Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ne İşle Uğraşıyorsunuz?

Hangi meslek/meslek dalı?

• Öğretmen

Kullanılan: 14 7.7%
  • Turizm sektörü

Kullanılan: 4 2.2%
  • Kolluk kuvveti

• Mühendis

Kullanılan: 17 9.3%
  • Öğrenci

Kullanılan: 57 31.1%
  • Sağlık çalışanı

Kullanılan: 12 6.6%
  • Kamu görevlisi

Kullanılan: 11 6.0%
  • Yazılım

Kullanılan: 7 3.8%
  • Bankacı

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ulaşım sektörü

Kullanılan: 2 1.1%
  • İşçi

• Avukat

• Tercüman

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

Kullanılan: 29 15.8%
  • İşsiz

Kullanılan: 18 9.8%

• Kullanılan toplam oy
    183
Aa bu mesajı gördüğüm iyi oldu. Benim de şu aralar bir dil puanı almam lazım ama 1 sene yerine 6 ay falan sürse fena olmaz zira İngilizce bilgim sıfır sayılmaz. Dil kursuna gitmeden bir tavsiyen varsa çok makbule geçer. Yds çalışıp puan almış birinin tecrübesi çok işime yarardı.

Konuya da cevap vereyim ayıp olmasın. İşsiz bir mühendisim. Ama her zaman söylerim 1,5 sene çalışmanın ardından işten ayrılma kararı verdiğim en doğru karardı. Kendini hiç kimseye hiçbir şey için kullandırmayacaksın.
6 ay önce bu konuya bu mesajı yazmışım. 6 ayda çok şey değişti. Artık işsiz bir mühendis değil sadece mühendisim. YDS çalışmak yerine KPSS çalışmaya devam etme kararı verdim ve doğru kararmış. Oldukça zor bir dönemden geçmeme rağmen zaman gösterdi ki işten ayrılmak gerçekten de verdiğim en doğru kararmış. Her şeyden önemlisi artık kendimi mutlu yaşamayı başaran şanslı insanlardan biri sayıyorum. ?

Genel itibarı ile gazeteci dar alanda da bu haftanın başından beri sosyal medya direktörü olarak karşılıklı deneme yapıyoruz.

(seçeneklerde haliyle 'Diğer' işaretli.

6 ay önce bu konuya bu mesajı yazmışım. 6 ayda çok şey değişti. Artık işsiz bir mühendis değil sadece mühendisim. YDS çalışmak yerine KPSS çalışmaya devam etme kararı verdim ve doğru kararmış. Oldukça zor bir dönemden geçmeme rağmen zaman gösterdi ki işten ayrılmak gerçekten de verdiğim en doğru kararmış. Her şeyden önemlisi artık kendimi mutlu yaşamayı başaran şanslı insanlardan biri sayıyorum. ?
8 yıl önce aynı yollardan geçmiştim özel sektörde mühendis olarak başlamıştım olayın saçma bir yere gittiğini anlayınca bende senin gibi işi bırakıp 8 aylık bir hazırlık aşamasından sonra kpss ile atanmıştım.O zamanlar bile şuanki durumdan daha iyiydi ortam ama şuan geriden gelen genç nesil için çok üzgünüm.Çalıştığım kuruma stajyer mühendis adayları geliyor staj defterlerini ben kontrol ediyorum zaten onları zor zamanlar beklediği için hiç zorlamıyoruz gelecek çok parlak değil maalesef ülkemizde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık