Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Özlediğiniz Atıştırmalıklar

Herkese selamlar. Yiyecek ve içecek konusunda yeni ürünlere nazaran eskilerin daha iyi olduğunu düşünen biri olarak. Artık üretilmeyen ya da ulaşılması inanılmaz zor olan ürünler beni inanılmaz üzüyor. Forum içerisinde farklı yaş grubundan insanlar olduğu için konunun ucu bucağı yok. Sizin de bu tarz sevdiğiniz bir ürün varsa ve artık ulaşamıyorsanız. Burada bizimle paylaşın acımızı beraber yaşayalım.

O zaman ilk kurşunu sıkayım.

Sanırım bu ürünün çıktığı tarih 2007 tarihi. Yaklaşık 2 yıl piyasada durduktan sonra magnum nedense bunu üretmeyi bıraktı. Arkasında da ağlayan bir çift göz bıraktı.
Cidden mükemmeldi bu, hayal meyal hatırlıyorum. Yoğun ve güzel bir çikolata tadı vardı

Ambalajlı gofretlerin ulaşamadığı yerlerde bakkal terazisinin kefesinde gazete kağıdı üzerinde kolisinden çıkarılıp tartılarak satılan Bifa vanilyalı gofret vardı. Geçen baktım nostalji ürünü olarak yine koli ile satımı varmış. Şimdi aynı tadı verir mi bilmiyorum belki çocuk olduğumuzdan güzel geliyordu ama özlenen bir lezzettir.

Duygulandırdınız... Ben bir kaç tane salayım da 90'lar nesli belli etsin kendisimi...

İlk aklıma gelenleri yazdım. Bir de leblebi tozu var ama ona ulaşabilirim sanırım.
Trophy benim için çok özeldi çocukken. Rahmetli babaannem aylığını alınca kağıt 100.000 tl verirdi bende koşa koşa bakkala giderdim almaya. Hey gidi günler hey. Kat Kat Tat alırdım yanında.

Aklıma pek bir şey gelmedi ama eskiden kolalar ne lezzetliydi be. Her seferinde bardağı tam doldurmadan önce taşmasın diye kolanın gazının bir inmesini beklerdin sonra üstüne tekrar doldururdun. Şimdi o anca şişeyi ilk defa açarken belki oluyordur belki olmuyordur. Tadı eskiye göre çok lezzetsiz. Ki bu aslında iyi bir şey, kolayı bırakmamı sağladı. Yeşil schweppes de öyle. Çocukken en sevdiğim içecekti ama onun da tadı eskisi gibi değil.
Bir ara okulda arkadaşım ranch soslu cips (galiba ruffles) ikram etmişti, carrefourda var demişti. Sonrasında asla bulamadım. Bir kere tattığım bir şey oldu.

Eski atıştırmalıklardan ziyade 4 5 sene önce şehirler arası otobüste kraker tarzı bir atıştırmalık dağıtmışlardı. Mavi ambalajlıydı, içinden 4 tane falan çıkıyordu normal krakerden kalındı ve ağızda un gibi dağılıyordu. Çok lezzetli gelmişti, adını unuttum. Böyle bir şeye denk gelen varsa yazsın.

Eski atıştırmalıklardan ziyade 4 5 sene önce şehirler arası otobüste kraker tarzı bir atıştırmalık dağıtmışlardı. Mavi ambalajlıydı, içinden 4 tane falan çıkıyordu normal krakerden kalındı ve ağızda un gibi dağılıyordu. Çok lezzetli gelmişti, adını unuttum. Böyle bir şeye denk gelen varsa yazsın.
Şundan mı acaba bir ara torku dağıtıyordu bazı firmalar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık