Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bir forumda bahsettiklerim abartı olabilir mi sence ?
Abartı derken çark etme süresi babında dedim. Yani 1 2 sene değil epey uzun zaman önce Amirale dönüldü diye hatırlıyorum.

Bu forum Mihawk'ta haki yok iddiasını ortaya atacak kadar kılıç ustalarını hakir gören bir bakış açısına sahipti.
Şimdi ben o bakış açısına sahip olanlarla yıllarca tartışmış olsam da gene de onları dümdüz hater olarak nitelendirmek de doğru değil bence. Sonuçta haki ilk ortaya çıktığı zamanlarda ne kadar yaygın olduğu bilinmiyordu. Yani düşün hükümetin yonkoulara karşı denge oluştursun diye seçtiği iki shicide haki yoktu mesela. Marineford savaşında ise Mihawk Croco'yu kesmemişti. Jozuyu geçememişti. Şimdi tabi ben Raylaighten yola çıkarak Mihawk'da haki var durumunu savundum. Ancak Mihawk'ın Croco'yu canı istemediği için kesmemesi açıklamasından tatmin olmayan ve Zoro konusunda ise Mihawk'ın daha güçlü başka birisi tarafından alt edileceğini Zoro'nun da onunla savaşacağı türden bakış açısına sahip olana da ne diyon sen saçmalama demezdim o dönem şartlarını baz alırsak.

Olan şey şu. Arclar ilerledikçe, Zoro'nun seviyesi önceden Mihawk'ın iddia ettikleri seviyesine yaklaşınca Mihawk'ın seviyesini bir adım, bir level arttırdılar. Ben sana ne diyorum. Mihawk'ın seviyesi Dof'tan amirallerle geldi. Amiral üstüne tıraş diyenler de yarın yonkou diyecek. Bunların adım adım kabul ettikleri şeyi biz 7-8 sene önceden söyleyince linç yiyorduk. Şimdi hepsi çark ediyor etmeye de devam edecek
Daha dur bakalım zaten benim hiçbir zaman amiral seviyesinden şüphem olmadı. Ama yonkou meselesi biraz sıkıntıda :ehe: . Oda Shanks dövüş stilini değiştirdi tipi açıklamayla işin içinden sıyrılabilir.

Forumun şu anki genel üye profilinin üzerinde bir çok adam Mihawk konusunda feci gaflete düşmüştü o dönem. Batıl inanç gibiydi. Çok zeki olduğuna emin olduğun ve kültürel bilgi birikimine saygı duyduğun insan bir anda kulak memesini mıncıklayıp lütfen üzerimden bir daha geç yoksa kısa kalacağım falan der de o an tiksinirsin ya bi heh işte öyle bir şey gibi düşün. Yoksa Mihawk konusunda şöyle haklı çıktık böyle coştuk falan diye kendini gazlayan ama forum tarihinin en trajikomik iddialarına sahip olan adamların olduğu yerde Dragon gibi üyeler candır. Yerleri dolmaz. Algı da çok tatlı bir şey zamanla sallarsın hatırlayan çıkmaz.
Yani...

Bir de işin ilginç tarafı Mihawkı savunmak=Zoro fanı algısı vardı. Ama ben kendimi bildim bileli Luffy fanıyım. Mihawk sevdiğim karakterler arasında olsa da o kadar umursadığım bir karakter bile değildi aslında...

Abartı derken çark etme süresi babında dedim. Yani 1 2 sene değil epey uzun zaman önce Amirale dönüldü diye hatırlıyorum.

Şimdi ben o bakış açısına sahip olanlarla yıllarca tartışmış olsam da gene de onları dümdüz hater olarak nitelendirmek de doğru değil bence. Sonuçta haki ilk ortaya çıktığı zamanlarda ne kadar yaygın olduğu bilinmiyordu. Yani düşün hükümetin yonkoulara karşı denge oluştursun diye seçtiği iki shicide haki yoktu mesela. Marineford savaşında ise Mihawk Croco'yu kesmemişti. Jozuyu geçememişti. Şimdi tabi ben Raylaighten yola çıkarak Mihawk'da haki var durumunu savundum. Ancak Mihawk'ın Croco'yu canı istemediği için kesmemesi açıklamasından tatmin olmayan ve Zoro konusunda ise Mihawk'ın daha güçlü başka birisi tarafından alt edileceğini Zoro'nun da onunla savaşacağı türden bakış açısına sahip olana da ne diyon sen saçmalama demezdim o dönem şartlarını baz alırsak.

Daha dur bakalım zaten benim hiçbir zaman amiral seviyesinden şüphem olmadı. Ama yonkou meselesi biraz sıkıntıda :ehe: . Oda Shanks dövüş stilini değiştirdi tipi açıklamayla işin içinden sıyrılabilir.

Yani...

Bir de işin ilginç tarafı Mihawkı savunmak=Zoro fanı algısı vardı. Ama ben kendimi bildim bileli Luffy fanıyım. Mihawk sevdiğim karakterler arasında olsa da o kadar umursadığım bir karakter bile değildi aslında...
Yok yok ne olduysa son 1-2 senede oldu. Çünkü Zoro Wano başı Jack'i alırsa öpüp başına koysun diyenler cirit atıyordu burda. Zaten serinin bitmesine 2 arc kalmış, Wano'da ancak komutan seviyesine gelen adamın rakibine amiral üstü-yonkou mu derler bunlar ? Tövbe haşa. Hee vardır 3 sene önceden de fikri değişmeye başlayan ama tek tük.

Bahanesi ne olursa olsun bir insan bir karakter hakkında 100 bölüm yanılır 300 bölüm yanılır. Bunlar +600 bölümdür yanılıyor ve bunun adı yanılmak değil artık; "patlamak". Ki bu patlayan aynı insanlar söz konusu Shanks olunca hiç de hakisi yoktur kafasında takılmayan ama Shanks hakisini kapatıp dövüşmüştür şeklinde saçma sapan bir iddianın arkasına yıllarca saklanıp kılıç ustalarını ve DEİKU ünvanını kendi aklınca yine aşağılamaya çalışan insanlarla aynı insanlar. O yüzden düşüncesi şöyleydi böyleydi olayı, yaşananları yumuşatmak ve bir mantığa bürümek oluyor. Senden bahsetmiyorum bu arada. Sen bunu hater'lık kafasıyla yapmadın çünkü.

Yok yok ne olduysa son 1-2 senede oldu. Çünkü Zoro Wano başı Jack'i alırsa öpüp başına koysun diyenler cirit atıyordu burda. Zaten serinin bitmesine 2 arc kalmış, Wano'da ancak komutan seviyesine gelen adamın rakibine amiral üstü-yonkou mu derler bunlar ? Tövbe haşa. Hee vardır 3 sene önceden de fikri değişmeye başlayan ama tek tük.

Bahanesi ne olursa olsun bir insan bir karakter hakkında 100 bölüm yanılır 300 bölüm yanılır. Bunlar +600 bölümdür yanılıyor ve bunun adı yanılmak değil artık; "patlamak". Ki bu patlayan aynı insanlar söz konusu Shanks olunca hiç de hakisi yoktur kafasında takılmayan ama Shanks hakisini kapatıp dövüşmüştür şeklinde saçma sapan bir iddianın arkasına yıllarca saklanıp kılıç ustalarını ve DEİKU ünvanını kendi aklınca yine aşağılamaya çalışan insanlarla aynı insanlar. O yüzden düşüncesi şöyleydi böyleydi olayı, yaşananları yumuşatmak ve bir mantığa bürümek oluyor. Senden bahsetmiyorum bu arada. Sen bunu hater'lık kafasıyla yapmadın çünkü.
Yav ben zaten Mihawk=yonkou savundum dmfmfm. Şu haki kapama olayı zaten saçmalıktı. Ama işte Shanksle ilgili dediğim belirsizlik var. Gene de vivredeki Shanks'dsn daha güçlüsünü bekliyor bilgisi beni eski yerimde zorlukla tutsa da bilemiyorum.

Abartmıyorum.
Shanks ile aynı bu adam.

Rayden,Odenden, Diğer efsane kılıç koklayicilarin hepsinden daha sağlam bu yiğido.
Wano sonu bu adamdan güçlü 3,4 kişi anca olacak

Arıyordu da nerede arıyordu yahu? O da biliyor Mihawk'ın aradığı yerde olmadığını belirtse ne olur?

Bak burada anlaşamadığımız nokta Rayleigh ile Zoro bir tutulmaz. Neden dersen Rayleigh tüm tarihi öğrendikten sonra kaptanının ölümünü görmese de bilen biri. Adam çağ açtı bir nevi ve Rayleigh bunun farkında. Ne yapacaktı adam? Kendi kaptan olarak mı denize açılacaktı, emekli olmuş işte. Dediğim gibi yapacağı her şeyi yapmış, görevi yerine getirdi zaten Luffy konusunda da bir nevi.

Zoro bu konuda bence öyle bir konumda seri sonu anca Dojo falan açar eğitim verir. Bu tarz bir hikaye üzerinden gider, sen ''Zoro Rayleigh gibi bir hale bürünmez'' diyorsun ama öyle tek başına ''Ben çok daha güçlü olacağım'' diye de denizlerde dolaşmaya devam etmez, o da bir nevi farklı bir emeklilik yöntemi seçmiş olur.

Rayleigh efsane olmuş daha ne başaracak yahu? Tüm tarihi öğrenmiş adam. ''Kara kral'' diye nam salmış, bugün Kingden duyduğumuz ''Demek sende de krallık hırsı var'' diye bir anlamı olan cümle var. Demek ki bu konuda Rayleigh'in de bu konuda bir hedefi varmış az çok ki böyle bir lakabı var ve bu haki tiplerine sahip. Rayleigh derin işlenen bir karakter değil doğrusu Roger tayfasını hiç bir şekilde işlenmedi hiakye olarak, bir şey bilmiyoruz kim ne için Roger ile denize açılmış diye. Bir tek Oden'in durumunu gördük sadece...

Zoro ünvanı almış olsun ve tayfa dağılsın Zoro emekli olur bir dojo açar, Rayleigh gibi kendini salmasa da emekli olur. Ben öyle denizleri dolaşıp ''Daha da güçlü olacağım'' falan diye dolaşacağı ihtimalini bile düşünmedim bu konuda.
Zoro tayfaya katılmadan da hala en güçlü olma kılıç ustası olmak istiyor mu? Evet.
Ray'in bir hedefi var mı? Yok.

Ray'in efsane olmasının sebebi, Roger'la beraber başardıkları sayesinde mi? Evet. Kendi hedefi vardı da onu mu gerçekleştirdi? Hayır. Gerçek tarihi öğrendi deyip duruyorsun. Ne anlam ifade ediyor ki bu? Amacı mı buydu?
Bir şey bilmiyoruz dediğin de, Roger'dan öncesini biliyoruz. Roger'dan sonrasını biliyoruz. Yeterli gayet.
Zoro daha güçlü olacağım diye dolaşır demiyorum ki. Bu ünvanı korumaya devam eder. Ki zaten amacı tayfaya katılmadan önce de buydu. Ray gibi kendini salmaz diyorum, sen salmaz da emekli olur diyorsun. Sanki ben olmaz demişim gibi.

Fark var işte bariz ortada. Ray'i Roger'sız gördük. Hem önce hem sonra. Bitik.
Zoro ise ne tayfadan önce ne de sonra böyle biri olur. Hamurunda yok.

Hangi bir anda savaşmaları gerekiyor, onu söyleseydin ona göre yorumlardık. Bence seri bittikten sonra, Luffy korsan kral olduktan sonra Oda oturup özel olarak Zoro ile mihawk dövüşü için bölüm çizmez, bunu bir şekilde aradan çıkarmak ister, Luffy korsan kral olduktan sonra Zoro'nun en iyi kılıçustası olup olmamasının bence bir önemi kalmaz, en iyi kılıçustalığı korsan krallık yanında çok küçük kalan bir hedef çünkü, önce küçük hedefler hallolmalı sonra en büyüğü hallolmalı, Sanji allblue'yu bulmalı, Usopp Elbaf'a gitmeli vesaire vesaire. Luffy dönüp Zoro'ya ben korsan kral bile oldum sen en iyi kılıçustası olamadın diyerek dalga geçse haklı olurdu böyle bir olay olsa.

Oda'nın serisinde Luffy Fujitora'ya duygusal sebeplerden tam güç kullanamıyor, Fujitora bu birde denizci amirali, mihawk bile değil. Zoro tanımadığı çıplak insanları ve düşmanı olan monet'i bile kesmek istemediğini söylüyor, mihawk ise kendisini 2 sene eğitmiş, ve ister istemez aralarında bir duygusal bağ oluşmuştur, sırf bu sebepten bile ben Oda'nın bu dövüşü yapacağını zannetmiyorum, bir şekilde mihawk'ı başka birine yendirtecek, ve Zoro'da mihawk'ı yenen kişiye karşı tam güç dövüşüp onu doğrayacak, böylece Zoro'nun en iyi kılıçustası dövüşünde gücünü hiç geri tutmadan, kendisini eğiten birisini doğradığını görmeden en iyi kılıçustası olduğunu da görmüş oluruz.

Oda'nın asistan olarak çalıştığı seride Kenshin ile onun ustası Hiko'nun dövüşü vardı, orada Kenshin duygusal davranıp dövüşmek istememişti, en sonunda Hiko onu öldürmekle tehdit edince başka şansı kalmadı, aralarındaki dövüş öyle pek uzun süren heyecanlı bir dövüş olmadı, üstelik Kenshin kör kılıç sakabatou kullanan birisi, ona rağmen Hiko'yu kesmeden canını yakınca bile duygusala bağlamıştı, Zoro gidip mihawk'ı gerçek kılıçlarla ne kadar doğramak isteyebilir şuanda, soru işareti. 2 senelik eğitim olayı Zoro ile mihawk dövüşünü bitirdi bence. Kenshin'in asıl heyecan verici ve zorlayıcı dövüşleri Shishio ve Enishi idi, ustası Hiko ile yaptığı dövüş uzun sürmedi ve heyecan verici bir dövüş bile değildi, kaldı ki orada Kenshin'in öğrenmesi gereken yeni bir teknik vardı ve Hİko o sebepten onunla dövüştü, burada yine böyle bir olay olacağını da zannetmiyorum üstelik Zoro sakabatou kullanmadığı için mihawk'ı doğramakta istemez muhtemelen.
yazdıklarını anlayacak çok arkadaşımız yok çabanı takdir ediyorum. Gambare 😇👍

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık