Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen hala filmi mi referans alıyorsun. :D Tamam. Mihawk king. :S
Tamam, dediğin gibi referans almayalım filmi de burada amiral kolu kesen Shichibukai tartışmalarını biliyorsundur. Hem bazı hususlarda Film neden referans alınmasın ki? Amiralle savasan Sabo, Lucci ile de savasıyor. Benim için Sabo ile savasabiliyor olması bile önemli bir şey :)

Sonra, Mihawk'ın zayıf görülmesinin tek sebebi, MarineFord..
Geçmişte yonkou ile düellolar yapan, en iyi kılıç ustası olarak tanıtıldıktan sonra, Marineford'da bu algıya nispeten zayıf karkaterlerle karşı karşıya gelince güçsüz görüldü. Bir de Luffy'e bi türlü ulaşamadı, bu yüzden Luffy'nin geçmişte alt ettiği karakterler hakkında oluşan zayıf algısının bir benzeri Mihawk hakkında da oluştu. Hem Luffy'nin bi şekilde kurtarılması gerekiyordu ve bu görev Corocodile ve Vistaya verildi. Yani Luffy, canını Mihawk'tan kurtarsın diye Mihawk zayıf gösterildi, benim gözümde olay bu. Sonuç olarak, MarineFord'du güç kıstası alacak kadar tutarlı görmüyorum.

Son düzenleme:
Bundan ne anlamamı bekliyorsun? bazı karakterler tam gücünü yansıtamadı demiyor diyorsun o zaman yansıttı mı? Mihawk'ın tam gücünü yansıttı mı yoksa alakasız söylemek için mi söyledin bunu? Eğer yansıtmadığını düşünüyorsan neden yazdın bunu?
Tam gücünü yansıtmaktan ayrı bir şey. Senin anladığın orada tam gücünle dövüşmek galiba.
Tamam, dediğin gibi referans almayalım filmi de burada amiral kolu kesen Shichibukai tartışmalarını biliyorsundur. Hem bazı hususlarda Film neden referans alınmasın ki? Amiralle savasan Sabo, Lucci ile de savasıyor. Benim için Sabo ile savasabiliyor olması bile önemli bir şey :)

Sonra, Mihawk'ın zayıf görülmesinin tek sebebi, MarineFord..
Geçmişte yonkou ile düellolar yapan, en iyi kılıç ustası olarak tanıtıldıktan sonra, Marineford'da bu algıya nispeten zayıf karkaterlerle karşı karşıya gelince güçsüz görüldü. Bir de Luffy'e bi türlü ulaşamadı, bu yüzden Luffy'nin geçmişte alt ettiği karakterler hakkında oluşan zayıf algısının bir benzeri Mihawk hakkında da oluştu. Hem Luffy'nin bi şekilde kurtarılması gerekiyordu ve bu görev Corocodile ve Vistaya verildi. Yani Luffy, canını Mihawk'tan kurtarsın diye Mihawk zayıf gösterildi, benim gözümde olay bu. Sonuç olarak, MarineFord'du güç kıstası alacak kadar tutarlı görmüyorum.
Diğer konuları istersen genel tartışmada görüşelim.

Hala tanıtıldı diyorsun yahu. Lafa mı bakmalı sence yoksa icraate mi? Adam berbat işte.

Mihawk'ın güçsüz karakterlerle karşı karşıya gelmesi bir sorundur. Millet bunu göz ardı mı etsin? Dof Croco derle şimdi. Birincisi Dof Croco ile müttefik olmak istiyordu. Bu bir. İkincisi Dof'a yonko diyen yok zaten.

Luffy canını kurtarsın diye Mihawk'ın zayıf gösterildiği filan yok. Luffy Kizaru ile de karşılaştı. Aokiji ile de. Onlar güçsüz mü gösterildi? Kizaru tekmeyi bastı yolladı çöp diye Luffy'yi Wb'ye. Aokiji Luffy'ye daldığında Marco gidiyor anında. Ama Mihawk daldığında Luffy önceden bir uğraşıyor sonra baktılar olmayacak Marco Vista'ya git diyor. Mihawk iplemedi, Mihawk davşanları tüm gücünü kullanarak avlamaz, Mihawk şöyle Mihawk böyle işin absürt bahaneler kısmı. Bu adamdan anca Amiral olur. Yonkoluğu rüyasında bile göremez.

Luffy kurtarılır da, Marco - Jozu hatta Beyazsakal tarafından kurtarılmak başka, Vista ve Crocodile tarafından kurtarılmak başka sıkıntı burada.

Aokiji, Luffy'yi indirirken Marco onu kurtarıyordu mesela, bilmem anlatabildim mi.

Tam gücünü yansıtmaktan ayrı bir şey. Senin anladığın orada tam gücünle dövüşmek galiba.

Diğer konuları istersen genel tartışmada görüşelim.

Hala tanıtıldı diyorsun yahu. Lafa mı bakmalı sence yoksa icraate mi? Adam berbat işte.

Mihawk'ın güçsüz karakterlerle karşı karşıya gelmesi bir sorundur. Millet bunu göz ardı mı etsin? Dof Croco derle şimdi. Birincisi Dof Croco ile müttefik olmak istiyordu. Bu bir. İkincisi Dof'a yonko diyen yok zaten.

Luffy canını kurtarsın diye Mihawk'ın zayıf gösterildiği filan yok. Luffy Kizaru ile de karşılaştı. Aokiji ile de. Onlar güçsüz mü gösterildi? Kizaru tekmeyi bastı yolladı çöp diye Luffy'yi Wb'ye. Aokiji Luffy'ye daldığında Marco gidiyor anında. Ama Mihawk daldığında Luffy önceden bir uğraşıyor sonra baktılar olmayacak Marco Vista'ya git diyor. Mihawk iplemedi, Mihawk davşanları tüm gücünü kullanarak avlamaz, Mihawk şöyle Mihawk böyle işin absürt bahaneler kısmı. Bu adamdan anca Amiral olur. Yonkoluğu rüyasında bile göremez.
Ona bakarsan Akainu'dan da Crocodile kurtardı? Buna ne diceksin?

Neyse.. Zamanla görecez.

Ona bakarsan Akainu'dan da Crocodile kurtardı? Buna ne diceksin?

Neyse.. Zamanla görecez.
Genel pespektifte doğru söylüyorsun ama detaya inersen ikisi aynı değil.

Birinde Crocodile bildiğin arkadan saldırıyor Akainu'ya, ve alel acele Sables ile başka bir yere fırlatıyor Luffy'yi, sonra Croco'yu Akainu'ya karşı Marco'nun arkasına saklanırken görüyoruz.

Mihawk'ta ise direk karşısına çıkıyor, kanca vuruyor, ve yine karşısında durarak diyor ki ''hiç keyfim yok Mihawk efendi bana bulaşayım deme''. Karşısında tek olarak durmaya devam ediyor.

Detaya indiğin vakit, ikisinin aynı şey olmadığını görebilirsin.

Bir Korsan olan Mihawk ne zaman bir İmparator Korsan ile aşık atabildi ? 12 sene önce görmediğimiz bir düello üzerinden mi çıkarım yapıyoruz, ayrıca 12 sene önce Shanks bir İmparator Korsan mıydı bu bile belli değil.

Kulvarlar farklı. Mihawk'ın kalemi Vista da değil Croco da Mingo da. Herif yonkou ayarı, bunlarla uğraşıp ne yapsın :fool:
Evet işte ben de bunu diyorum. Her şeyi geçtim Crocodile felan yine bir nebze kişiliğiyle alakalı diyebilirsin. Ama Vista ile anlaşarak dövüşlerine ara veriyorlar. İnsan kılıcına oturtmasını bekliyor Vista'yı?

Evet işte ben de bunu diyorum. Her şeyi geçtim Crocodile felan yine bir nebze kişiliğiyle alakalı diyebilirsin. Ama Vista ile anlaşarak dövüşlerine ara veriyorlar. İnsan kılıcına oturtmasını bekliyor Vista'yı?
Mihawk karşısına çıkan herkesle dövüşse Mf'nin adı Mihawk saga olurdu. Bu arc hakkında mangaka bile bir şeyler eksik demiş, buna bakmayıp hala Mf diyorsanız bu sizin art niyetli olduğunuzu gösterir. Bu kadar kurcalamayın, arkanıza yaslanın keyfinize bakın. Yoksa yine üzülen siz olacaksınız :gamyon:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık