Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ödüller Bir Güç Göstergesi midir?

Sizce Ödül Güç Yansıtıyor Mu?

• Kullanılan toplam oy
    143
1-2 yıllık korsan olan Kid bile katliamdan vs. Luffy'ye 15 milyon fark atmışken, 20 yıldır Wano'da at koşturan Queen kendi seviyesindeki rakibine ne kadar fark atmıştır...Üstelik adamın kaptanının saldırmadığı insan kalmamış, hala savaş çıkarayım derdinde olan biri...:D

Şu PSİKOPATLIKTAN dolayı yüksek ödülü gibi laflar bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.
Caribou'da psikopat, Kid'de psikopat, Jack'te psikopat ama ödülleri arasındaki devasa farka bakın?

Bu mantıkla psikopatlıkla olsaydı herşey Kid 2 yıl önce 315 milyon ödül almaz Caribou gibi 210 milyon ödül alırdı. O işler öyle değil işte.

Bu kadar yüksek ödüllü karakterler gördükten sonra aralarında bir GÜÇ DENGESİ beklersin artık. Katakuri'yi göğe çıkarmak istesenizde gerçekler bunlar. Birde her yonkou oluşumunun eşit olması gerektiğini savunan bir grup insan var, sadece ŞAKA GİBİ diyorum buna. Her yonkou ve tayfası aynı seviyede olmak zorunda mı? Denge menge hikaye biladerler, oluşumlar hakkında seviye farkı olmalı ki öylede zaten. Kaido'nun adamları daha güçlü bariz net yani. İlla denk olmaları gerekiyormuş mantığa bak hele.

Bu komutanlar hakkında daha fazla bilgiye sahibiz ve bas bayağı ÖDÜLLERİYLE güç dengesi kurmaya çalışan bir mangaka var önümüzde, ÖDÜLLERİ gözümüze sokmaya çalışıp güç farkını anlayın demeye getiriyor adam. Bunda anlaşılmayacak birşey yok bence.

Birde en önemlisi Kaido'nun 3. adamı diye küçümsenen Jack, Dük İnuarashi ve Nekomamushi ile 5 gün 5 gece vs atmış adam. Adamlarla hiç dinlenmeden vs atıyor düşününün. İnu ve Neko dinlenip öyle geliyor Jack ise dinlenmemiş haliyle 5 gün 5 gece vs atıyor bu adamlarla.

Buna rağmen hala Jack'in falan gücü sorgulanıyor, sorgulamayın şu adamın gücünü bariz güçlü işte adam.

Bu Jack'ten daha güçlü olan abileri King ve Queen var üstelik. Queen dediğimiz adam bir şekilde Big Mom'ı paketlemede büyük rol oynamış adam, hala TEK YEDİ muamelesi yapmak nedir şu adama ya.

Katakuri yenemez kardeşim ne kadar üstelesenizde, Queen düz adam hiç stili falan yok desenizde yenemez Queen'ide King'ide bu kadar basit.

Olay mevkidaşı değil muhabbeti değilki ama.Aktiflik kısmını unutuyorsun Big Mom korsanları diger yonkolar kadar aktif korsanlar değil.Kendi adalarından bile çıkmıyorlar muhtemelen.Kata en son darbe yiyeli ne kadar olmuştu diyordu,Cracker'da Luffy'e gerçek yüzümü gören ender kişilerdensin diyor.Bu adamların mevkidaşları onları normalde bu duruma getiremez mi ? Atıyorum Vista'nin ödülü 1.400 milyar çıktı bu Kata'dan,Smoothie'den güçlü demek degil yani en azından benim için.Tüm faktörleri saydığında hemen hemen ödül farkı olmasi normal oluyor benim için.Ki Smoothie gözükene gore Queen'e karşı avantajlı birisi zaten.
Elmayı elmayla kıyaslarsın. O yüzden mevkidaşını ölçüt alıyorum. Aktiflik durumunu göz ardı etmiyorum. Kata, Kaido tayfasında olsaydı en az 200m daha fazla ödülü olurdu. O konu mutabıkız. Lakin aktiflik, Luffy örneğinde olduğu gibi aynı statüdeki karakterler arasında 300-400m fark atacak bir unsur değil. Öyle olsaydı çok fazla karakterin ödülü değişirdi.

Ben de ödül direkt ve net olarak gücü yansıtır düşüncesini savunmuyorum zaten. Ama ödülde %80 güç belirleyicidir. Aksi halde kim ne kadar adam katletmiş, hangi vukuatlara karışıp ne manyaklıklar yapmış bunu sen-ben değil kimse bilemez. Bu da içinden çıkılamaz bir durum yaratır. Mangaka da birinin ödülüne vurgu yaptığında ağırlıklı olarak gücü kasteder ki işin içinden çıkılamaz bir durum olmasın.

Vista Yk5. Ödülü mevkidaşıyla karşılaştırılır. Ama adam tüm mevkidaşınlarına göre güçlü çıkar, ödülü 800m civarıdır atıyorum.. O zaman Yk3'e kadar kıyaslarsın misal. Ama daha üstü istesen de olamaz. Burada önemli olan kimi kimle karşılaştırdığın ve aradaki ödül farklıdır. Aradaki ödül farkı güç dışında bahsettiğimiz unsurlarla tolere edilebilecek bir farksa kimin kimden güçlü olduğu tartışmaya açık bir durum olur. Ama aynı konumdaki adamlar aradasında ödülün miktarına oranla büyük farbirk varsa orda bir durursun. Misal; 2.247m ödüllü Teach ile atıyorum 2.65m ödüllü Bm'yi karşılaştırdığın zaman kesin olarak şu güçlüdür diyemezsin. Çünkü ödül çok büyük olduğu için 400 milyonluk miktar çeşitli faktörlerden kaynaklı oluşmuş olabilir. Ama sen 1.320m gibi bir rakamla 932m rakamı karşılaştırırsan buradaki 400 milyonluk fark büyük bir farktır ve bu farkı göz ardı edemez, güç dışı faktörlerle kapatamazsın. 600m ile 400m karşılaştırırsan buradaki fark yine büyüktür, A, B, C faktörüyle değil güç farkıyla ilgili şeklinde yorumlarsın. Gibi.

Şu PSİKOPATLIKTAN dolayı yüksek ödülü gibi laflar bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.
Caribou'da psikopat, Kid'de psikopat, Jack'te psikopat ama ödülleri arasındaki devasa farka bakın?

Bu mantıkla psikopatlıkla olsaydı herşey Kid 2 yıl önce 315 milyon ödül almaz Caribou gibi 210 milyon ödül alırdı. O işler öyle değil işte.

Bu kadar yüksek ödüllü karakterler gördükten sonra aralarında bir GÜÇ DENGESİ beklersin artık. Katakuri'yi göğe çıkarmak istesenizde gerçekler bunlar. Birde her yonkou oluşumunun eşit olması gerektiğini savunan bir grup insan var, sadece ŞAKA GİBİ diyorum buna. Her yonkou ve tayfası aynı seviyede olmak zorunda mı? Denge menge hikaye biladerler, oluşumlar hakkında seviye farkı olmalı ki öylede zaten. Kaido'nun adamları daha güçlü bariz net yani. İlla denk olmaları gerekiyormuş mantığa bak hele.

Bu komutanlar hakkında daha fazla bilgiye sahibiz ve bas bayağı ÖDÜLLERİYLE güç dengesi kurmaya çalışan bir mangaka var önümüzde, ÖDÜLLERİ gözümüze sokmaya çalışıp güç farkını anlayın demeye getiriyor adam. Bunda anlaşılmayacak birşey yok bence.

Birde en önemlisi Kaido'nun 3. adamı diye küçümsenen Jack, Dük İnuarashi ve Nekomamushi ile 5 gün 5 gece vs atmış adam. Adamlarla hiç dinlenmeden vs atıyor düşününün. İnu ve Neko dinlenip öyle geliyor Jack ise dinlenmemiş haliyle 5 gün 5 gece vs atıyor bu adamlarla.

Buna rağmen hala Jack'in falan gücü sorgulanıyor, sorgulamayın şu adamın gücünü bariz güçlü işte adam.

Bu Jack'ten daha güçlü olan abileri King ve Queen var üstelik. Queen dediğimiz adam bir şekilde Big Mom'ı paketlemede büyük rol oynamış adam, hala TEK YEDİ muamelesi yapmak nedir şu adama ya.

Katakuri yenemez kardeşim ne kadar üstelesenizde, Queen düz adam hiç stili falan yok desenizde yenemez Queen'ide King'ide bu kadar basit.
O zaman Big Mom > Kaido ... Başka yolu yok.

Gerçi son bölümde gösterilmişti değil mi...Yanında Prometheus, Zeus falan olmadan Kaido ile denk gidiyordu. Şimdi aydınlandım.

Yoo

Kaido > Big Mom

Kaido'nun adamları > Big Mom'ın adamları

Bu kadar basit..
Vah be Big Mom'a bak. Hem en zayıf adamlar onda, hem de kendisi zayıf zaten. Valla kadın yıllardır kendi adasında takılmakta bayağı haklıymış. Ulan kadın korkusundan dışarı çıkmıyormuş meğersem.

Ah be Kaido!!! O kadar ordu toplayıp savaş çıkaracağına, Wb'ye saldırı yapacağına gitsene Big Mom'a. Kolay bir galibiyetle neler elde ederdin neler...

Vah be Big Mom'a bak. Hem en zayıf adamlar onda, hem de kendisi zayıf zaten. Valla kadın yıllardır kendi adasında takılmakta bayağı haklıymış. Ulan kadın korkusundan dışarı çıkmıyormuş meğersem.

Ah be Kaido!!! O kadar ordu toplayıp savaş çıkaracağına, Wb'ye saldırı yapacağına gitsene Big Mom'a. Kolay bir galibiyetle neler elde ederdin neler...
Valla ne kadar üstelesenizde gerçekler bunlar.

Big Mom en güçsüz yonkou'dur , tayfasıda en güçsüz yonkou tayfasıdır.

Sizin öncelikle bakış açınızı değiştirmeniz gerekli bunu görebilmeniz için.

Kaido daha güçlü olduğu için Big Mom'dan, tayfasıda Kaido'nun adamlarından güçlü olmalı mantığı çok saçma bir mantık bana göre.

Valla ne kadar üstelesenizde gerçekler bunlar.

Big Mom en güçsüz yonkou'dur , tayfasıda en güçsüz yonkou tayfasıdır.

Sizin öncelikle bakış açınızı değiştirmeniz gerekli bunu görebilmeniz için.

Kaido daha güçlü olduğu için Big Mom'dan, tayfasıda Kaido'nun adamlarından güçlü olmalı mantığı çok saçma bir mantık bana göre.
Tabi tabi..

Oda'nın o kadar SBS açıklamaları, mangada geçen ödül artışı kriterleri boşa zaten. Ne anlamı var ki...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık