Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Sakumo öldüğü vakit 35-40 arası bir yaşta büyük olasılık. Üstelik Sakumo'nun yaşı sanninler ile aynı civarda. Aralarında nesil farkı yok. Minato'nun ettği sözler aynı nesildeki bir şinobi için diğer üçünden parlaktı şeklinde.

Zirve hal nedir? Bu sözün edildği zaman için sanninler neredeyse 40 yaşındalar. Bu insanlar bu yaşta zirve hallerinde değiller mi? Sakumo hepsi zirve halinde iken bu övgüyü alıyor.

Öte yandan Jiraiya Hanzo'yu Pain'in aldığını Amegakure'de öğreniyor ve hemen Naruto'nun mühür anahtarı olan kurbağaya öleceğim ben, sen Naruto'ya git, anahtarı ver diye tembihliyor. Yani adam kaybedeceğinin farkında. Üstelik Hanzo için bunu kimse yenemez diyen de kendisi. Pain'in aldığı Hanzo da bitik Hanzo bu arada. Yani Pain Jiraiya'nın hayal ettiği zirve Hanzo'yu alır mı soru işareti var. Neyse bu başka mesele.

Neticede Sakumo vaat edilene göresini geçtim, zirve hallerinde daha güçlü olarak anılmış bir şinobi.
Orochimaru’nun ölümsüzlüğü bulduğu part 1’de öğrenildi. Yeni bişey yani. Byakugou da orochimaru’nun habersiz olduğu bişeydi. Part 1’de anca öğreniyor dövüşürken. Ve doğru hatırlıyorsam “demek yeni şeyler icat eden tek sannin ben değil mişim” diyor.

Vücutları zayıflamış olabilir. Ancak kendilerini geliştirmeye devam etmişler. Bu güçlerle çıktılar başka lige.
_______

Jiraiya hanzo’nun yenildiğini öğrendikten sonra paini aramaya devam ediyor sırf savaşmak için. Risk olduğu için kurbağayı yolladı. Kesin öleceğim diyerek değil.

Keşiş kurbağaları önceden çağırıp onlarla arayabilirdi bile. O kadar chakra toplamaya vakit harcaması şart değildi. Rinnegan’ı görünce onlara ihtiyaç duyacağını anlıyor.

Keşiş kurbağaları önceden çağırıp onlarla arayabilirdi bile. O kadar chakra toplamaya vakit harcaması şart değildi. Rinnegan’ı görünce onlara ihtiyaç duyacağını anlıyor.
Bunlara ek olarak Jiraiya isterse ölmeden kaçabilirdi de. Hatta kaçarken yanında bir tane de Pain cesedi götürebilirdi. Ama Nagato'nun sırrını çözmüştü ve bundan emin olmak için tek kollu ve çakrası bitik hali ile geri dönüp öldü. Yani Pain'den kaçabilirdi de. Ayrıca Pain sırrımızı bilse bizi yenerdi gibisinden bir şey söylüyor.

Sanninler Hanzo dövüşünden sonra en az 1-2 gömlek daha atlamıştır. Hatta direk Prime Hanzo'yu 1v1'de bile alırlar.

Mangasında bazı chapterları tekrar okuyup bi nostalji yapayım dedim de türkçesini bulamadım.Manganın türkçesini nerden bulabilirim ? Bilen varsa sevinirim.

Mangasında bazı chapterları tekrar okuyup bi nostalji yapayım dedim de türkçesini bulamadım.Manganın türkçesini nerden bulabilirim ? Bilen varsa sevinirim.
5-6 yıl önceki telif olayları esnasında Naruto internetten silindi hep. Zaten çevirisi hiçbir zaman tam değildi.
Aşağıdaki Türkçe bağlantılardaki eksik bölümlerin çevirisi yok.

Çevirisi olanları şuradan indirebilirsin.
Bir yere kadar da çevrimiçi olarak şuradan okuyabilirsin.

Şurada da İngilizce olarak ciltlerin tam taraması ve resmi çevirisi var.

5-6 yıl önceki telif olayları esnasında Naruto internetten silindi hep. Zaten çevirisi hiçbir zaman tam değildi.
Aşağıdaki Türkçe bağlantılardaki eksik bölümlerin çevirisi yok.

Çevirisi olanları şuradan indirebilirsin.
Bir yere kadar da çevrimiçi olarak şuradan okuyabilirsin.

Şurada da İngilizce olarak ciltlerin tam taraması ve resmi çevirisi var.
Teşekkürler.Sadece son savaşta okumak istediğim bazı chapterlar vardı.Onlarda var gibi duruyor.

Bu insanlar bu yaşta zirve hallerinde değiller mi?
O yıllarda Jiraiya'nın SM'de ölmeden önceki seviyesine gelmediği biraz belli. Keza Orochimaru henüz Edo Tensei ve beden değişimini mükemmelleştirmemiş. Ve de Tsunade Byakugo'yu henüz bulmamış. Umarım soruna yanıt olmuştur.

hemen Naruto'nun mühür anahtarı olan kurbağaya öleceğim ben, sen Naruto'ya git, anahtarı ver diye tembihliyor.
Bana "ben öleceği babo git şunu götür" dediği paneli atabilir misin ? Kafana göre ittiriyorsun :D Adam her ihtimale karşı önlem alıyor. Hanzo'yu öldürmüş, altında çalışanlarının bijuu avladığı bir örgütün başındaki adamla yüzleşme ihtimali söz konusu. Temkinli olmak başka bir şey, ölümüne yürümek başka şey.

Byakugou da orochimaru’nun habersiz olduğu bişeydi.
Orochimaru Sozo Saizei'yi bile bilmiyor :D

------

Sakumo muhabbetine gelince direkt o anki plot gereği patlatılmış bir laf. Sakumo'nun yaşı SAnninlerle tutmuyor bile zaten. Onu da geçtim, adamın dünya da Chiyo hariç adını bir yerde daha duymadık. Ulan Hiruzen'in babası Sarutobi Sasuke'nin bile adı iki kere geçti.

Kimse Kakashi'ye babasından mütevellit bir saygı göstermedi ya da onu tıpatıpı olduğu babasına benzetmedi (Chiyo hariç) aksine adam hep "şaringanlı" diye anıldı. Yani Şinobi tarihinde arkasında hiç bir izi yok, namı yok ne hikmetse Sannin level. 2 olası açıklama var.

1.si Minato orada Sakumo'yu Obito gözünde yüceltmek için biraz abarttı (kaldı ki Minato'nun tanıdığı Tsunade de Byakugo yok, Orochimaru da beden değişimi ve edo tensei ve lanetli mühür yok).
2.si Boş bir hype. Asla altı doldurulamayacak olan (Itachi'nin 7 yaşında Hokage bilgeliğinde olması gibi, Kabuto'nun ben şu an Rikudo Sennin'e en yakın varlığım demesi gibi vs vs öyle bir kuru hype)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık