Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Duruma göre değişir bence. Sadece terör, vatan hainliği gibi suçlara idam getirilip, tecavüz gibi suçlardan yargılananların da hadım edilip suç aletini ağzına vererek adalet sağlanabilir. Tecavüzcülerin öldürülmesine karşıyım çünkü. Ya aynı şekilde cezalandıracaksın ya da suç aletini kesip ağzına tıkayacaksın ki başkasına çektirdiği acılar aklına gelsin.
Ceza dedik. Kısas demedik. :/

Yargı varken ailenin cezayı vermesi ne demek la. İntikam mı alınacak adalet mi sağlanacak? Ulan bu ülkede kızlarını tecavüzcüsüyle evlendiren, malum tarikatlardaki olaylara sesini çıkarmayan insanlar var. Bunlar mı karar verecek. :oleyo:

İdam konusuna gelirsek; önce hukuk devleti olalım da ondan sonra idam hakkında konuşuruz.

Yargı varken ailenin cezayı vermesi ne demek la. İntikam mı alınacak adalet mi sağlanacak? Ulan bu ülkede kızlarını tecavüzcüsüyle evlendiren, malum tarikatlardaki olaylara sesini çıkarmayan insanlar var. Bunlar mı karar verecek. :oleyo:

İdam konusuna gelirsek; önce hukuk devleti olalım da ondan sonra idam hakkında konuşuruz.
devlet ne demek yeniyomu

En kötü idam șeklini cengiz han yapıyordu diye biliyorum. Adam yasalara uymayanları atlara bağlıyor, farklı yönlere giden atlar adamı parçalara ayırıyor. İnsan ne vahși bir yaratık gerçekten. Öldüreceksen bari normal șekilde öldür bu vahșice idamlar göz dağı vermek için büyük ihtimal ama çok acımasızca be. İngilterede ki idam șekli de çok kotüymüș, resmen adamlar adamın ölüsüne bile saygıları yok. Orta çağ da saygı bu kadar olur gerçi :D

Bu ülkede idam kesinlikle getirilmemeli fetodan dolayı bir çok general ve masum terorist diye içeri alındı o zaman idam olsaydı kaç masum ölecekti ki bu sadece 1 örnek ben inanmıyorum sucluların idam edilecegine idam edileceklerin %90 ı masum olur onların masumlukları öldükten sonra kanıtlanır sonra biri pardon yanlış yaptık deyip kapanır konu

İdam gereksiz bence.Adam diyelim bir sürü çocuğa tecavüz edecek,dövecek,öldürecek sonra idam edilecek.Ölüm bana bir kurtuluş gibi geliyor.Hapishanede de sürekli böyle bir adama yemek vermek,yatacak yer vermek vs ödül gibi zaten.En iyisi işkence olur.Biliyorum biraz vahşice geliyor kulağa ama gerçek bir ceza olması için bence bu gerekli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık