Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Marshall D. Teach (Karanlık Meyveli)

Kim alır ?

• Teach

Kullanılan: 64 45.4%
  • Luffy

Kullanılan: 76 53.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    141
Muhtemelen bu mantıkla hareket ediyorlar. Ancak demek istediğim şu. Ace komutan olabilecek kapasitede olsa lakin 2. tümen komutanı olacak çapta olmasa yine de 2. tümen komutanı olabilir miydi ?
O mantıkla hareket etmeselerdi olmazdı tabi dediğin gibi beş altı olurdu muhtemelen jozunun vistanın gerisinde olacağı kesin en azından ben öyle düşünüyorum.

Muhtemelen bu mantıkla hareket ediyorlar. Ancak demek istediğim şu. Ace komutan olabilecek kapasitede olsa lakin 2. tümen komutanı olacak çapta olmasa yine de 2. tümen komutanı olabilir miydi ?
Jozu vista ve marco dışındakilerin çapına bakınca pek de bir şey istemiyor sanki ? Ayrıca demişşin ki luffy olduğundan büyük kalıplara sokulmaya çalışılıyor diye luffy en büyük power upını aldı zaten 2 yıllık eğitimle .Bu saatten sonra luffy en fazla G5 çıkarır ki sanmıyorum artık G4 ü geliştirsin yeter üstüne haki kasacak birde uyanış var bu adamın bu saatten sonra alacağı power up bu.Şimdi luffy daha sadece yami yamili halini o dönemki haki seviyeli halini şu an en büyük power upıyla alamıyorsa teach luffyi yiyebiliyorsa bunun üzerine dünyanın en güçlü meyvesini yemiş halini bu diğer power uplarıyla mı alabilecek? Uyanış biraz haki g4 sınırsız olsun hadi bide luffye bunlar mı aldıracak bu adamı ?

Jozu vista ve marco dışındakilerin çapına bakınca pek de bir şey istemiyor sanki ? Ayrıca demişşin ki luffy olduğundan büyük kalıplara sokulmaya çalışılıyor diye luffy en büyük power upını aldı zaten 2 yıllık eğitimle .Bu saatten sonra luffy en fazla G5 çıkarır ki sanmıyorum artık G4 ü geliştirsin yeter üstüne haki kasacak birde uyanış var bu adamın bu saatten sonra alacağı power up bu.Şimdi luffy daha sadece yami yamili halini o dönemki haki seviyeli halini şu an en büyük power upıyla alamıyorsa teach luffyi yiyebiliyorsa bunun üzerine dünyanın en güçlü meyvesini yemiş halini bu diğer power uplarıyla mı alabilecek? Uyanış biraz haki g4 sınırsız olsun hadi bide luffye bunlar mı aldıracak bu adamı ?
Işin içinde güç illa ki var bence. Neyse...

Luffy konusuna gelince.. Ben g5'ın de gelmesini bekliyorum. Sonra uyanış. Ve tabi ki atladığın nokta; haki.

Luffy balıkadam adasında silahlanma hakisinin yeterli düzeyde olmadığını söyledi.

Hody'nin saldırısından korunamadı.

Kraker'in kalkanını aşamadı vs. Bu, işin silahlanma kısmı.

Gözlem hakisinde yeterli mi sence ? Ray'i, Katakuri'yi, Fujitora'yı gördükten sonra yeterli diyemez zaten kimse.

Kral haki ? Ortada bir Shanks faktörü varken bu da mümkün değil.

Yanisi, Luffy şu ana kadar hakisinden çok meyvesini geliştirmiştir. Haki konusunda yürüyecek daha çok yolu var. Ki bu güç bana göre serideki en büyük güç. Bu yüzden alacağı çok p-up var daha. Luffy sanki her şeyini tastamam etmiş de bir tek uyanış açmamış gibi yorumladın.

• 3 tip hakide pro seviye
  • +1 vites
  • Meyve uyanışı
gibi konuları aşsın bakalım Luffy. Teach'i yenebiliyor mu yenmiyor mu o zaman sorgularsın :)

Işin içinde güç illa ki var bence. Neyse...

Luffy konusuna gelince.. Ben g5'ın de gelmesini bekliyorum. Sonra uyanış. Ve tabi ki atladığın nokta; haki.

Luffy balıkadam adasında silahlanma hakisinin yeterli düzeyde olmadığını söyledi.

Hody'nin saldırısından korunamadı.

Kraker'in kalkanını aşamadı vs. Bu, işin silahlanma kısmı.

Gözlem hakisinde yeterli mi sence ? Ray'i, Katakuri'yi, Fujitora'yı gördükten sonra yeterli diyemez zaten kimse.

Kral haki ? Ortada bir Shanks faktörü varken bu da mümkün değil.

Yanisi, Luffy şu ana kadar hakisinden çok meyvesini geliştirmiştir. Haki konusunda yürüyecek daha çok yolu var. Ki bu güç bana göre serideki en büyük güç. Bu yüzden alacağı çok p-up var daha. Luffy sanki her şeyini tastamam etmiş de bir tek uyanış açmamış gibi yorumladın.

• 3 tip hakide pro seviye
  • +1 vites
  • Meyve uyanışı
gibi konuları aşsın bakalım Luffy. Teach'i yenebiliyor mu yenmiyor mu o zaman sorgularsın :)
Okudun mu hakiyi de söylemiştim ama neyse ayrıca katılıyorum sana en önemli güç unsurunun haki olması konusunda amaaaa şimdi demişşin ki hakide pro olacak luffynin Hakisi zaten iyi bir durumda G4 tam bir haki canavarı değil mi ? Marinefordda impel downda hakisinin kontrol dışında olmasına rağmen fazlalığından haoshoku patlatan Bu adam değil mi ?büyük ihtimalle seride shankstan sonra 2. En iyi hakiye sahip olan rayden eğitim alan 1.5 senede hepsinde uzmanlaşan üstüne 6 ay da tek başına kendisi eğitim yapıp haki kasan ? Yani bu kadar sürede olmadı şimdi bu adamın seri sonuna kadar hadi taş çatlasın 6 ay daha geçsin geriye kalan bu dilimde bu hakiyi 3e 5 e falan katlayıp bu teachi yeneceğini mi düşünüyorsunuz tabiki de daha üstüne koyacak ama bu denli olmayacak bana göre şu hali eğer o teache yeniliyorsa luffy seri sonu anca amiralle kapışır .birde bence g5 çıkmayacak neden derseniz g2 hızdı g3 güç g4 ikisi birden oldu geç hızlandı hem kat kat güçlendi tek dezavantajı süresi bunu geliştirmesi yeter çünkü başka bi ihtiyacı Yok bu g4 le bu adam hali hazırda amiralle bile kapışır yenemez süresi ve Hakisi yetmez yani.g5 gibi bi teknik çıkarsa g4 ün herhangi bi anlamı kalmayacak sence var mı g5 e ihtiyaç ??G4 ün ne özelliği kötü de g5 e gerek var ? ki olsa crackere herşeyimi kullanacam dedikten sonra kullanırdı boşa beklemeyin bence son olarak da neden g4 ve g2 birlikte kullanılmıyor bilen var mı ?

Okudun mu hakiyi de söylemiştim ama neyse ayrıca katılıyorum sana en önemli güç unsurunun haki olması konusunda amaaaa şimdi demişşin ki hakide pro olacak luffynin Hakisi zaten iyi bir durumda G4 tam bir haki canavarı değil mi ? Marinefordda impel downda hakisinin kontrol dışında olmasına rağmen fazlalığından haoshoku patlatan Bu adam değil mi ?büyük ihtimalle seride shankstan sonra 2. En iyi hakiye sahip olan rayden eğitim alan 1.5 senede hepsinde uzmanlaşan üstüne 6 ay da tek başına kendisi eğitim yapıp haki kasan ? Yani bu kadar sürede olmadı şimdi bu adamın seri sonuna kadar hadi taş çatlasın 6 ay daha geçsin geriye kalan bu dilimde bu hakiyi 3e 5 e falan katlayıp bu teachi yeneceğini mi düşünüyorsunuz tabiki de daha üstüne koyacak ama bu denli olmayacak bana göre şu hali eğer o teache yeniliyorsa luffy seri sonu anca amiralle kapışır .birde bence g5 çıkmayacak neden derseniz g2 hızdı g3 güç g4 ikisi birden oldu geç hızlandı hem kat kat güçlendi tek dezavantajı süresi bunu geliştirmesi yeter çünkü başka bi ihtiyacı Yok bu g4 le bu adam hali hazırda amiralle bile kapışır yenemez süresi ve Hakisi yetmez yani.g5 gibi bi teknik çıkarsa g4 ün herhangi bi anlamı kalmayacak sence var mı g5 e ihtiyaç ??G4 ün ne özelliği kötü de g5 e gerek var ? ki olsa crackere herşeyimi kullanacam dedikten sonra kullanırdı boşa beklemeyin bence son olarak da neden g4 ve g2 birlikte kullanılmıyor bilen var mı ?
Luffy için herhangi bir haki türünde uzmanlaştığını söylemek uygun değil bence. En azından gözlem ve kral hakide uzmanlaşmadığı kesin. Bu eğitim bizimkilerin Kizaru Vol 2. yaşamamaları için yapıldı sadece. Gözünde çok büyütüyorsun eğitimi.

Dediğim gibi bu psikoloji, seri sonunun yaklaşması nedeniyle Luffy'nin ettiğinden fazlası olduğunu düşünme psikolojisi. Hemen her mesajında bu hissediliyor :) Ana düşünce "Luffy bu eğitimi boşa mı yaptı ya da şimdi değilse ne zaman ?" soruları altında birleşiyor. Belki bir eğitim süreci daha olacak ? Belki bir zaman odası tarzı bir şey olacak ? Kendini illa ki -Luffy artık herkesi yenmek zorunda. Bunun zamanı geldi- diye şartlama derim.

g4'ün nesi kötü ? Bence saldırı gücü. Daha doğrusu yonkoular karşısında bu güç bir işe yaramaz. Süresi isterse sınırsız olsun. Zaten bunun süreyle ilgili olmadığını Mam sahnesinde gördük. Çok rahat bir şekilde karşıladı kadın g4'ü. Bu yüzden g5'e ihtiyaç var. He bu, g5 adı altında işlenecek bir uyanış modu da olabilir ama Luffy g4'te ustalaşmadan uyanış ya da g5 açmaz.

Soruna gelecem ama cevabını kendin vermişsin. G4 zaten g2'nin sağlamış olduğu hızı sağlıyor. Neden birlikte kullansın ? Farklı bir şey mi kast ettin ?

Luffy için herhangi bir haki türünde uzmanlaştığını söylemek uygun değil bence. En azından gözlem ve kral hakide uzmanlaşmadığı kesin. Bu eğitim bizimkilerin Kizaru Vol 2. yaşamamaları için yapıldı sadece. Gözünde çok büyütüyorsun eğitimi.

Dediğim gibi bu psikoloji, seri sonunun yaklaşması nedeniyle Luffy'nin ettiğinden fazlası olduğunu düşünme psikolojisi. Hemen her mesajında bu hissediliyor :) Ana düşünce "Luffy bu eğitimi boşa mı yaptı ya da şimdi değilse ne zaman ?" soruları altında birleşiyor. Belki bir eğitim süreci daha olacak ? Belki bir zaman odası tarzı bir şey olacak ? Kendini illa ki -Luffy artık herkesi yenmek zorunda. Bunun zamanı geldi- diye şartlama derim.

g4'ün nesi kötü ? Bence saldırı gücü. Daha doğrusu yonkoular karşısında bu güç bir işe yaramaz. Süresi isterse sınırsız olsun. Zaten bunun süreyle ilgili olmadığını Mam sahnesinde gördük. Çok rahat bir şekilde karşıladı kadın g4'ü. Bu yüzden g5'e ihtiyaç var. He bu, g5 adı altında işlenecek bir uyanış modu da olabilir ama Luffy g4'te ustalaşmadan uyanış ya da g5 açmaz.

Soruna gelecem ama cevabını kendin vermişsin. G4 zaten g2'nin sağlamış olduğu hızı sağlıyor. Neden birlikte kullansın ? Farklı bir şey mi kast ettin ?
Luffynin seviyesini kimse abartmıyor en azından kendi adıma söyleyeyim şu an 3.komutan seviyesinin hemen altıdır hatta cracker çok ters bir rakip olduğu için böyle diyorum belki daha üstüdür bilemem en azından görünen yani kimse luffyden şu an kalkıp da amiral indirsin yonkou indirsin beklemiyor o zamanki teachin seviyesi bana kalırsa crackeri örnek verdiğim için onu söylüyorum crackerin altındadır bu tabiki de benim güç dengemdir orası ayrı ya da cracker neyse şu an ki dof o teachi alamaz mıydı ? Neyse siz bana göre fazla abartıyorsunuz o zamanki teachi tamam çok güçlü ama şu anki luffy biraz fazla gelir ona

G4 ün gücü mü yetmiyor ? Daha ne yapması gerekiyor ? Dof gibi bir karaktere ada turu attıran king kong gun gibi serideki en güçlü saldırılardan birisini yapan bir moddan bahseditoruz luffynin g4 saldırısını momun rahatlıkla karşılayabilmesinden bahsetmişsin;
1)mom karşıladığında luffyi savurup attı mı yoksa ikisi birbirini dengeledi mi ?
2)luffynin o anki güç durumu sence nasıldı sence kapasitesinin yüzde kaçındadır? bütün arc neler olduğunu anlatmama gerek yok sen de çok iyi biliyorsun
3)luffy nin o anda ne kadar hakisi vardır sence tamamen dinlenmiş haline göre ?
4)saldırıların yıkıcılığını teknik,doruki ve de en önemlisi haki belirler değil mi ? Luffy hakide bana kalırsa büyük oranda ilerlemiştir ama henüz yonkou indirebilecek seviyeye gelmiş midir ?
Yani luffy bu koşullar altında momun rahatlıkla karşılayabileceği bir saldırı yapmıştır haklısın ama luffy g2 ile vursa mom luffyi öbür adaya yollamaz mıydı sence ? Bana kalırsa bu koşullar altında gayet yeterli tam enerjisiyle tam Hakili haliyle kkg atsa bu karıya canını şu an bile fazlasıyla yakar bence tabi bu karıyı şu an indirmek için ondan bi onlarca atması gerekir orası ayrı yani bana göre gereği yok ayrıca g5 olacak olsa g4 den fazlası olmalı yani hız ve güç açısından e o zaman g4 ü kullanmazdı zaten direk g5 olurdu dimi ?

Sorum da tam olarak anladığın gibi işte neden birlikte kullanılmıyor?
momentum nedir ?
Hız x kütle
Yani luffy ne kadar hızlanırsa o kadar momentumu artar o da o kadar fazla hasar verir demek örnekle açıklarsam 1 tonluk arabanın 10km hız ile çarpmasıyla 100 km hızla çarpması bir olmaz değil mi g4 ün üstüne g2 yapıştırıp hızını katlasa dağları taşları parçalar ilerde umarım kullanır oda bunu ya da kullanmaması için bir sebep bulur Cracker dövüşünde mesela g4 artı g2 olsa o hızla crackeri kaç saniyede hallederdi ? O piskevit askerler o hıza yetişebilir miydi ?O da sizin hayal gücünüze kalmış
Biraz fazla uzun bir yazı olmuş yazım hatamız kusurumuz olmuşsa affola

E. Oda'nın demek istediği şey şu aslında;

Bugün tayfaya Zoro'dan daha güçlü birisi de dahil olsa asla Zoro'nun yerini alamaz.

Ama bu onun Zoro'dan güçsüz olduğu anlamına da gelmez.

Bazı şeyler sadece güçle ilgili değil diyor kısacası.

Luffy rahat kazanır, Teachte Luffyi yakalayacak hız yok, G4 darbelerini her seferinde yiyecektir. Luffy aşirı hızlanıyor Teach Luffyi göremez bile. Meyve iptali ile de yakalayamaz luffyi yakalasa bile yine darbeyi yer. Ace bile mızrak soktu havadayken Luffy her türlü yumruk manyağı yapar. :)
+1

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık