Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ın tüm seride bize bıraktıklarına bakmak lazım. Her parçayı bir araya getirirsen Mf'nin Mihawk için tamamen fiyasko olduğu ortaya çıkıyor zaten. Croco ve Vista olaylarını da şöyle değerlendirmek gerekir.

Vista olayında Beyazsakal korsanlarının kılıç ustasının tanıtılması gerekiyordu ve mangaka Mihawk'ın karşısına çıkardı Vista'yı. Baktığın zaman en mantıklısı da bu zaten. Çünkü Mihawk ordayken gidip de Garp'ın, Aokiji'nin karşısına çıkaracak hali yoktu Vista'yı. Öte yandan Mihawk vs. Vista'ya tekrar bakarsan adamın ne kadar rahat olduğunu, en ufak bir zorlanma ibaresi göstermediğini, hatta Vista'yla dövüştüğü sırada bir yandan Luffy'yi gözlediği ve hakkında bir şeyler düşündüğünü net şekilde görürsün. Yalnız Vista güçsüz bir adam değil yani. O halde bile Mihawk'ın Vista karşısındaki tavrı ortada. Bazı arkadaşlar için bunları görmek zor tabi. Kısacası, mangaka en uygun şekilde olacağını düşündüğü için Vista'nın karşısına Mihawk'ı çıkarttı, tanıttı, birkaç kılıç tokuşturdular ve bitti.

Croco olayı Luffy'den beri mangakanın içinde kanayan bir yaraydı. Öyle ki Croco'nun atar yapmadığı adam bırakmadı Mf'de. Wb (bu adama bile atar yaptı), Mingo, Mihawk, Akainu.. İsimlere bak. Neden ? Çünkü zamanında mıçtı Croco olayında. Çünkü Croco tutulan bir karakter oldu vs. Bir şekilde iade-i itibar yapması gerekiyordu ancak Croco gibi serinin tee en başında Luffy'ye yenilen bir adamın yeni dünya standartlarına ayak uydurabilmesi için level atlaması gerekiyordu. Ee böyle olunca da haliyle bir dengesizlik oldu ortada. Herkese atar yaptırdı falan. Ama aynı adam Akainu'yu da durdurdu. Bunu da gözden kaçırıyor bazı şahıslar. Durdurmak demek değildir ki biri birinden güçlü. Ve her şeyden önemlisi Mihawk'ın karakteri. Bu adam bir amacı yoksa kimseyle dövüşecek biri değil. Kendini yormaya meyilli değil. Her fırsatta gücümü göstereyim diyen biri değil. Ara sıra eli kayıp yüzlerce metre uzaktaki, yüzlerce metre uzunluğundaki buz dağlarını keser o kadar :D Zoro 1 p-up sonra amiral seviyesine gelecek, Mihawk'ın kazara attığı slashı atamıyor daha.

Her zaman derim, iki yıl önceki Zoro bile Luffy'yle dövüşse Luffy ağır yaralar alır. Ya da farklı bir deyişle, şimdiki Zoro iki yıl önceki Luffy'ye ne yapar ? :rolleyes: Üstelik şimdiki Zoro hala Mihawk'tan güçsüz :) Anlatabiliyor muyum ? Bunu forumdaki herkes bilir. Her şey ayan beyan ortada olduğu halde hala Mihawk Luffy'ye bir şey yapamadı gibi saçma sapan kafalar yaşayıp suni ve hormonlu argümanlar yaratmaya, gördüğümüz Mihawk'ın sadece Marineford'dan ibaret olduğu izlenimini vermeye çalışanlar ancak laf salatası yapar ;)
Yalnız iki yıl önceki Zoro şimdiki Luffy'e bir şey yapamaz.. Bunun dışında benzer düşünüyoruz :)

Yalnız çok lafı geçmiş mihawk vistaya seni tanımamak aptallık olurdu demiş. Buradan nasıl ikisinin denk olduğunu çıkarıyorsunuz anlamıyorum. Adam yonkou tayfasında biri tabiki onu tanımamak aptallık olurdu. Big momun tayfasındaki perupero mudur nedir onu tanımamakta aptallık olurdu. Hepsini geçtim frankyi tanımamak bile aptallık olurdu.
Franky ne ya zirve isimler ağızlarını bile yormazlar onun için ne tanıması.Sanji filan deseydin bari.

İki yıl önceki Luffy'i kuşbaşı yapar
:good:

Şu mantığı kuramayan mı desem, kurmak istemeyen mi desem.. Laf olsun diye konuşuyorlar işte. Seride güç bazında çok büyük iki hayal var. Biri Zoro biri Luffy. Birinin hedefi Shanks diğeri Mihawk. Ve mangaka bunları zamanında efsane haline gelecek kadar sağlam dövüştürmüş. Allah Allah ne kadar ilginç :) Net bir şekilde belli aslında bazı şeyler.

Ya ne? Rayleigh zirve zamanında neydi? Yonkou gücünde mi? Amiral seviyesi altında mıydı? Bu ikisine cevap bekliyorum.
Ray-san bence yonko vardı. Benim demek istediğim Amiralin biraz üstü=yonkonun biraz altı diye bir kavramın ne olduğu. Bana göre Amiralin biraz üstü=Yonko ve Yonkonun biraz altı=Amiral.

:good:

Şu mantığı kuramayan mı desem, kurmak istemeyen mi desem.. Laf olsun diye konuşuyorlar işte. Seride güç bazında çok büyük iki hayal var. Biri Zoro biri Luffy. Birinin hedefi Shanks diğeri Mihawk. Ve mangaka bunları zamanında efsane haline gelecek kadar sağlam dövüştürmüş. Allah Allah ne kadar ilginç :) Net bir şekilde belli aslında bazı şeyler.
Evet evet bu iki hayal eşitmis gibi bir izlenim mi ortaya koymak istiyorsun? O yüzden mi Mihawk senin hayalin ... O yüzden Zoro Luffy'nin hayali duyunca verdiği tepki..:)

Bana da öyle gelmiyor işte. Uzun uzun konuşurduk ama minibüsteyim, zor oluyor.
Zaten yeride değil. Genel tartışmada konuşuruz bunları sen müsait olduğunda.
@Kral Korsan
Zaten Mihawk'ı zayıf görenler, bu zayıflığı, çelişki ve yetersizliklerini E.Oda'nın bile kabul ettiği Marine Ford'a dayandırarak savunuyor. Bana göre bu bakış açısı çok da tutarlı değil.
One Piecete bir arcta yaptıklarına bakmak emin ol söylenen sözlere bakmaktan daha iyidir. hele One Piecete sözlere aldanmak. :J

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık