Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Monkey D. Dragon'un Seviyesi

Dragonun seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    281
Bütün bu dediklerin normal şartlar altında kabul edilebilir şeyler olsa da bu derece pasifliği açıklamıyor işte. Adam güçlüyse ve 20 yıl uğraşmışsa bu kadar saklanmanın kaçmanın mantığı yok. Çünkü zaten çekeceği dikkati çekmiş üstüne. Bir şey yapması, bir yere gitmesi gerekiyorsa ve istiyorsa yapar. Yapabilmeli.
Marineford örneği verildi orada.
Luffy girdi, 3 amiralli yerde ortalığı dağıttı çekti gitti.
İmpel Down dendi. Adam koca bayraklarını yaktı. Daha ne yapsın. Bu mafyalık mıdır, kendi varlığını tehdit eden örgüt müdür?
Kurumlar dokunulmaz değil. Elin haki bilmeyen oğlanı yanında 10 kişi bile olmadan neler yapıyor da hala hayatta.
Dragon neden hiçbir şey yapmaya cüret edemiyor?
20 yılda anca Reverie baskınını gördük. Onda da ne başaracakları muamma.

"Kalksın her şeyi bitirsin" demiyorum ama bir şey görelim. Bir başarı, bir aksiyon, bir omurga görelim.
Tayfanın sahip olduğu plot armoru gözden kaçırıyorsun.
H*lkları örgütlemesi gerekiyor ki yanındaki yoldaşlarının sahip olduğu güçler ortada. Wg'nin sahip olduğu güç 4 yonkoyu da aşıyor yalnız. Öyle oraya girdim buradan çıktım gibi bir hareket alanı d*vrimciler için neredeyse imkansız. Ki buna rağmen kalkıp Mariejois basıp savaş ilanı verecekler.
Minimum hata ile yol alması gerekiyor ve duygusal davrandığı her an yapacağı d*vrim için büyük tehlike arz ediyor.

Bunlar kurumların gücünü gösteren argümanlar.
Luffy bütün bunları en ezik haliyle daha bir yıllık bile korsan değilken yaptı.
İnsanlar Dragon'a güçlü diyor ve kendisi 20 yıllık devrimci.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur. Çünkü dediğim gibi "her şeyi bitirsin" demiyorum. "Luffy gibi olsun" hele hiç demiyorum.
Luffy iyi bir örnek olmaz bu tartışmada, adamın yapabildiklerini başkalarının yapabilme ihtimali yok çünkü adam ana karakter girecek çıkacak ölecek değil ya. Diğerlerinin ise belli ölçüde ölçüp biçmesi lazım, Teach en ballı karakterlerden biridir ama adam yine de bir halt yerken ölçüp biçiyor.

Dragon ise başka bir mevzu adamın yaptığı şey krallıkları devirmek ve yaptığı şeylerin ne kadar büyük ne kadar küçük olduğunu da pek bilmiyoruz yukarıda bahsettiğin ve bunun gibi yapsın dediğin Luffy bile plotsuz alabastadan çıkamazdı.

Nerde fikir bırakmış. Kendi öz oğlu babasından nefret ediyor. Ne fikri bırakmış anlatsana bana bir. Sadece birisi gerçek tarihi bulsun diye adam idam ettirdi kendini çağı başlattı.
O çağın altında ne yatıyor acaba? Ardında bıraktığı hasır şapka da bir şey ifade etmiyor değil mi? Dragon'un ne fikri var bana söylesene. :D

Ayrıca öz oğlunun kendisiyle nefret etmesinin ne alakası var? Fikirsiz mi oluyor o zaman. :D

Nerde fikir bırakmış. Kendi öz oğlu babasından nefret ediyor. Ne fikri bırakmış anlatsana bana bir. Sadece birisi gerçek tarihi bulsun diye adam idam ettirdi kendini çağı başlattı.
Korsanlar çağını başlattı. Herkes one piece'in peşinde.
Adam zaten ölüyordu. Ölüyorken dünya hükümetine verilebilecek en büyük hasarı verdi. "D. Yeni bir fırtına çıkaracak." bundan daha güzel bir fikir olabilir mi?

Tayfanın sahip olduğu plot armoru gözden kaçırıyorsun.
H*lkları örgütlemesi gerekiyor ki yanındaki yoldaşlarının sahip olduğu güçler ortada. Wg'nin sahip olduğu güç 4 yonkoyu da aşıyor yalnız. Öyle oraya girdim buradan çıktım gibi bir hareket alanı d*vrimciler için neredeyse imkansız. Ki buna rağmen kalkıp Mariejois basıp savaş ilanı verecekler.
Minimum hata ile yol alması gerekiyor ve duygusal davrandığı her an yapacağı d*vrim için büyük tehlike arz ediyor.
Plot armor'u gözden kaçırdığım yok. Sadece bütün bu pasifliğin anlamsızlığını anlatmaya çalışıyorum. Ortalığın tozunu dumanını attırmalarını beklemiyorum. Ama Dragon sahiden güçlü biriyse 20 yılda geldiği seviye Kuma'yı köle yaptırmak olmazdı.

Luffy iyi bir örnek olmaz bu tartışmada, adamın yapabildiklerini başkalarının yapabilme ihtimali yok çünkü adam ana karakter girecek çıkacak ölecek değil ya. Diğerlerinin ise belli ölçüde ölçüp biçmesi lazım, Teach en ballı karakterlerden biridir ama adam yine de bir halt yerken ölçüp biçiyor.

Dragon ise başka bir mevzu adamın yaptığı şey krallıkları devirmek ve yaptığı şeylerin ne kadar büyük ne kadar küçük olduğunu da pek bilmiyoruz yukarıda bahsettiğin ve bunun gibi yapsın dediğin Luffy bile plotsuz alabastadan çıkamazdı.
Luffy plotsuz olmasa Shanks'ın kolunu alan denizcanavarına saldırdığı anda ölürdü. O ayrı.
Ama ölçüp biçmek ayrı. Oturup uzaktan seyretmek ayrı. Karasakal o kadar düşünüyor da sonra ne oluyor? Bir ton icraati var adamın. Fark burada. Anlatmaya çalıştığım bu.

O çağın altında ne yatıyor acaba? Ardında bıraktığı hasır şapka da bir şey ifade etmiyor değil mi? Dragon'un ne fikri var bana söylesene. :D

Ayrıca öz oğlunun kendisiyle nefret etmesinin ne alakası var? Fikirsiz mi oluyor o zaman. :D
Okuduğunu anla ondan sonra tartış. İstediğini döv biç öldür. Eğer büyük bir yenilik yapmak istiyorsan fikirleri değiştirmen lazım, fikirleri insanalrın sana inanması gerekiyor. Öbür türlü olmuyor. Ne sanıyorusunzu siz bu seriyi evcilik mi oynanıyor. Bizim sevdiğim korsanların hepsi off screen de kaç masum öldürdü. Hiç düşünüyon mu ne kadar nefret edenleri var. One piece evreni yıllardır bilinmeyen bir tarihle yaşıyor bir yalanla ve bunu bilen sayılı kısı var. Dragon doğru zamanı gelince düm dünyaya bunu anlatacak yayacak kişilerden biri.

Sadece korsanlar mı yaşıyor bu seride. Binlerce normal insan var. Bu anime temelde bütün ırkların bir arada yaşadığı barış huzurlu bir dünya arayışı ve görüşü içinde. Ve siz bunun eline silah alıp sıka sıka raftele gitmekle olacağını düşünüyorsanız. Farklı düşünüyoruz demektir.

Luffy plotsuz olmasa Shanks'ın kolunu alan denizcanavarına saldırdığı anda ölürdü. O ayrı.
Ama ölçüp biçmek ayrı. Oturup uzaktan seyretmek ayrı. Karasakal o kadar düşünüyor da sonra ne oluyor? Bir ton icraati var adamın. Fark burada. Anlatmaya çalıştığım bu.
Adamın icraatlarının olmadığına nasıl kanaat getirdin ? Kaç tane krallık yıktığını biliyor musun ?

İcraat olayına girersek bize anlatılanlarla yetinip, Kaido'nun da hiç icraatı yok, Moria'yı dövmüş işte bir kaç kere yakalanmış öldürememişler vesaire.

Okuduğunu anla ondan sonra tartış. İstediğini döv biç öldür. Eğer büyük bir yenilik yapmak istiyorsan fikirleri değiştirmen lazım, fikirleri insanalrın sana inanması gerekiyor. Öbür türlü olmuyor. Ne sanıyorusunzu siz bu seriyi evcilik mi oynanıyor. Bizim sevdiğim korsanların hepsi off screen de kaç masum öldürdü. Hiç düşünüyon mu ne kadar nefret edenleri var. One piece evreni yıllardır bilinmeyen bir tarihle yaşıyor bir yalanla ve bunu bilen sayılı kısı var. Dragon doğru zamanı gelince düm dünyaya bunu anlatacak yayacak kişilerden biri.
Luffy hiç saklı tarihi bilmemesine rağmen insanlar ona inanıyor. Bunun nedeni de o insanlar için mücadele etmesi. Dragon boş boş oturmak yerine harekete geçse ona da insanlar inanabilirdi. ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık