Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Alpamis tayfası olup olmamasının hiç bir önemi yok bu konuda, benim sana bunu yazmamım sebebi, 1 amiral 1 yonkou'yu yerinden edemez yazman, tabiiki edemez tayfası var ha olmasada edemez orası ayrı, mihawk ile 1 yonkou'yu tayfasını kıyaslamıyorum ben yonkou kaptanını kıyaslıyorum

@Garp the Fist nedir hocam bu shichi seviyesi dediğin şey bizide aydınlatsana biraz :D buggy mi, dof mu moriah mı yoksa hepsi aynı mı senin için?
İyi de Shichi olmasına açıklık getirilmiyor böyle. Kişiliğinden dolayı oldu diyorsun ama Amiral yükünden kaçmak isterken bu seferde Hükümet'in emri altına giriyor. Boşuna mı savaşa çağırıyorlar bu elemanları? Doğrudan Hükümet'e bağlılar. Denizciler'e hesap vermiyorlar.

Ama iki sene sonrasında görüyoruz ki artık bir Amiral yeterli sebep gördüğü takdirde bir Shichi'yi azat edebiliyor. Direk düşmanı olarak görebiliyor. Yani Mihawk'ın Shichi olarak dokunulmazlığı da sallantı da. Dediğin gibi bir sebep ile olsa terketmesi gerekir. Umurunda olmaz zaten. Başka bir sebebi var açık. :D

Bana göre en net veri hangisi biliyor musun? Mihawk ve Shanks'ın dövüşmüş olması. @Phoenix 'de değinmişti buna.

Bu iki adamın dövüşünü şu şekilde yorumluyorum. Mihawk ve Shanks defalarca dövüşmesine rağmen yenişememiştir. Bi süre sonra Shanks, farklı bir kulvara yöneldiğinde, Mihawk ile arasındaki düşmanlığı bitirmek zorunda kaldı ve kendisiyle dövüşmek isteyen Mihawk'ın düello teklifini reddetti. Ortada da bir ünvan var, en iyi kılıç ustalığı! Shanks düello teklifini reddettiği için ünvan Mihawk'ta kaldı.
Mihawk'ın Shanks'a rağmen iyi oluşunun, en makul açıklaması bana göre bu.

Diğer taraftan Mihawk, Shanks'a rağmen en iyi olmuş ise, Mihawk'ın onu dövmüş olma ihtimali de var, kimse çıkıpta böyle bir ihtimal yok diyemez. Tamam, belki küçük bir ihtimal ama böyle bir ihtimal var!

@Caesar Hocam, ''Vista=Mihawk'' böyle bir iddia için açıklama yapmak gibi bir niyetim yok :)
Bu kısımla ilgili forumun görüşünün net olduğunu sanıyordum. Düelloyu bitiren Mihawk ama sen Shanks bitirmiş gibi yazmışın.

Bir Yonkou'nun sağ kolu rahat olur gibi. Daha üst seviyeler için ne denilirse denilsin pek nesnel bir yorum sayılmaz çünkü elde veri yok şimdilik.

Bu kısımla ilgili forumun görüşünün net olduğunu sanıyordum. Düelloyu bitiren Mihawk ama sen Shanks bitirmiş gibi yazmışın.
Mihawk'ın yukarıda söylediği: ''Tek kollu bir adamla dövüşmeye niyetim yok.'' sözüne dayanarak, dövüşmek istemeyen tarafın Mihawk olduğunu düşünüyoruz ama öyle olmayabilir, neden?

*Alt sağ kutucuktaki sözlere dikkat

Mihawk, elinde Luffy'nin aranıyor posterini tutmuş ve diyor ki:''Bazı ilginç korsanlarla tanıştım ve bana uzun zaman önceki bir hikayeyi hatırlattı'' Buradan anlıyoruz ki Shanks, Mihawk'a Luffy'i anlatmış! peki ya ne zaman anlatmış? Muhtemelen kolu koptuktan sonra. Diyeceğim o ki yukarıdaki karşılaşma, Shanks'ın kolu koptuktan sonraki ilk karşılaşma değil.

*Shanks ve tayfası, Mihawk'ı nasıl karşılıyor
Bu ikili, dövüşmeme kararını, yukarıdaki karşılaşmada almadıysa, tayfanın sert ve tedbirli halleriyle beraber Shanks'ın:''Şimdi keyfim pek yerinde değil, dövüşmeyemi geldin?'' çıkışını nasıl açıklarız? Buradan anlıyoruz ki bu ikili daha önce dövüşmeme kararı almamış, öyle bir karar alınmış olsa idi, bu şekilde bir karşılaşma olmazdı. Bu gergin karşılaşmaya dayanarak, Shanks ve Mihawk'ın bi önceki karşılaşmalarında dövüştüğünü bile düşünebiliriz.

Toparlamam gerekirse, dövüşmeme kararının alındığı an, yukarıdaki karşılaşma değil. Shanks ve Mihawk, Shanks'ın kolu koptuktan sonra ilk kez yukarıda karşılaşmıyor. Daha önce ne zaman karşılaşıp Luffy'i konuştular ise Mihawk posteri aldığı gibi Shanks'ın yanına geliyor. Shanks ve tayfasının tehditkar hallerinden de bu ikilinin bir sulh içerisinde olmadığını anlıyoruz. Bir arkadaş değil de bir düşman gelmiş gibi tedbirli davranıyorlar. Bu yüzden önceki karşılaşmlarında, yani Shanks'ın kolu koptuktan sonra, dövüşmüş olabilirler diyorum.

Edit: Shanks'ın: "dövüşmeyemi geldin" çıkışını, duello hususunda ısrarcı olan tarafın Mihawk olduğuna da yorabiliriz.

Son düzenleme:
Hükümetin ayak işlerini yapan adamdan yonkou gücü beklemek garip. Dünyanın en iyi mızrak kullanıcısı desek bu genel güç sıralamasında bir anlam ifade etmezdi. Kılıç ustası içinde aynı şey geçerli ikinci güçlü Vista ise Mihawk ne kadar güçlü olabilir? Önemli olan evrendeki diğer rakipler ve kılıç kullanıcılarının itibarı, şu ana kadar üst düzey bir kılıç kullanıcısı görmedik. BM'nin tayfasında bile yoktu. Wano'da rakipleri göreceğiz ve gücü az çok belli olacaktır.

Hükümetin ayak işlerini yapan adamdan yonkou gücü beklemek garip. Dünyanın en iyi mızrak kullanıcısı desek bu genel güç sıralamasında bir anlam ifade etmezdi. Kılıç ustası içinde aynı şey geçerli ikinci güçlü Vista ise Mihawk ne kadar güçlü olabilir? Önemli olan evrendeki diğer rakipler ve kılıç kullanıcılarının itibarı, şu ana kadar üst düzey bir kılıç kullanıcısı görmedik. BM'nin tayfasında bile yoktu. Wano'da rakipleri göreceğiz ve gücü az çok belli olacaktır.
Wano da görücez. Hatta bayağı über, süper kişilikler çizecek üstüne Mihawk bunları tokatladı deyince millet şok olacak :D At fav'a bekle.

@Siyah Ateş
Benim bu sayfadan çıkardığım sonuç düelloyu Mihawk'ın bitirdiği yönünde. Çünkü Shanks hâlâ senle dövüşürüm ama şu an olmaz kafasında takılıyor. Yani bitiren Mihawk, bitirme sebebi de kolunun olmaması.

Diyeceğim o ki yukarıdaki karşılaşma, Shanks'ın kolu koptuktan sonraki ilk karşılaşma değil.
Düello zaten çok zaman önce bitmiş. Bitme sebebini de kolunun kopması olarak kabul edince zaten daha önce karşılaşmış olduklarını da kabul ediyoruz.

Bu ikili, dövüşmeme kararını yukarıdaki karşılaşmada almamış ise tayfanın sert ve tedbirli halleriyle beraber Shanks'ın:''Şimdi keyfim pek yerinde değil, dövüşmeyemi geldin?'' çıkışını nasıl açıklarız? Buradan anlıyoruz ki bu ikili daha önce dövüşmeme kararı almamış, öyle bir karar alınmış olsalar idi, bu şekilde bir karşılaşma olmazdı
Birlikte karar alma yok ki zaten. Mihawk tek taraflı olarak bitirmiş.

Ayrıca Mihawk'ı tehdit olarak gören Shanks'ın tayfasındaki çer çöp kısım. Çekirdek kısım pek umursamıyor. Sebebi de düşman olarak görmemeleridir.

Benim bu sayfadan çıkardığım sonuç düelloyu Mihawk'ın bitirdiği yönünde. Çünkü Shanks hâlâ senle dövüşürüm ama şu an olmaz kafasında takılıyor. Yani bitiren Mihawk, bitirme sebebi de kolunun olmaması.
Düello zaten çok zaman önce bitmiş. Bitme sebebini de kolunun kopması olarak kabul edince zaten daha önce karşılaşmış olduklarını da kabul ediyoruz.
Mihawk daha önce, " tek kollu bir adanla(senle) dövüşmem" demiş olsa, sonraki karşılaşmalarında Shanks:"Dövüşmeyemi geldin, şimdi keyfim yok" der mi?

Somutlaştırayım, ben sana, artık senle dövüşmem dedim ve ayrıldık, sonra aradan bi süre zaman geçti ve tekrardan yanına geldim, dövüşmeyemi geldin, diyerek beni karşılar mısın?
Birlikte karar alma yok ki zaten. Mihawk tek taraflı olarak bitirmiş.

Ayrıca Mihawk'ı tehdit olarak gören Shanks'ın tayfasındaki çer çöp kısım. Çekirdek kısım pek umursamıyor. Sebebi de düşman olarak görmemeleridir
Sen her şeyin kesin ve en doğru olanını biliyorsun ama yine düşüncelerimi söyleyeyim, Yassop ve Beckman'ın nasıl tehditkar olduğu ortada, insan düşmanına karşı öyle bir tutum sergiler değilmi. Dikkat edersen o çöplerden hiç bahsetmiyorum, onlardan da bahsetmem gerekirse, anlaşılan Mihawk'ın tek taraflı dövüşmeme kararı aldığından haberleri yok ki korkuyorlar, bilseler korkmazlardı değil mi?

Mihawk daha önce, " tek kollu bir adanla(senle) dövüşmem" demiş olsa, sonraki karşılaşmalarında Shanks:"Dövüşmeyemi geldin, şimdi keyfim yok" der mi?

Somutlaştırayım, ben sana, artık senle dövüşmem dedim ve ayrıldık, sonra aradan bi süre zaman geçti ve tekrardan yanına geldim, dövüşmeyemi geldin, diyerek beni karşılar mısın?

Sen her şeyin kesin ve en doğru olanını biliyorsun ama yine düşüncelerimi söyleyeyim, Yassop ve Beckman'ın nasıl tehditkar olduğu ortada, insan düşmanına karşı öyle bir tutum sergiler değilmi. Dikkat edersen o çöplerden hiç bahsetmiyorum, onlardan da bahsetmem gerekirse, anlaşılan Mihawk'ın tek taraflı dövüşmeme kararı aldığından haberleri yok ki korkuyorlar, bilseler korkmazlardı değil mi?
Net cümlelerle yazmam seni rahatsız etti galiba ama rahat ol yani. :)
Ben bu yazdıklarımı genel olarak kabul edilen düşünce olarak görüyordum ama sen farklı düşünüyorsun.

''Mihawk daha önce tek kollu bir adamla dövüşmem demiştir.'' demedim zaten. Kolu olmadığını görünce bir daha düelloya davet etmemiştir. Shanks'ın da kolu olmadığı için ünvan Mihawk'a gitmiştir.

Mihawk'ın adada karşılanışı konusunda anlaşmazlığımızın sebebi de senin ikisini düşman kabul etmen. Ben ikisini birbirine kin güden tipler olarak değil de saygı duyan kişiler olarak görüyorum. Çekirdek kısım umursamıyor çünkü adamlar ikisi arasındaki ilişkiye bilecek kadar Shanks'ın yakınında olan adamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık