Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Bu sorunun cevabı Nami.Ciddi anlamda Nami.
Ama yok Nami 7 günlük Usopp için elini delmiş , Sanji eli kopacak diye kaç yillik kaptanını dövdü muhabbeti değil.
Baştan sona kadar okudum , Solid'in 2019'da attığı mesaja kadar Sanji'nin adam olmadığı , delikanlı olmadığı gibi olaylar ağırlıklı olmak üzere yorum yapılmış.Şu bu kadar işe yaramış diğeri bu kadar işe yaramış muhabbetleri adeta havada uçuşmuş.Kimse anlamamış ki soruyu.
Nami bu tayfanın rotacısı , tabii ki de millete yelkenleri kaldırın sen şu tarafa geç sen bu tarafa geç diye emir verecek.Bundan doğal bir şey yok ki?
Yemek yaparken Sanji "Bana soğan verir misin?" "Luffy şurdan italyan baharatları bana uzat." "Luffy yemek çalma , yemek yemeyeceksin lan." dediğinde liderliğini konuşturmuş veyahut diğer karakterlerden rol olarak önüne geçmiş mi oluyor?
Hayır..
Sormuşlar Oda'ya , sol elinle ana karakterleri çizer misin diye
Adam gitmiş Luffy Zoro Nami'yi cizmiş bu kadar yeter diye de cevap vermiş.
Şu soru cevabı kendi çapınızda yorumlayın abi , adam 4. ya da 5. ye laps diye çizerdi Sanji'yi.
Ayrıyetten timeskip sonrası Sanji'ye arc yapıldı , Nami'ye yapılmadı olayı da saçma.Nami'ye belki ileride yapılacak kim ne zaman nerde bilebilir bunu?
Sanji prens prens diye geziyordu habire timeskip öncesi , Nami de prenses prenses.Nami'nin annesini bilmiyoruz daha , belki ciddi anlamda prensestir ve ileride bu işlenecektir.
Solid Snake bence soruyu sorarken cevabı vermiş.
Para
Şöhret
Güç
Parayı temsil eden adam Namidir.
Seri sonu bossu olarak gördüğümüz karasakal'ın "İnsanların hayalleri asla ölmez" paneli her zaman benim tüylerimi ürpertmiştir abi.Millet barda Gökyüzü adasına gitmek için yol soran Namiye hunharca gülüyorlardı.Ardından Luffy-Zoro-Nami üçlüsü ile beraber One Piece'in resmen sonu ile alakalı muhtesem bir panel ciziliyor.
Sonuçta Her tayfa üyesinin bir hayali var ve bu hayallerin asla ölmeyeceğini epik bir sahnede muhteşem bir üçlü karşısında belirtiyor.
Seriyi tekrar okuduğumda kendi kendime derdim ki şurda Nami yerine Sanji gitseydi noolurdu diye..Şahsen ben Sanji'yi bu panele layık göremiyorum , yakışmıyor abicim.
Yani demem o ki rol olarak Nami öndedir ama bu demek değildir ki Sanji önemsiz bir adamdır.Sanji de rol olarak aynıdır ama Nami'yi geçeceğini sanmıyorum.Bu rol Sanji şurda onu kurtarmış , şurda söz sahibi olmuş olayı değil.Direkt olarak serinin kilit adamları olayı.Nami de kilit adamıdır
Bence tam seyirciye oynamalık olmuş bu yazın. Üzülerek söylemem gerekir ki ben böyle olmadığını düşünüyorum. Her karakterin kendince 3-5 paneli olmuştur böyle. Özellikle 2y sonrası. Gerçi PH'daki çocuk olayı da fena değildi onun adına.

Bu konu tam bir kısır döngü aslında. Yıllarca konuyu başka şekilde değerlendirerek tartıştık biz forumda. O kanaldan devam edilirse konuşulur bir şeyler yoksa konunun amacına uygun olarak konuşabileceğimiz bir şey yok mangakanın kendisi benim için bu karakter Nami'dir demiş. Konu bunu sormamış olsaydı sabaha kadar Sanji diyebilirdik o da ayrı mesele tabi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık