karşılaşacaktır kesin ama benim şahsi fikrim Akainu ile Garp savaşacak. Sebebi ise MF arcında Ace'yi koruyamamanın pişmanlığını tekrar Luffy'de yaşamamak için olası bir Luffy vs Akainu savaşında, Garp devreye girer diyorum. Garpın çıplak elleri ile magma dövdüğünü görmek güzel olurdu.

Bence bu sorunun cevabı Wano'da verildi. Kralın hakisi sayesinde çoğu saldırı temas etmeyecek zaten. Üzerine bu arc haki konusunda kendini geliştirir, uyanış falan açarsa aradaki fark açılır zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık