Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi buraya @Roronoa Zoro ile bir ara konuştuğumuz ve teori diye adlandırılabilecek bir şeyi yazmak istiyorum. Bunun konusunu veye analizini yapacaktık ama forumda o kadar çok ezikleniyor ki her şey, açıkcası uğraşmak istemedik. Burada yazacaklarıma bir teori olarak bakabilirsiniz. Şimdi bu noktada Mihawk'ın Luffy'i kendi kılıç becerileri ile değilde, her şeyi Kılıcın, yani kara kılıcının kaderine bıraktığı ile ilgili bir şeyler yazacağım.

Öncelik ile şu sahneye bakalım; Zoro bir anda onun kontrolü dışında darbe veren kılıcına bakın ne diyor. Burada ki kılıç lanetli olsa bile her efsane kılıcın kendi iradesi vardır diyebiliriz. Çünkü aynı zamanda Ryuma, Zoro'ya kılıcı verirken bu kılıç sende tatmin olacaktır diyor. Yani bütün kılıçlar bir şekil de iradeye sahip olabilir.

Şimdi gelelim Mihawk'ın, Luffy'e saldırmadan önce dediklerine. "Şimdi kader bize yeni jenerasyonun altın çocuğunun hayatı burada son mu bulacak yoksa kara kılıcım dan kaçabilecek mi? onu gösterecek" diyor.

Gelelim dövüş içinde ki bu sahneye. Sadece bir çakı ile Zoro'yu mahveden Mihawk, neden dibinde ki bir adamı keserken, kocaman bir buz dağını kesecek kadar büyük bir slash atar? Aynı şekil de Zoro'yu göğsünden yarıp ölmeyecek şekilde ayarlayan mihawk, yanlışlıkla nasıl buz dağı kesiyor ya da luffy için neden aşırı güç kullanıyor? Yoksa kılıç kendi yaptığı için mi bu kadar kontrolsüz bir şey oldu? Yani Mihawk, Luffy'e saldırırken kılıç becerilerini ne kadar kullandı ve kılıcın kaderine işi ne kadar bıraktı?

Dediğim gibi kesin bir şey söylemiyorum sadece bir teori olarak görün bunu. @Densetsu no Samurai @Siyah Ateş @RedTeroR beyler sizden de görüş bekliyorum :D
Hadi, buyurun cenaze namazına. Hahahaha.

Tamam sana göre Zoro tek atsın ne diyeyim buna kendin inanıyorsan tartışmamızın bir anlamı yok. Hawkins'in çivilerine tepki veremeyen Zoro Croc'un MF de gösterdiği o hızlı meyve ataklarına nasıl tepki verecek acaba merak ettim.
Şuanki Zoro 2y önceki Croco'yu denk getirirse eğer en özel tekniklerinden biriyle tek de indirebilir diyorum. Şimdi bunun neresi inanılamayacak kadar abartı onu anlamadım. 2y önceki Croco'mu çok güçlü şimdi ki Zoro'mu çok loser senin gözünde nedir mesele?

Şimdi Wb'ye kılıç sokanlar asgari ücretli amele marineler Luffy'i mızrakla deşen ise Kata. Tekme,yumruk attı meyve gücünü kullandı bütün bunların etkisi o mızrak darbesi kadar olmadı. Bütün bu eylemleri gerçekleştiren aynı karakter olduğu için sonucundan çıkarım yapmamız daha adil olur diye düşünüyorum. Arada bir güç farkı yok çünkü. Öte yandan Garp Wb'ye vursa inletir bence ama Roger'ın açtığı yaraya benzer bir şey yapacağını düşünmüyorum. O yara büyük ihtimalle bir kılıçla açılmış ve Wb hala sızladığını söylüyor. Roger la Garp ise birbirine denk güçteki karakterler. Aradaki farkı oluşturan şey dövüşürken kullandıkları yöntem bence. Kesici saldırıların seri içerisinde ayrı önemi var daha tehlikeliler.

Amiral yonkou mevzusunda ise bence aradaki fark çok net. En az Luffy vs Kata vssinin başlangıcındaki fark kadar net bence. O yüzden amiral çıkmasını normal karşılayıp yonkou gücünde çıkmasını garipserim diyorum.
Ben pek fark görmediğim için uzak geliyor zaten.En iyilerinden bir sağ kol eder Mihawk.

Yapsın abi bir zahmet. Zoro'daki sakkiyi şeytani yanının olmasına bağlıyoruz. Shiryu falan da öyle keza. Peki ya Mihawk? Onun da melek yanı mı var diyeceğiz? :D Bir de kılıç ustası bu adam. Vakti gelince kayışı koparsın bir zahmet. Çok da güzel olur valla.
İllaki ciddileşir ve sertleşir canım. Ben vampir meyvesi için dedim. O da güzel giderdi.:flaugh:

E Luffy'i de Vista falan kurtardı işte.Onun dışında açıklamasını yaptığım şeyi yazmışsın ki.Mf nin baş rolü korsanlar tarafında WB,denizciler tarafında amiraller demiştim zaten.Oda orda amirallerin gücünü ilk defa tanıyordu ve hypelamalar gidipte Mihawk'a yapılmazdı.

Öyle diyorum da kabul edilmiyor.Ondan işe plot armoru dahil ettim.

Mf yorumum budur fandaş.2. alıntı:

http://www.korsanfan.com/konu/mihawkın-seviyesi.725/page-723#post-1038079
Peki öyle olsun yumrukçuğum ama bak benden sana %100 güvenilir kaynak Mihawk'ın seviyesi ile ilgili benden demesi http://tr.mihawk.wikia.com/wiki/Mihawk_Wikia#Links Konu burada kapansın :D

Ne çarpıtıcam lan ortada işte. Mihawk öncesinde hala da saldırıyor ve en sonda Slash atıyor Daz geçiyor önüne. Daz ''Patronun emri'' diyor. Yani sen diyorsun ki Slahs'i engelemeseydi ama sonra Mihawk'a yürüseydi öyle mi? Bas baya Croc demiş işte.
Patronun emri seni o yüzden koruyorum anlamında bir cevap veriyor Luffy'nin tepkisine.Adamın korumak için Luffy'nin önüne siper olmasıyla Mihawk'ı durdurmaya çalışması arasındaki farkı göremiyor musun ? Mihawk üzerine gidince kendini savunuyor daz buna durdurmak denemez.Luffy'i korumak için slashi karşılamak Mihawk'ı durdurmak olmuyor.

Şimdi buraya @Roronoa Zoro ile bir ara konuştuğumuz ve teori diye adlandırılabilecek bir şeyi yazmak istiyorum. Bunun konusunu veye analizini yapacaktık ama forumda o kadar çok ezikleniyor ki her şey, açıkcası uğraşmak istemedik. Burada yazacaklarıma bir teori olarak bakabilirsiniz. Şimdi bu noktada Mihawk'ın Luffy'i kendi kılıç becerileri ile değilde, her şeyi Kılıcın, yani kara kılıcının kaderine bıraktığı ile ilgili bir şeyler yazacağım.

Öncelik ile şu sahneye bakalım; Zoro bir anda onun kontrolü dışında darbe veren kılıcına bakın ne diyor. Burada ki kılıç lanetli olsa bile her efsane kılıcın kendi iradesi vardır diyebiliriz. Çünkü aynı zamanda Ryuma, Zoro'ya kılıcı verirken bu kılıç sende tatmin olacaktır diyor. Yani bütün kılıçlar bir şekil de iradeye sahip olabilir.

Şimdi gelelim Mihawk'ın, Luffy'e saldırmadan önce dediklerine. "Şimdi kader bize yeni jenerasyonun altın çocuğunun hayatı burada son mu bulacak yoksa kara kılıcım dan kaçabilecek mi? onu gösterecek" diyor.

Gelelim dövüş içinde ki bu sahneye. Sadece bir çakı ile Zoro'yu mahveden Mihawk, neden dibinde ki bir adamı keserken, kocaman bir buz dağını kesecek kadar büyük bir slash atar? Aynı şekil de Zoro'yu göğsünden yarıp ölmeyecek şekilde ayarlayan mihawk, yanlışlıkla nasıl buz dağı kesiyor ya da luffy için neden aşırı güç kullanıyor? Yoksa kılıç kendi yaptığı için mi bu kadar kontrolsüz bir şey oldu? Yani Mihawk, Luffy'e saldırırken kılıç becerilerini ne kadar kullandı ve kılıcın kaderine işi ne kadar bıraktı?

Dediğim gibi kesin bir şey söylemiyorum sadece bir teori olarak görün bunu. @Densetsu no Samurai @Siyah Ateş @RedTeroR beyler sizden de görüş bekliyorum :D
Onun çevirileri vardır aslında orada kara kılıç değil sarı öküz falan demiştir, bir de çevirilerinin çevirileri falan vardır o topa girmemek lazım xD

Mihawk Reis için söylenebilecek tek şey beklemede kalın geliyor gelmekte olan :at:

Onun çevirileri vardır aslında orada kara kılıç değil sarı öküz falan demiştir, bir de çevirilerinin çevirileri falan vardır o topa girmemek lazım xD

Mihawk Reis için söylenebilecek tek şey beklemede kalın geliyor gelmekte olan :at:
Hahaha doğru bak sarı öküz falan demiş olabilir. Bir japoncasına da bakmak lazımdı :fool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık