Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Mihawk'un Karakter Gelişimi

Oda'nın Hakiyi taa Baratie zamanlarından beri planlamış olması bence imkansız. Ki 2 yıl önceki ve sonraki arasında bile oldukça fark varken..

Yazıya gelicek olursak eline sağlık. İyiki anladığın kadarıyla aktarmışsın bizi. Mihawk'ın yaşadığı karakter gelişimiyle birlikte Perona'ya dikkatli ol dediği sahne çok güzel :)
İmkânsız değil, Shanks daha ilk bölümde kullanıyor. Elbette yıllar içinde konsept içinde değişimler olmuştur ancak "az sayıda insanda olan ve onları özel kılan bir aura" mantığının en başından beri olduğu ney bence.

Bu konseptte tasarlamamıştır tabii ki o zamanda ama Mihawk'un orada bir şey fark ettiğini düşünüyorum, tepkisi epey alışılmadık çünkü onun gibi sakin birisi için.
Fiziksel bir şey de görmediğimiz için irade gücü olması şaşırtıcı olmazdı bence.

Kaido'ya saldırısı ile de paralellikler gösterdiği için hakiye yorulabilir.

Bu arada Shanks'in ilk bölümlerde deniz kralını haki ile kaçırdığını unutma, dediğim gibi bu konseptte olmasa bile haki serinin başından beri olan bir şey.
Hakiyi sonradan eklediğini düşünmüyorum seriye başlarken şu anki gibi olmasa da vardır aklına bir şeyler. İlk bölümdeki Shanks'ın bakışının bile fatihin hakisi olduğunu öğrendik sonradan.
İmkânsız değil, Shanks daha ilk bölümde kullanıyor. Elbette yıllar içinde konsept içinde değişimler olmuştur ancak "az sayıda insanda olan ve onları özel kılan bir aura" mantığının en başından beri olduğu ney bence.
Herkes Shanksın hakisini söylemişte o sonradan yamanmış bir şey yine.. ha irade, aura vurgusu olduğu aşikar, buna bir itirazım yok. Alabasta ve öncesinde bana göre hakinin "h"si yok.

Herkes Shanksın hakisini söylemişte o sonradan yamanmış bir şey yine.. ha irade, aura vurgusu olduğu aşikar, buna bir itirazım yok. Alabasta ve öncesinde bana göre hakinin "h"si yok.
Eski bölümlerde bütünsel olarak gördüğümüz irade konseptini şu anki dinamiklerle değerlendirdiğimiz zaman kral hakisine tekabül ediyor işte. Haki kategorize edilmeden 400 bölüm önce gördüğümüz hareket için şu an nasıl "Zoro orada gözlem kullandı" diyebiliyorsak bu da öyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık