Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neler Senaryo, Neler Gerçek?

Üye silindi 1004

Her mantıksızlık diye görülen olaylar bir mantıkla açıklanınca, mantıksızlık diye bakılan her kısım mantıklı olur. O yüzden her seri kusursuz değildir.
Mantıksız diye görülen her bölümlerin hepsini açıklayamazsın sonuçta;yoksa seriden zevk alamazsın.
Mantıkla tutarlı olması arasında ince bir çizgi var işte. Oda’nın yaptığı şeyler tutarsızlık. Kendi kurduğu yapıyı olmadık yerlerden kırıyor.

1) Luffy'nin elleri kolları uzarken Logutawnda, Roger'ın idam edildiği yerde elleri kolları bağlanınca çaresiz gösterilmesi
2) Supernovaların hepsinin aynı anda bir adada toplanması ve hiçbirinin Kizaru tarafından öldürülmemesi
3)Enies Lobiden önce teke giden Luffy'nin kısıtlı imkanlarla (zekasıyla) bir anda 2 teknik geliştirip Lucciyi alması
4)Enies Lobbyye tam tayfa girip CP9'a gelene kadar tek kurşun yememeleri
5)Seri korsan serisi olduğu halde şuana kadar Luffy tayfasını topladıktan beri sadece Ace'i kaybetmesi
6)Sanjinin, Puding olayından sonra sakinleşmesi gerekirken aşkını ilan edip Red yiyen daha da abazalaşan durumu
7)Marinfordda 2 tane dağ gibi korsan ölürken bir tane koramiralin bile ölmemesi
8) Usopp'un hala yaşıyor olması
Ha şunu da söyliyeyim bunlar One Piece'den soğumama sebep şeyler değil. Zaten takip ettiğim 2 manga var. İnsan da hatasız olmaz. Bu 2 mangayı sonuna kadar da korurum.

1) Luffy'nin elleri kolları uzarken Logutawnda, Roger'ın idam edildiği yerde elleri kolları bağlanınca çaresiz gösterilmesi
2) Supernovaların hepsinin aynı anda bir adada toplanması ve hiçbirinin Kizaru tarafından öldürülmemesi
3)Enies Lobiden önce teke giden Luffy'nin kısıtlı imkanlarla (zekasıyla) bir anda 2 teknik geliştirip Lucciyi alması
5)Seri korsan serisi olduğu halde şuana kadar Luffy tayfasını topladıktan beri sadece Ace'i kaybetmesi
6)Sanjinin, Puding olayından sonra sakinleşmesi gerekirken aşkını ilan edip Red yiyen daha da abazalaşan durumu
Ha şunu da söyliyeyim bunlar One Piece'den soğumama sebep şeyler değil. Zaten takip ettiğim 2 manga var. İnsan da hatasız olmaz. Bu 2 mangayı sonuna kadar da korurum.
Oden'in düşme hikayesine ne diyorsun ?

Üye silindi 1004

1. Luffy orada çaresiz değil durumdan memnun. Korsanlar Kralı fantezisi yapıyor.

2. Kizaru oraya Luffy’i avlamaya geliyor. Görevi Novalar değil. Ayrıca Novalar’ın ölmemesi evren içerisinde tutarlı. Hepsi üst düzey değil ama meyvesinde uzmanlaşmış sayılır. Oruç’un meyvesi darbe aldıkça güçleniyor. Hawkins’in korkulukları. Birisi zaten antik zoan. Ölmemeleri veya yakalanmamaları normal. Tüm filo Luffy’nin üzerine çöktü. Oradaki sıkıntı Oda’nın Kuma’yla ucuz deus ex kasması.

3. Don Krieg ve Kuro’dan beri Luffy’nin savaş dehası olduğu vurgulanıyordu. East Blue ve Alabasta da bossları gücüyle değil zekasıyla mıhladı.

4. Haklısın.

5. Yani Luffy’nin tayfası normal insanlardan oluşmuyor. Belki güçsüzler ama, hepsi nitelik ve nicelik bakımından diğer ortalama insanlardan üstünler. Nami bile yaşadığı denizin en zeki insanlarından ve ömrü hırsızlıkla geçmiş. Rosa gibi dümdüz adamlar bile Dof’un ailesinin içine sızıyorsa Nami neler yapıp hayatta kalır.

6. Çok haklısın.

7. Ölmüş de olabilirler elimizde tam koramiral sayısı yok sonuçta. Koca ordu.

yuba samayı gördüm ve ben de hemen fikir belirtme ve oda fanı olarak görevimi yerine getirmem gerektiğine karar kıldım

1 luffynin orda kollarını uzatamadığını burnunu karıştırmak isteyip karıştıramamasıyla göstermişti :S ki o zamanlar elini kolunu nasıl uzattığını da tartışmak lazım.

2 supernovaların toplanması editörün önerisiydi sanırım, mangada çok geç işlenmeleri yerine öne almış, sonradan hikayede yeri olacak karakterleri de öldürtmezsin keza yonkou değil dediğin gibi trol bi amiral vuruyor, sonra da ray ile nötrleniyor.

3 enies lobby öncesi teke giden luffy nedir anlamadım ama olaylar gerçek ciddiyetini göstermeden ve luffy kafasını koymadan genelde böyle itilip kakılması ve olayın odağından uzaklaştırılması hep yapılıyor :S bi anda bu güçleri elde ettiğini varsaymanın sağlıksız olduğunu düşünüyorum, çünkü blueno ile konuşurken zaten g2yi daha önce deneyimlediğini anlıyoruz, çünkü sadece soruyu görüp övüyor luffy. g2deki dopingini daha verimli kullanmak için soruyu görüp kendine katmış işte :S

mesela g2 nasıl geliştirilmiştir, nasıl aklına gelmiştir sorusunu sorup cevaplamaya çalışalım. g2 kanının vücudunda daha hızlı kompalanması ve bu sayede kaslara daha çok enerji gitmesi gibi bi mantıkla çalışıyor. bacakları yerine 2 sene sonra gördüğümüz gibi belki de yumruk ata ata farkına vardı böyle bi dopingin. bi dövüşte üst üste pek çok yumruk atıp kolunu gerçi çektiğinde kanı kompalandı ve farkına varıp bunu kendi modifiye etti.

g3, zaten kendisini şişiriyordu, gerek çok yiyerek gerekse ciğerlerini doldurup balon falan olarak, kemikleri şişirmek ise mantıksız göründüğü için aslında tam olarak luffye uyan bi davranış :S lastik adam neden kendini şişirip daha büyük hedef olmak ister ki :S fakat luffy yanlış da olsa işe yaramaz da olsa böyle şeyleri deneme yanılma ile öğrenip işe yararsa sürdürüyor :S zaten buna da zeka ve öğrenmenin luffyde bulunduğunun kanıtı. pek çok rakibin tekniğini dövüş içinde analiz edip... evet analiz edip çözümünü bulduktan sonra buna artık kanmam, üstümde işe yaramaz gibi şeyler diyor falan. neyse.

4 opta seviye farkları net şekilde gösteriliyor, karakterler izin vermedikçe, kendini feda etmedikçe yada dikkati başka bişeyde değilse basit karakterlerden hasar almaz :S yani bu star wars gibi başlarda ciddi bi seriden, otostopçunun galaksi rehberi gibi trol serilerde var olan bişey :S mesela luffy kendini öne atmadıkça, bi şov yapılmadıkça, feda yapılmadıkça vurulmaz :S vurulsa da işlemez. fakat güçlü bi karakterin atakları yerini bulur, mesela luffynin kriegden kazık yemesi, sanjinin kurşun yemesi, zoronun çivi yemesi vs

5 bunu anlamadım :S korsan serisi olunca birilerini mi kaybetmen gerekiyor :S dolandırılma, aldatılma, entrika, kaybetmek, dibe batmak vs var ama herhalde sadece ölü görmen gerek korsan serisi olduğunu doğrulamak için :S hani korsan serisi neden hiç denizlerde mücadele etmiyorlar desen neyse de ne bileyim :S

6 :S

7 marineford raporlarını paylaşırsan sevinirim :d kimler ölmüş bilmiyoruz ama göz önündekiler ölmedi diyebilirsin elbette.

8 usopp yaşamayacak da ben mi yaşayacağım :S

karakterlerin ölmemesine çok takmışsın, bi de op dünyasındaki mantık kuralları, doğa kanunları falan çok yerli yerinde olan şeyler değil :d hani daha mihawk nasıl kılıcını çekiyorun cevabı bile yokken bunları konuşmamız yersiz...........

Bunu analiz etmek göründüğünden zor iş aslında.Şöyle söyleyeyim.

Savaşta Ace'in ölmesi = Gerçekçi olması gereken yani.
Ace'in kurtulduktan sonra ölmesi = Senaryo - Tabii Ace'in orada kurtulması da tamamen senaryoydu normalde olacak iş değildi onu da belirtelim.

Bu açıdan bakınca tutarlı gözüküyor bazı önemli olaylar.

Fakat topkekte bomba patlamasının zamanlaması = Senaryonun dibi.Bunu tutarlı hale getirmek için Luffy'e özel bazı yetenekler eklemesi gerekecek.

Arabastada kuşun
Gökyüzü adasında kızın babasının
ÖLMEMESİ.

Hayır hikayede önemli de değiller. Ölseler çok daha epik ve kahramanca olacak. Ama yok ölmesin. Aman ölmesin. Tafya ölmez tamam ama bari önemsizler ölsün de azıcık gerçeklik katılan.

Bütün shonen mangakaların en büyük problemlerinden biri bazı villian karakterleri o kadar çok şişiriyorlar ki kendi içlerinde karakterin nasıl ineceği konusunda çıkmaza giriyorlar. Özellikle Kishimoto ve Oda aynı hataya düştüler. Üstelik Oda, Kishimoto'nun yaşadığı çıkmazı görmesine rağmen Kaido'yu şişirmeye devam etti. Dünyanın en güçlü yaratığı, ölemiyor vs. vs. Bu karakterleri okuyucunun nezdinde buralara çıkardıktan sonra okuyucuyu tatmin edici şekilde düşüşünü işleyemiyorlar. İçten patlamalı haki upgradeini alan Luffy biraz antrenman yaptıktan sonra Kaido üzerinde deneyecek bakalım. Odanın tek şansı Wano'da Kaido'yu indirmek isteyen çok fazla karakter var tıpki Dressrosa'da ki gibi. Birileri Kaido'nun gücünü kısmen aşağıya çekecek gibi. Okuyup göreceğiz.

yuba samayı gördüm ve ben de hemen fikir belirtme ve oda fanı olarak görevimi yerine getirmem gerektiğine karar kıldım

1 luffynin orda kollarını uzatamadığını burnunu karıştırmak isteyip karıştıramamasıyla göstermişti :S ki o zamanlar elini kolunu nasıl uzattığını da tartışmak lazım.

2 supernovaların toplanması editörün önerisiydi sanırım, mangada çok geç işlenmeleri yerine öne almış, sonradan hikayede yeri olacak karakterleri de öldürtmezsin keza yonkou değil dediğin gibi trol bi amiral vuruyor, sonra da ray ile nötrleniyor.

3 enies lobby öncesi teke giden luffy nedir anlamadım ama olaylar gerçek ciddiyetini göstermeden ve luffy kafasını koymadan genelde böyle itilip kakılması ve olayın odağından uzaklaştırılması hep yapılıyor :S bi anda bu güçleri elde ettiğini varsaymanın sağlıksız olduğunu düşünüyorum, çünkü blueno ile konuşurken zaten g2yi daha önce deneyimlediğini anlıyoruz, çünkü sadece soruyu görüp övüyor luffy. g2deki dopingini daha verimli kullanmak için soruyu görüp kendine katmış işte :S

mesela g2 nasıl geliştirilmiştir, nasıl aklına gelmiştir sorusunu sorup cevaplamaya çalışalım. g2 kanının vücudunda daha hızlı kompalanması ve bu sayede kaslara daha çok enerji gitmesi gibi bi mantıkla çalışıyor. bacakları yerine 2 sene sonra gördüğümüz gibi belki de yumruk ata ata farkına vardı böyle bi dopingin. bi dövüşte üst üste pek çok yumruk atıp kolunu gerçi çektiğinde kanı kompalandı ve farkına varıp bunu kendi modifiye etti.

g3, zaten kendisini şişiriyordu, gerek çok yiyerek gerekse ciğerlerini doldurup balon falan olarak, kemikleri şişirmek ise mantıksız göründüğü için aslında tam olarak luffye uyan bi davranış :S lastik adam neden kendini şişirip daha büyük hedef olmak ister ki :S fakat luffy yanlış da olsa işe yaramaz da olsa böyle şeyleri deneme yanılma ile öğrenip işe yararsa sürdürüyor :S zaten buna da zeka ve öğrenmenin luffyde bulunduğunun kanıtı. pek çok rakibin tekniğini dövüş içinde analiz edip... evet analiz edip çözümünü bulduktan sonra buna artık kanmam, üstümde işe yaramaz gibi şeyler diyor falan. neyse.

4 opta seviye farkları net şekilde gösteriliyor, karakterler izin vermedikçe, kendini feda etmedikçe yada dikkati başka bişeyde değilse basit karakterlerden hasar almaz :S yani bu star wars gibi başlarda ciddi bi seriden, otostopçunun galaksi rehberi gibi trol serilerde var olan bişey :S mesela luffy kendini öne atmadıkça, bi şov yapılmadıkça, feda yapılmadıkça vurulmaz :S vurulsa da işlemez. fakat güçlü bi karakterin atakları yerini bulur, mesela luffynin kriegden kazık yemesi, sanjinin kurşun yemesi, zoronun çivi yemesi vs

5 bunu anlamadım :S korsan serisi olunca birilerini mi kaybetmen gerekiyor :S dolandırılma, aldatılma, entrika, kaybetmek, dibe batmak vs var ama herhalde sadece ölü görmen gerek korsan serisi olduğunu doğrulamak için :S hani korsan serisi neden hiç denizlerde mücadele etmiyorlar desen neyse de ne bileyim :S

6 :S

7 marineford raporlarını paylaşırsan sevinirim :d kimler ölmüş bilmiyoruz ama göz önündekiler ölmedi diyebilirsin elbette.

8 usopp yaşamayacak da ben mi yaşayacağım :S

karakterlerin ölmemesine çok takmışsın, bi de op dünyasındaki mantık kuralları, doğa kanunları falan çok yerli yerinde olan şeyler değil :d hani daha mihawk nasıl kılıcını çekiyorun cevabı bile yokken bunları konuşmamız yersiz...........
Yok ben normalde bakıldığında aklıma ilk gelen şeyleri yazdım. Yoksa düşünülse bunlara cevap verilir. Zaten seri olarak harika bir yer etmiş bir manga. İnsanlarda oluşan şu şöyle olsaydı bu böyle olmasaydı gibi düşünceler Odanın bize sunduğu evrenin harika olup daha sonra da beklentilerin çok üst seviyede olmasından sonra, o istenilen şeyler gelmeyince meydana gelen hayal kırıklığı yüzünden. Yoksa neredeyse 1000 bölüm yazacan ve hiç hata olmayacak. Yok öyle bir manga. Yok öyle bir shonun. Ama inşallah diğer shonunlar gibi sonunu batırmaz. Tek temennim bu. Yoksa bana göre hikaye olarak güzel. Bu arc savaş sahnelerini de güzel çizecek gibi hissediyorum. Hatta bizim bu ne biçim bir bölüm dediğimiz zamanlarda kişilerin savaş tekniklerini düşündüğünü hissediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık