Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
konuyu yıllar once actım. şimdi uzun zaman sonra, objektif bir bicimde bakayım dedim... konudaki bilgilerim ve sunumumda, mihawkın yonko gücünde olduguna inanmadıgımı gösteriyor. zaten amiral gücünde demişim.

sonra linlin arcınıda toptan okudum. şimdi tekrar düşünüyorumda; ı-ıh yinede yonko gücünde olabilmesine ihtimal vermiyorum.
linlinin gücünü hep beraber gördük. roger bile istedigini almıs gitmiş, bes dakika durmamıs. :D luffyde resmen ölümden döndü. yani kaido, linlin, sonra teach bence bunlar mihawktan güclüler. wbyi zaten kıyaslamıyorum. mangaka mihawkın wbye erişemiyecegini gösterdi mangada. sadece shanks durumu var. ama onunda zamanlaması guncel veri degil.

mangaka yonkoları hafiften sunuyor ve dikkat edin teach ve shanksı linlin ve kaidodan sonraya bıraktı. zaten ikisi karanlık ve ısıklar. luffynin hikayedeki orjinal hayali, kk olmak degil sadece... shanksı ve tayfasını yenicek bir gücle kk olucak. shankste bizi yeniceksin ha deyip, sapkayı verdi ona. artık teach, shanksı yener... shankse mihawk yardıma gelir, shanksler yener bilinmez. belki linlin ve kaido düsmez bile. ama zoronun hedefi ve hayali; mihawkın kendisininde dedigi gibi kk olmak, yani yonkoları asmanın altında...

bu sartlar dahilinde; yogun duygularla sarılı, kılıc ustası fanı olsamda, bence en fazla amiral üstü cıkar. ama hep hikayenin gidişi roger- rayleigh , arada onlardan daha zayıf shanks- mihawk , ve sonra ilk sıradakileride asan luffy- zoro gösteriyor.

neyse bakalım işler nereye baglanıcak. ama içinden bir ses, shanksle birlikte savasan bir mihawk görürseniz sasırmayın diyor :D

Çok uzatmayacağım zaten. Gördüğün gibi ezber yorumlar geliyor. Ben mangayı okumayanlar için bir hizmet yaptım sadece. :)
Ezber olmayan bir şey soralım o zaman.
Bu arkadaş madem bu kadar kudretli ve yüce, Mf savaşında veyahut seri içinde Yonkoların ağırlığının hissedildiği herhangi bir durum yada olayda ismi neden zikredilmedi?

Ezber cevap olarak "tayfası yok, Yonkoları Yonko yapan tayfası" diyeceksen cevap vermene gerek yok. ;)

Bu arkadaş madem bu kadar kudretli ve yüce, Mf savaşında veyahut seri içinde Yonkoların ağırlığının hissedildiği herhangi bir durum yada olayda ismi neden zikredilmedi?

Ezber cevap olarak "tayfası yok, Yonkoları Yonko yapan tayfası" diyeceksen cevap vermene gerek yok. ;)
Niye verilsin ? Oda'nın tarzı belli eğer yeri ve zamanı gelmediyse kimsenin ağırlığı olmaz :bilmem:

Bu arkadaş madem bu kadar kudretli ve yüce, Mf savaşında veyahut seri içinde Yonkoların ağırlığının hissedildiği herhangi bir durum yada olayda isminden zikredilmedi?

Kelime oyunu yaparak üste çıkmak, hım. Yani diyorsun ki; bir şey böyledir ama sen bunu söyleme. Benim yukarıda ezber yorum dememin sebebi belli. Zaten açıkladığım bir şeye(manga sayfalarıyla,) hiçbir açıklama olmadan aynı cevabın verilmesiydi. Yani, zaten benim cevap verdiğim şeye aynı cevap veriliyor.

Ben Mihawk vs Vista olayını yorumladım. Sidik yarıştırmaya devam edeceksen alıntılama. Tartışmayı çirkinleştirerek kazanamazsın.

O kadar yazı yazdım neden Mihawk'ın dövüşmeyi bıraktığıyla ilgili, yine ezber cevap veriyorsun. Bak, kare kare attım yukarıda. Mihawk, Luffy'ye saldırmaktan vazgeçti, Vista'yla zaten ilgilenmiyordu. Luffy'yle ilgileniyordu. Neden kessin Vista'yı? Ki, Vista kimsenin elinin tersiyle tek atabileceği bir adam değil.

Karakter meselesine gelecek olursak; Vista, Mihawk'la konuşurken sürekli sırıtıyor farkındaysan. Başından, sonuna kadar. Biraz gevşek mi desem, öyle bir karakteri var işte. Orada Mihawk dövüşmeyi bırakmayı teklif ettiğinde, bu Vista'nın da işine geliyor. Bunun iki sebebi var; karşısında dünyanın en güçlü adamı olması ve Ace görevi. Bu teklifi kabul ederken, kendini ezdirmemek adına da sırıtarak, ikimiz için de iyi olur, diyor. Çok basit. Shanks konusu da meşhur Mihawk'ın buluşmalarındaki sahne. Mihawk'ın Shanks'ı küçük görür gibi konuşmasına vurgu yaptım. O sahne için herkes Shanks'ın karakterinden dolayı olduğunu söylüyordu ya, ben de diyorum ki, bu da Vista'nın karakterinden dolayıdır.
Arkadaş Mihawk sırf canı sıkıldı diye GrandLine'dan Don Krieg'ı artık hangi denize kadar ise takip edebilecek biri. Yapabildiği adama direk tek atıp geçiyor herif. Sebepsiz yere sırf canı sıkıldığı için mi uykusunu böldükleri için mi ne ordan buraya takip edip gelmiş biri.:D

Vista ile ilgilenmesin. Sonuçta Vista karşısında. Her ne sebeple olursa olsun karşısına Vista'yı almış. O saatten sonra Vista'ya ilgi duymaması Vista'yı bağlayan bir şey değil. Karşısında Vista değil de ezik bir adam olsa sen yine düşünüyor musun Mihawk'ın ona da '' bu dövüşü sonra bitirmeliyiz'' diye söyleyeceğini? Ezber konuşuyor olduk.:D Arkadaş tatmin eden bir cevap veremeyince ezber konuşuyor oluyoruz.:D

Tek atmaktan bahseden de yok. Yonkou'ların hepsi kısa süre içerisinde yener Vista'yı. Hiçbir Yonkou'nun Vista'ya bu dövüşü sonra hallederiz diye söyleyebileceğini düşünüyorsan durma devam et.

Ben sana Vista hadi kibirli bir karaktere sahip olsun o yüzden öyle konuşuyor olsun diye düşünelim dedim zaten. Ama karşısındaki Mihawk'ın konuşmaları senin bu varsayımını haksız çıkarıyor. Vista kibirli olsa bile Mihawk'ın Vista'ya olan bakış açısı ve konuşmaları kibirli olsa bile buna hakkı olduğu anlamına geliyor. Çünkü Mihawk'ın kendisi başından beri Vista'nın gururunu okşayacak söylemlerde bulunuyor. Mihawk ne dedi? Seni ancak bir aptal bilmezdi. Sonra ne dedi? Bu dövüşü sonra halletmeliyiz diye dedi.:D

Mihawk'ın Shanks ile olan ilişkisi ise başka. Geçmişten gelen bir muhabbetleri var ve Mihawk Shanks karşısında ezilmek istemiyor. Karizmayı çizdirmek istemiyor.:D Shanks gibi bir Yonkou'ya senin gibi tek kollu bir adamla görülecek bir işim olamaz diyen adam WB'nin 5.tümen komutanına bu meseleyi sonra hallederiz diyorsa orda bir durup Mihawk'ın dediklerini yorumlamak gerekir. Yukarıda da yorumumu yaptım. Eskiden gelen bir rekabet var aralarında ama artık rekabet bitmiş gibi duruyor.

Mihawk Shanks karşısında geride kalmayı kendine yedirememiş bir adam. Normal aralarında eskiden bir rekabet vardı. Şu an altında olduğunu biliyor ama bunu kabullenemiyor. Bu yüzden Mihawk'ın buna tepki olarak psikolojik bir şekilde karanlık bir atmosfere büründüğünü görüyoruz Shanks'in olduğu yerlerde. Shanks ise bunları aşmış.:D MF'ye Shanks geldiği sıra Mihawk'ın gözlerde bir karartı görüyoruz. Anıları depreşiyor yine aynı şekilde depresif bir hal alıyor adam. Shanks'in mizacı ise çok belli. Mihawk'ın ilk geldiği sıra Mihawk ile alakası olmayacak şekilde canı sıkkınmış adamın. Bir de Shanks'in Mihawk'a söylediği söz çok manidardır. Düelloya geldiysen hiç havamda değilim.:D Adam şu an havamda değilim elimden bir kaza çıkar felan elimde kalırsına da yorumlanabilir. Yani Mihawk'tan talepkar olmasını bekleyecek bir durumda Shanks. Burdan çok şey çıkar. Sanki Mihawk gelip düello etmek istiyor gibi duruyor. Hani istediğini alamayan Mihawk'mış gibi. Bunun üzerine Mihawk yine altta kalmamak için malum sözü söylüyor.

Benim şu anlık Mihawk'a bakış açım budur.:D

Niye verilsin ? Oda'nın tarzı belli eğer yeri ve zamanı gelmediyse kimsenin ağırlığı olmaz :bilmem:
Scihibukai'ler kendilerinden önce ağırlıklarını hissettirdiler seride. Yonkoların daha yüzleri görülmeden güçleri hissedildi.
Mihawk'ı daha güçlü ve ileride göstermek istese milyonlarca fırsatı vardı mangakanın. Biliyoruz ki Oda böyle detayları da sonuna kadar kullanır.
Yani hiç dediğin gibi değil olay.

Kelime oyunu yaparak üste çıkmak, hım. Yani diyorsun ki; bir şey böyledir ama sen bunu söyleme. Benim yukarıda ezber yorum dememin sebebi belli. Zaten açıkladığım bir şeye(manga sayfalarıyla,) hiçbir açıklama olmadan aynı cevabın verilmesiydi. Yani, zaten benim cevap verdiğim şeye aynı cevap veriliyor.

Ben Mihawk vs Vista olayını yorumladım. Sidik yarıştırmaya devam edeceksen alıntılama. Tartışmayı çirkinleştirerek kazanamazsın.
Tartışmayı çirkinleştiren kişi sen olmasan ben sana böyle ofansif bir yorum yazmazdım.

Adam sana yorumunu yazmış ve sen Vistanın gülüşünden yaptığın çıkarımınla adama ezbere yorum yapma diyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık