Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ödül Tahminleri

@Tiksav Lee

Hancock ve Croc'un ödüllerini karıştırmışsın, tam tersi şekilde olacak...

Bu arada ödül sistemi cidden ağır boşladı seride. Jinbe dediğimiz kişi ID'den kaçtı, savaşa katıldı, sonra BM korsanlarına katıldı. Oradan bir şekilde kaçmayı başardı. Luffy'e katıldı, Wano'ya geldi ama ödülü hala 438 M. Onun dışında biraz ciddileştikten sonra perişan ettiği Who's Who 546. :S
Bununla beraber 250 M ödülü vardı zaten bu Jinbe'nin. Yaşadığı artışa bak cidden komedi...

Ya tayfaya katılıyor diye başta ödülünü düşük tuttu bu arc sonu ciddi artışı aldıracak ya da Mangaka'nın durumu pek iç açıcı değil...

@Tiksav Lee

Hancock ve Croc'un ödüllerini karıştırmışsın, tam tersi şekilde olacak...

Bu arada ödül sistemi cidden ağır boşladı seride. Jinbe dediğimiz kişi ID'den kaçtı, savaşa katıldı, sonra BM korsanlarına katıldı. Oradan bir şekilde kaçmayı başardı. Luffy'e katıldı, Wano'ya geldi ama ödülü hala 438 M. Onun dışında biraz ciddileştikten sonra perişan ettiği Who's Who 546. :S
Bununla beraber 250 M ödülü vardı zaten bu Jinbe'nin. Yaşadığı artışa bak cidden komedi...

Ya tayfaya katılıyor diye başta ödülünü düşük tuttu bu arc sonu ciddi artışı aldıracak ya da Mangaka'nın durumu pek iç açıcı değil...
Tahminlerini yazsana merak ettim.

Jozu 1373/1200 banında çıkar.
Vista 800/1100 arası çıkar.

Rayleigh 3 veya 3.5 çıkar.
Gabanda 2.5 - 3 arası..

Shiki'den 4000ve üzeri bir ödül bekliyorum
Xebec'te 5000 vardır

Lordları hiç kestiremiyorum hak ettiklerinin baya altınlardalar.. Komutanlardan kadar ödül almaları lazım 700'den başlar bence en kötüsü

Tahminlerini yazsana merak ettim.
Jinbe'nin ödülü düşük tutuluyorsa ve bu arc'dan sonra artık alacak şekilde düşünüyorsa mangaka ona göre yazıyorum...

Luffy 4.8-5.0 Milyar (Kaido'yu 1v1 de yendiği ilan edilirse)

Zoro 1.5 Milyar (King olayı açıklanırsa)

Sanji 1.4 Milyar (Queen olayı açıklanırsa)

Jinbe 800-900 Milyon.

Robin 400-500 Milyon. (Kaçırılırsa ödül artışı almaz, fakat yakalanmazsa eğer ciddi bir ödül artışı alabilir önemi dolayısıyla. Dediğim rakamları da geçebilir)

Franky 400-500 Milyon. ( O da önce ki seferde artış yaşamadı. Sasaki olayı duyulursa o da bu tür bir artış alacaktır.)

Usopp 400-500 Milyon. ( Bu arc çok fazla ortada yok. Fakat yine de tayfada geçen dönem en yüksek ödüllerden birine sahipti. Bununla beraber Yasopp'un oğlu olduğu ortaya çıkarsa ve yine Mangaka trolleyip önemli bir şey yaptırırsa çok daha fazla olabilir ödülü. Bana kalırsa Usopp tayfada Luffy-Zoro-Sani-Jinbe sonrası en çok ödüle sahip olan 5. kişi olacak. Hatta mangaka trolle vurursa gerçekten Jinbe'yi bile geçebilir...)

Brook 300-400 Milyon

Nami 300 Milyon

Chopper 150-250 Milyon (İlk kez ciddi ödül alacağını düşünüyorum. Bununla beraber o meyve ile daha fazlasını hakediyor şuan tayfanın geldiği konum ve alacağı ünvanlarla beraber. Hele de Usopp'un şuan ki ödülüne falan bakarsak. Fakar durum böyle işlemiyor. Eğer bunun durumunu anlarlarsa bu civarda bir ödül alacaktır. Kısaca tayfada muhtemelen 100 M altı kimse kalmaz bu zamandan sonra.)

Wano dışarıya kapalı bir ülke, eğer CP-0 bilgileri ve olayları söylerse iyi artış yaşarlar. Fakat olayların üstünü kaparlarsa düşük artış yaşarlar. Fakat ortalık karıştıktan sonra olayların üstü kapatılmayacak duruma gelecek o yüzden ödül artışı yaşanır her türlü...

Eski ve yeni eski Shichiler en tereddüt ettiğim kişilerden bu ödül konusunda. Mangaka neye göre verecek çok merak ediyorum. Eğer Jinbe gibi herkesi düşükten tutup Who's Who olayında ki gibi gücünü gösterip ''Ödülün pek bir önemi yok'' olayına mı girecek? Yoksa cidden Jinbe'yi tayfaya katacağı için şuan düşük tutup arc sonu onun da ödül artışıyla birlikte eski Shichilern de tamamının ödülünü beraber mi açıklayacak? Yani düşük tutup arc sonu herkesi beraber açıklayacağını düşündüğüm için şöyle yazıyorum...

Jinbe 800-900 (Söyledim zaten yukarıda bunu. İleride daha çok artış yaşayacağı için bir tık düşük bırakılacak ödülü bence...)

Hancock 900 M-1 Milyar ( Gelen denizcileri püskürtürse kendi adasından çok daha fazlasını alabilir. Fakat Mangaka'nın kafasına göre daha düşük de olabilir.)

Kuma 296 M (Aklı yoktu zaten artık kendinde değil. Bu sebeple herhangi bir artık yaşayacağını sanmam.)

Doflamingo 340 M (Kendisi Şuan ID de. Herhangi bir tehdit unsuru değil, onunda şuan ki durumda herhangi bir artış yaşamayacağı kesin gibi.)

Moria 320 (O da 2 yıl boyunca öldü olarak biliniyordu. Ortalarda hiç gezmedi, olay yaratmadı. En son Teach adasını basınca ortaya çıktı. Bununla beraber olay yaratmadığı ve ölmüş olduğu düşünüldüğü için ödül artışı yaşamamış olabilir. Teach'in adamlarına karşı 2v1 durumda kalmıştı en son. Eğer o durumdan kurtulursa ya da tayfaya katılırsa baya bir artış alır. Fakat bu hangi şartlarda olur tahmin edemiyorum, ödül olarak ama baya artış alır ama katılırsa veya oradan kurtulursa...)

Weevıl 1 Milyar civarı (Şuan ki güncel durumda en geç Shichi olanlardan biri. Fakat WB ile anılıyordu adı ona benziyor, onu andırıyor diye. Bu tip düşünülerekten en son yapılan Shichi olsa da yine sağlam ödül artışı yaşayabilir. Fakat ''Biz bu adama bu ödülü zaten vermiştik Shichi olmadan önce'' diye az ödül verip bu tarz bir ödülde de tutabilirler. Fakat olay yaratmaya devam ediyordu hala en son gösterildiğinde. Yine bu şekilde ilerliyorsa ki ilerliyordu ödülü bu seviyelere çıkabilir.)

Buggy 1 Milyar civarı (Oda'nın trollüğü. Eski KK tayfasından, Shanks ile kardeş, ID olayının baş sorumlusu, Yeni Dünyada sevkiyat örgütünün lideri olarak görülmesi olayları var. Anında Shichi teklifi aldı savaştan sonra ve ödül artışı yaşamadı. Bu sebepten dolayı bu tip bir ödülü olacaktır)

Mihawk 1 Milyar civarı (Kendisinin ne yapacağını merak ediyorum. Shanks'a katılma teorileri var. Eğer böyle bir şey olursa daha fazla olabilir. Diğer türlü bu tarz bir ödülü çıkacağını düşünüyorum. Eğer Mangaka genel manada ödülleri düşük tutarsa eski Shichilerin daha az bile olabilir. Şimdi yine fanlar gelip ''Mihawk'ın ödülü böyle olur mu?'' derler fakat takmaya gerek yok. Jinbe'nin durumu böyleyken olabilir ama eğer herkesi gerçekten daha yüksekten sıralarsa ödül olarak daha fazla da olabilir belli olmaz.

Crocodile 1 Milyar civarı (ID kaçışı sorumlularından, Alabasta olayı, MF savaşında Ace-Luffy-Jinbe'yi kurtarması, bazı çatışmalara girmesi, eskiden Shichi iken yarattığı olaylar ki WB'ye dalması ve korsan katliamı olayları var. 2 yıllık dönemde de yaptığı şeyler varsa ödülü bu tarz olacaktır.)

Dediğim gibi gene manada yüksekten aldım çoğu kişiyi, bir de dengeye dikkat ettim. Shichilikte de bence Mangaka ödül artışlarında dengeye yer verecek. Bu adamlar bir organizasyonvari sistemdeydiler. Herkes eşit konumda ve aynı statüye sahip gibiydi. Tabi ki önceden ve sonradan yaptıkları farklıydı aynı şekilde stilleri de farklı ama yine de ''Savaşa şunu çağırıyoruz, bunu çağırmayalım'' gibi durumu yoktu hükümetin, hepsine ayrı ayrı değer veriliyor güçlerini az çok biliyorlardı eski olaylarla birlikte. Normalde daha fazla olabilirler çoğu şimdi ki ödül sistemine göre. Fakat Shichilikte yaptıkları olayların hiçbiri ödüle yansıtılmıyor, eğer bu göz önünde alınırsa ve ''Bu kişi geçmişte şunu yaptı bu yüzden bu ödüle sahip'' gibi şeylere girilirse daha çok ödül alabilir pek çoğu. Fakat yine aynı şekilde adam tüm olayını Shichi iken yapmıştır ve sadece adamın tehlikesine ödül verirler o zaman daha düşük bile olabilir pek çoğunun ödülü. Fakat en az 1 Milyar olması lazım şu denklemde bazı karakterleri gördükten sonra ödüller.

Fakat Mangaka da öyle bir kafa var ki diyorum ya Jinbe 438 M, biraz ciddileşip tokatladığı Who's Who 546. Ne yapacağı hiç belli olmaz bu adamın... :D

Wano sonu
Luffy = 3.5 milyar civarı bir şey olur.Hem Kaido yu indirmesi hem tayfanın potansiyeli hem de Robin in olması gibi sebepler var.

Law = 1.5-2 milyar civarı.Meyve uyandırmasıyla amiral seviyesine az çok geldigini düşünüyorum.

Kid = Tam 1.5 milyar.Kid de meyve uyanışı gerçekleştirdi ama tek başına amiral alabilir mi,bence alamaz ve metallerin olmadığı yerlerde dezavantaja düşüyo yine de amirallerin hiçbiri ölümüne girmediği sürece alamaz Kid'i.

Zoro = 1.3-1.5 milyar.Bence kılıc hakimiyetini çözerek hem Marco hem de Kid i geçti ama bildiğimiz gibi bu işler saf güce bakmıyor.(Jack örneği)

Sanji = 1 milyar.Herkes bir şey açarda Sanji durur mu o da genlerini uyandırdı.

Luffy 5 milyar
zoro 1.4 milyar
sanji 1.377 milyar
nico robin 1 milyar(öneminden dolayı)
jinbei 800 milyon
usopp 300 milyon
franky 150 milyon
brook 132 milyon
nami 96 milyon
chopper 150 beli
law 3.5 milyar
kid 3.2 milyar
killer 1.25 milyar
yamato 550 milyon(ace’in ödülü)

Üstteki yonkou tayfalarının ödül dağılımına göre tahminimi güncelliyorum. Kid ile law‘dan tam emin değilim 2.5-4 milyar arası alırlar gibi. Ama shanks’ten düşük olur ödülleri sonuçta 2 vs.1 ile yendiler Big Mom’ı. Luffy’den hala eminim beyazsakal’ın altı ama diğer yonkou’lardan yüksek olacak ödülü bence.

1 ödül tahminim ucuk olan.
Luffy 4Milliyar
Kid/Law 3 milliyar
Zoro 2,5milliyar
Sanji 1.9milliyar

Uygun olan.
Luffy 3-3,5 milliyar
Kid/law 2,2.5milliyar
Zoro 1.5-1.9 milliyar
Sanji 1,4-1.7milliyar

1 ödül tahminim ucuk olan.
Luffy 4Milliyar
Kid/Law 3 milliyar
Zoro 2,5milliyar
Sanji 1.9milliyar

Uygun olan.
Luffy 3-3,5 milliyar
Kid/law 2,2.5milliyar
Zoro 1.5-1.9 milliyar
Sanji 1,4-1.7milliyar
Aslında buna yakın ödüller olacaktır. Gorosei olayın şokundaydı zaten geçen sayı. Bu üçlünün ittifak yaparak iki Yonkou'yu devirdiklerini öğrendiklerinde zaten tehdidin büyüklüğünü fark edecekler ve bu üçlüye ödül yağdıracaklar. İçerideki CP0 Aigis yöneticilerinin eşleşmeler konusunda da bilgiler vereceğini düşünüyorum. Yani kimin kimi yendiğini bilecekler muhtemelen.

Luffy 5 Milyar :beli:
Law= 2.1 - 2.5 Milyar :beli:
Kid= 2.1 - 2.5 Milyar :beli:
Marco= 1.8 - 2 Milyar :beli:
Yamato= 1 - 2 Milyar :beli:
Zoro= 1.4 - 1.6 Milyar :beli:
Sanji= 1.4 - 1.6 Milyar :beli:
Jinbe= 980 - 1.050 Milyar :beli:
Robin= 666 - 999 Milyon :beli:
Nami= 400 - 550 Milyon :beli:
Usopp= 500 - 700 Milyon :beli:
Franky= 450 - 600 Milyon :beli:
Chopper= 300 - 600 Milyon :beli:
Brook= 420 - 570 Milyon :beli:
Killer= 700 - 850 Milyon :beli:
Apoo= 750 - 900 Milyon :beli:
Hawkins= 600 - 700 Milyon :beli:
Drake= 500 - 600 Milyon :beli:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık