Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Neon Genesis Evangelion

2000 yılında "Second Impact" adıyla bilinen bir felaket, dünya nüfusunun yarısını yok eder ve Antartica'daki bütün buzulları eritir. Birleşmiş Milletler'e göre bu felaketin nedeni dünyaya çarpan bir meteordur, ama ortada gerçek nedenin bu olmadığını söyleyen birçok söylenti dolaşmaktadır....

Yıl 2015.... "Angels" adı verilen bazı yaratıklar ortaya çıkmıştır ve bunlar geçen felaketten sonra hayatta kalmış olan dünya populasyonunu yok etmeye başlamışlardır. Bilinen tüm silahlar bu yaratıklara karşı etkisiz kalmıştır. Birleşmiş Milletler'in en gizli silahı olan N2 bombası bile, bu yaratıkları çevreleyen gizli bir ve kalkan görevi yapan güç alanı nedeniyle etkisiz kalmaktadır.

Bu güç alanını geçebilecek tek şey "Evangelion" adı verilen biyolojik robotlardır. Bu robotları kontrol edebilmek için pilotların beyinlerinin robotla bütünleşmesi gerekmektedir. Bu sayede pilotların duyuları ve refleksleri robotlara geçmektedir ve ayrıca pilotlar bu bionik robotların duyduğu "acı, yorgunluk" gibi hissleri kendileri yaşıyormuş gibi hissedebilmektedir. Sadece "Second Impact"den kısa bir süre sonra doğan birkaç çocuğun bu robotlarla bütünleşebilme becerisi vardır.

Evangelion ilk defa Ekim 1995’te Tokyo Televizyonu’nda yayına girdi. İlk başlarda pek ilgi görmemesine rağmen zamanla derinleşen konusu, müthiş görsel efektleri ve büyüleyici müzikleri sayesinde Mart 1996’da yayınlanan finaline kadar çok büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Sezon sonunda Evangelion 26. bölümüyle sevenlerine veda etti. Ancak Evangelion’un yaratıcısı Hideaki Anno alelacele yapılmış olan baştan savma finalden hiç memnun olmadı ve son iki bölümü iptal edip serinin 24. bölümünden devam eden iki adet film çekti. 1997 yılında gösterime giren “Evangelion: Death & Rebirth” serinin anlaşılamayan kısımlarına ışık tutarken, 1998’de Evangelion efsanesi “End of Evangelion” ile noktalandı.

Alıntıdır. ( anime.gen.tr )

Daha önce konusunu yada tanıtımını görmediğim için açmak istediğim bir konuydu.Aklıma gelmişken tanıtımını yapayım dedim.Etkilendiğim az sayıda seriden biri oldu benim için.Gerçekten çok farklı bir havası ve atmosferi var.

İçerisinde bilimkurgu,örgütler,mitoloji,psikoloji ne ararsan var.Kolayca anlaşılacak yada izlenip geçilecek bir seri değil.Sanırım distopya kavramını içeren nadir serilerden biri.Mecha olduğu için bir önyargı var galiba ama şans verilirse pişman etmeyeceğini söyleyebilirim.Mecha bu serinin herşeyi değil tamamen onun üzerine kurulu değil yanıltmasın.

Henüz izlemediğim yeniden çekim filmleri de hala çıkmakta ama önce seriyi tekrar izlemeyi düşünüyorum açıkçası. :D Bu arada tv serisinin netteki bölümleri hızlandırılmış,o yüzden izleyecek olan varsa indirmesini tavsiye ederim.

Valla Evangelion bir efsanedir. Ne kadar geç izlenirse o kadar çok pişman olunur. Ya ben bunu hep görüyordum, bunca zamandır neden izlememişim ki DENİR.

Zira hala Japonya'da müzesi var, oyuncakları yeniden yapılıyor, tişörtleri basılıyor hiç ummadığınız yerlerde. Seriyi baştan çizdiler sırf HD görüntü olsun diye. Bence aşşırı başarılı. Herkes sevmez mi sever mi bilemem. Ancak bu seriyi izleyip beğenmeyen kişi animeden anlamıyordur diyebilirim rahatlıkla.

Valla Evangelion bir efsanedir. Ne kadar geç izlenirse o kadar çok pişman olunur. Ya ben bunu hep görüyordum, bunca zamandır neden izlememişim ki DENİR.

Zira hala Japonya'da müzesi var, oyuncakları yeniden yapılıyor, tişörtleri basılıyor hiç ummadığınız yerlerde. Seriyi baştan çizdiler sırf HD görüntü olsun diye. Bence aşşırı başarılı. Herkes sevmez mi sever mi bilemem. Ancak bu seriyi izleyip beğenmeyen kişi animeden anlamıyordur diyebilirim rahatlıkla.
Aynen oyuncakları var galiba müzeyi de senden duydum baya araştırmışsın gidince.
Ben bu kadar geç izlediğim için pişman oldum diyebilirim.Hep adını duymuştum da bakmamıştım yıllardır.Geçenlerde bir tane Robin Williams filmi izledim.Flimde sık sık evangeliondan bahsediliyor hatta çocuğun birine oyuncağını hediye ediyor.

Sırf Ayanami Rei için bile izleyesim var bunu. Ama bir türlü o konuyu izleyebilecek ruh haline giremedim. Hazır dönem bitmişken izlemek lazım. Konu için teşekkürler.

Sırf Ayanami Rei için bile izleyesim var bunu. Ama bir türlü o konuyu izleyebilecek ruh haline giremedim. Hazır dönem bitmişken izlemek lazım. Konu için teşekkürler.
Şimdi baktığım baş karakterlerin çoğunda Shinji'yi görüyorum zaten nerdeyse hep benzer tavırlar.Rei de bu şekilde rol model olmuş bir karakter gibi geliyor bana bazı serileri hatırlayınca.Sağolasın.

Yeni serisinden haberim yoktu bakarım.Movieler kaldı bende vaktim olmadığından izleyemedim.Ama normal animeyi izleyin.

Animesinin son 2 bölümünü kimse anlamadığı için iptal etmişlerdir. Herşey iyi güzel giderken o son 2 bölümü izlememle ''Luffy niye kılıcıyla rasengan atmıyor'' kopukluğuna bağlamıştım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık