Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto (Spoiler) Teoriler Silsilesi...

Evet beyler gecenin bu vaktinde Marco abimiz ve ben uzun uzun tartıştık ; Uchihalar,Tobi ve jutsular hakkında. Derken bazı sonuçlara vardık ve kendimizce olabilitesi yüksek bi teoriler silsilesi yaptık.

Bildiğimiz gibi Mangekyu sharinganın temelde kullanıcılara verdiği 3 güç var. Bunlar;
Amaterasu ;
Tsukuyomi ;
ve Susanoo ;

Öncelikle dikkatimizi çeken şu ki bugüne kadar bu güçleri kullanan herkes Uchiha kanından gelen kişilerdi (Bknz ; Sasuke,İtachi...). Ve yine dikkat ediyoruzki Uchiha soyundan gelen hiç bir karakter Kamui gücünü kullanmadı...
Kamui;

Burada dikkatimizi çeken nokta Uchiha kanından gelmeyen Kakashi gibi Tobininde Kamuinin güçlenmiş versiyonu kullanması ve buna ek olarak kökten gelenlerin kullanabildiği 3 temel güç olan Amaterasu,Tsukuyomi ve Susanoo yu kullandığını hiç görmemiş olmamızdır.
Yinelersek Uchiha kanından gelen kişiler 3 temel gücü kullanır. Bunu yaparken Amaterasu için bir gözlerini,Tsukuyomi için diğer gözlerini ve Susanoo için iki gözlerini kullanıyorlar.
Bizim ürettiğimiz teoriye göre Uchiha kanından gelmeyen kişilere 3 temel güç yerine başka güçler geliyor...
Bunlar ; Kamui ve soyutlaşma. Tıpkı her gözün farklı bir yetenek verdiği gibi bu durumdada her göz farklı yetenek veriyor. Burdan anlıyoruz ki (bize göre) Tobi Uchiha Madara olamaz çünkü kendisi Uchiha kanından gelen güçleri kullanamıyor...
Aklı takılıp Kakashi neden soyutlaşamıyor diyecek arkadaşlara her gözün farklı bir yetenek verdiğini sölediğim kısmı tekrar hatırlatmak istiyorum. Kakashi soyutlaşamıyor çünkü tek gözü var ve o gözde Kamui yeteneğine sahip.
Bu durumda eğerki teori doğruysa ve Susanoo nun yerinede başka bir yetenek veriliyorsa Tobinin hala elinde sakladığı sağlam bir güç olabileceği ihtimalide aklımın bir köşesinde yatmıyor değil ama bu teori bu kadar.

Sonuç olarak bize göre ;

1-) Tobi, Uchiha Madara değildir (2 Madara teorilerine karşılık olarak)
2-) Kamui ve Soyutlaşma Uchiha kanından olmayanlara gelen temel yeteneklerdir.
3-) Minato ve Tobinin Uzay - Zaman jutsuları benzer dursada teknik açıdan farklıdır. Yani üstünlük Tobinin daha yetenkli olmasından değil boyutsal jutsunun doğal yeteneği olmasından geliyor.

Gelsin yorumlar...

Roronoa Zoro

1-) Her Mangekyö Sharinganin yeteneği farklı oluyor. Bunu Tobi'nin Sasuge'yi kastederek "Susano'o açan göz nadirdir." demesinden anlayabiliriz. Itachi'nin dediklerini de hesaba katarsak ("Bir gözde ametersu diğerinde tsukuyomi uyandırdığında oluşan 3. tekniğe Susano'o denir.") her MS'nin güçleri farklı oluyor. Kanıt olarak Shisui'yi örnek verebiliriz. Itachi'ye verdigi göz nihai genjutsu'yken Danzou'nun aldığı vücut kontrolü özelliği taşıyordu. Yani Uchiha olup olmamak önemli değil. Bu Obito'nun gözünde olan yetenek. Tabii ben de Uchiha olmadıgını düşünüyorum Tobi'nin.

2.Tobi'nin sakladığı bir jutsu olamaz. Susano'o'ya karşılık gelen jutsusunu uygulayabilmek için Kakashi'deki gözü alması gerekir.

koma

şimdi senin değin Amaterasu, Tsukuyomi, Susanoo ben sadece sasukede ve abisi itaitachide gördüm başka bir Uchihada görmedim.
demekistediğim Uchihalar arasındada sharinganı farklı kulanabilenler vardır. Wft.'ninde dediği gibi her MS'nın güçleri farklı oluyor ben bunlara dayanarak tobinin Uchiha olduğunu sanıyorum
2.bunada katılmıyorum neden ,bence chakra, fiziksel yetenek ve göz özeliğiyle alakalı birşey
3. buna katılıyorum
tabi ben fazla narutaoyla alakalı değim sadece gördüklerimle yola çıktım

şimdi senin değin Amaterasu, Tsukuyomi, Susanoo ben sadece sasukede ve abisi itaitachide gördüm başka bir Uchihada görmedim.
demekistediğim Uchihalar arasındada sharinganı farklı kulanabilenler vardır. Wft.'ninde dediği gibi her MS'nın güçleri farklı oluyor ben bunlara dayanarak tobinin Uchiha olduğunu sanıyorum
2.bunada katılmıyorum neden ,bence chakra, fiziksel yetenek ve göz özeliğiyle alakalı birşey
3. buna katılıyorum
tabi ben fazla narutaoyla alakalı değim sadece gördüklerimle yola çıktım
Gerçek Uchiha Madara'da Sussano açtı. 3 etti. Teorilerinize gelecek olursak.
WTF. her şeyi açıklamış zaten söylenecek bir şey bırakmamış.

kan bagı önemli ama uchiha olarak genelleyemessin ;) wtf herseyi acıklamıs bende öyle düsünüyorum.yani sasukenin bir oglu olsa, babasından gelen kan geregi susanoo acabilir.dikkat edersek,itachi ve kardesi aynı tekniklere sahipler.zaten sasukeyede göz güclerini itachi verdi.mesela madaranın kardeside susanoo acabilir.yinede shuusui farklıydı.iki mangekyousuda farklı güce sahipti.

her sharingan ve mangekyou farklı güc getiriyor.kakashi kendi gücünü ve chakrasını kullanmasına ragmen,kullandıgı sharingan ve mangekyou,yani doujutsu gücü uchiha obitoya ait.gözü elde ettinmi gücüde senle geliyor.ör:danzounun kullanabildigi, shuusui gücü.ör:itachinin kullnabildigi, shuusui gücü.ör:kakashinin kullanabildigi,obitonun gücü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık