Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Obi-Wan Kenobi (2022-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 29.4%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 70.6%

• Kullanılan toplam oy
    17
Bir Star Wars fanı olarak Vader ile karşılaşmasını kronolojik olarak yanlış bulduğum bir olay. ANH Episode IV'da karşılaştıklarında seni en son gördüğümde çıraktım, artık ben bir usta oldum diyordu Vader, Vader'ın çırak sayılabileceği tek yer Episode III RotS olabilir, ondan sonra zaten çok kuvvetli bir Sith Lorduna dönüşüyor, bu zaman diliminden sonra tekrar karşılaşıp sonra bu diyaloğu gördüğümüzde o cümlenin pek bir ağırlığı kalmıyor, bu açıdan Canon'ı biraz bozuyor bence eğer Vader ile Obi-Wan arasında bir dövüş gerçekleşirse çünkü bununla ilgili söylentiler oldu hatta bunu saklama gereği bile duymadan direk oyunculardan bile bahsedilmişti. Onun haricindeki yerleri iyi hallederler umarım, yani bir seriyi güzel yapmak için illa Vader'ı getirip Obi-Wan ile dövüştürmeye gerek yok, güzel senaryo güzel hikaye kurgularsan zaten izlenir, ama garanti olsun diye Vader'ı getirelim, Obi-Wan ile dövüştürelim gibi garantici bir yola girmişler demek ki.

Üstelik Obi-Wan'ın mantıken Tatooine'den asla ayrılmaması ve Luke'u sürekli gözleyip uzaktan koruması gerekiyor, eğer Vader onun yakın bir gezegende olduğunu bile hissederse anında yerini bulması gerekir. Maul da Obi-Wan'ın yerini tespit edebildi bir süre sonra, bir ipucu elde ettikten sonra Sith affetmez hemen bulur yerini.

Oldu olacak Darth Maul'da gelsin onunla da bir kez daha dövüşsün bari, zaten bu zaman diliminde o da yaşıyor, madem Vader gelecek, o da gelsin tam olsun.

Space Jesus "meme"ine gönderme yapar gibi fragman başında (30. saniyedeymiş) koro müziği yükseliyor. Yalnız Star Wars'ın dizileri farklı zaman dilimlerinde belki ama çoğu bölüm Tattooine'de geçiyor. Boba fett direk o gezegende, çöl nasıl olsa, arka planla uğraşmayız diye mi hep burayı seçiyorlar?
Artık farklı bir teknoloji kullanıyorlar, arka plana eskiden CGI için yeşil perde çekerlerdi, şimdi koca ekranlarla arka planda oynatıyorlar.

Son düzenleme:
Çıksın da izleyek. Disney'e ne kadar güvenmesem de Star Wars olunca işin içinde istemsiz heyecanlanıyorum.

Fragman gelmiş.

Obi-Wan'ın Luke'ı izlemesi ve fragmanın sonunda Vader'in nefes alışı ah ah.
Şimdilik sadece 1 sezon ve 6 bölüm düşünülüyor, umarım dizi tutar da düşünce değişikliğine giderler ve Kenobi'ye doyarız.
gerçekten yaşlandığımı hissediyorum
Cidden öyle ama şunu söylemek lazım adam şarap gibi.
Space Jesus "meme"ine gönderme yapar gibi fragman başında (30. saniyedeymiş) koro müziği yükseliyor. Yalnız Star Wars'ın dizileri farklı zaman dilimlerinde belki ama çoğu bölüm Tattooine'de geçiyor. Boba fett direk o gezegende, çöl nasıl olsa, arka planla uğraşmayız diye mi hep burayı seçiyorlar?
Disney, StageCraft adında farklı bir teknoloji kullanıyor. Led ekranlarla ortamı sağlıyorlar.

Ben bu diziye hiç heyecanlanmıyorum ya.Obi-Wan'ı severim çok sağlam bir karakterdir ama abi biz bu adamın hayatını biliyoruz zaten ya.Filmlerden,animasyonlardan veya diğer eserlerden bu adamın ne yaptığını zaten biliyoruz.Bu 10 yıllık dönemde de adamın kayda değer tek olayı Maul.Başka bir şey yaptığı yok adamın.Zaten mantıklı olanıda bu.Bütün galaksiyi imparatorluk yönetirken ve jedilar avlanırken salak salak hareketler yapmaz Obi-Wan.Hele Luke gibi önemli bir görevi varken.Yani bu dizi Disney'in saçma sapan bir işi daha olacak bence.

Ben bu diziye hiç heyecanlanmıyorum ya.Obi-Wan'ı severim çok sağlam bir karakterdir ama abi biz bu adamın hayatını biliyoruz zaten ya.Filmlerden,animasyonlardan veya diğer eserlerden bu adamın ne yaptığını zaten biliyoruz.Bu 10 yıllık dönemde de adamın kayda değer tek olayı Maul.Başka bir şey yaptığı yok adamın.Zaten mantıklı olanıda bu.Bütün galaksiyi imparatorluk yönetirken ve jedilar avlanırken salak salak hareketler yapmaz Obi-Wan.Hele Luke gibi önemli bir görevi varken.Yani bu dizi Disney'in saçma sapan bir işi daha olacak bence.
Katılıyorum, karizmatik bir iki aksiyonla gönülleri fethedeceklerdir ama çok büyük bir iş çıkmaz bu yapımdan. Tabi tüm serinin en delikanlı, en karizma, en muazzam karakterini anlatacağı için beklenti yüksektir gene.

Mandalorianın son bölümünde ki savaş sahneleri çok kötüydü, onun haricin de beğenmiştim ben o diziyi. Obi Wan dizisi de en az onun kadar olsa benim için tatmin edici olur açıkcası. Ama Star Wars hayranlarını tatmin eder mi bilemem. Star Wars dünyası çok da fanı olduğum bir dünya değil o yüzden olsa da olur olmasa da olur kıvamında benim için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık