Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Shanks wb ile akainuyu kılıcıyla bloklamış adam kılıcı aktif kullanan adam ama kılıç ustasının sahip olduğu felsefeye sahip değil büyük ihtimalle o yüzden kılıç ustası olarak görülmeyebilir.Kılıcına atılan çizik utançtır diyen mihawkın kolunu kaybetmiş shanksı rakibi olarak görmemisinin nedeni kılıçlara olan bakış açılarının farklı olmasıdır bana göre güç kıyasına girecek bir durum değil.Yani mihawka sorsanız shanks kılıç ustası mıdır diye hayır der diye düşünüyorum.

Unvan "dünyanın en çok teknik yapan kilic ustasi" olsa idi dediğinin mantığı olurdu. Ama unvan, "dünyanın EN GÜÇLÜ kilic ustasi" unvani. O acidan dediğinin mantığı yok.

Benim düşüncem Shanks'in kilic ustasi olmadığı. Bir savaşçı olduğu. Kılıcı yeni sıra tekme de atar ki hatırlayın Ray, tekme ile engelliyor Kizaru'yu. Mihawk'in Kizaru'yu tekme ile engellemesini gözümde canlandiramiyorum açıkçası. Shanks da bence Sabo'nun elini koka yapip arenayi un ufak etmesi gibi ilginç haki tekniklerine sahip, yeri gelince tekme, yeri gelince o tek eliyle herhangi bir teknik ile saldıracak bir adam. Daha komplike yani.

Vista, Mihawk ile kilic carpistiracak kadar kabiliyetli ise bir yonko bir zahmet olsun. Ama Vista belki salt kılıçla saldiri-savunma yapıyordur ama Shanks'in öyle olduğunu sanmam. Adamın adı haki ile yan yana anılıyor.
Dünyanın en iyi kılıç ustası değil mi bu adam.mesele teknik değil tek eliyle değil iki elini de becerikli biçimde kullanıyor.Shanks ise artık birine sahip olduğu için o beceriyi gösteremez.Yeteneği doğal olarak kısıtlandığı için en iyi de olamaz.kılıç ustalığının güçle doğrudan alakası yok en güçlü adam muhabbeti gibi değil.mihawk yeteneklerinden ötürü o ünvana sahip ve bu konuda 1 numara.shanks daha güçlü ama artık değerlendirmeye alınmıyor.

Dünyanın en iyi kılıç ustası değil mi bu adam.mesele teknik değil tek eliyle değil iki elini de becerikli biçimde kullanıyor.Shanks ise artık birine sahip olduğu için o beceriyi gösteremez.Yeteneği doğal olarak kısıtlandığı için en iyi de olamaz.kılıç ustalığının güçle doğrudan alakası yok en güçlü adam muhabbeti gibi değil.mihawk yeteneklerinden ötürü o ünvana sahip ve bu konuda 1 numara.shanks daha güçlü ama artık değerlendirmeye alınmıyor.
En guclu la.

@RedTeroR

Ahaha, aynen güzel tepik atıyor. Ama Zoro, Mihawk değil zaten Shanks. Shanks gibi 3 tip haki+Kılıç ustaligi+sıkışırsa tekme-yumruk. Ray=Shanks=seri sonu Zoro bence.

Shanks süse benzer bir kılıca sahip değil. Eline alıp kullandı. Adamın kılıcı belinde ve adamı gördüğümüz nadir sahnelerde de o kılıcı çekti de hamle yaptı. Bu durumda net bir şekilde kılıç ustasıdır. Yani kılıcı onun öncelikli silahı. Ama samuray way falan olmayabilir. Değildir de haki ve diğer türde dövüş yetenekleri vardır.

Birde şunu ekleyeyim tekrardan. Shanks solak ve Luffy'i kurtarırken sol kolunu kaybetti. Yani adam kılıç tutan kolunu kaybetti. Mihawk'un Shanks ile dövüşmeme sebebi budur. Adamın güçlü olan kolu yok.

Shanks süse benzer bir kılıca sahip değil. Eline alıp kullandı. Adamın kılıcı belinde ve adamı gördüğümüz nadir sahnelerde de o kılıcı çekti de hamle yaptı. Bu durumda net bir şekilde kılıç ustasıdır. Yani kılıcı onun öncelikli silahı. Ama samuray way falan olmayabilir. Değildir de haki ve diğer türde dövüş yetenekleri vardır.

Birde şunu ekleyeyim tekrardan. Shanks solak ve Luffy'i kurtarırken sol kolunu kaybetti. Yani adam kılıç tutan kolunu kaybetti. Mihawk'un Shanks ile dövüşmeme sebebi budur. Adamın güçlü olan kolu yok.

Mangaka gucu düşmedi dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ayrıca tasarıma bakmak gerekir. Bu adam benim anladığım yonko olarak tasarlandı. Tek kollu yahut iki kollu fark etmez. Mangaka en guclu olarak tanıtmak istese tanitirdi. Tek kollu adam yonko olabilir ama en guclu olamaz diye bir sey yok. Yonko olabilen en guclu de olabilir pekala.

Mangaka gucu düşmedi dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ayrıca tasarıma bakmak gerekir. Bu adam benim anladığım yonko olarak tasarlandı. Tek kollu yahut iki kollu fark etmez. Mangaka en guclu olarak tanıtmak istese tanitirdi. Tek kollu adam yonko olabilir ama en guclu olamaz diye bir sey yok. Yonko olabilen en guclu de olabilir pekala.
Benim dediğim adam güçlü olan, kılıç kullandığı kolunu kaybetmiş. Dolayısıyla Mihawk artık ona karşı dövüşmek istemiyor. Yani Shanks'ın kılıç yetenekleri zayıf koluna kaldı artık. Bu durumda Shanks için büyük dezavantaj.

Shanks'ın kılıç gücü düşmüş ama dedim ya yukarıda adamın tek gücü kılıç değil. Diğer yetenekleri de vardır. Onlardan ötürü de elbet hala güçlüdür. Yani toplam gücü düşmemiştir ama artık kılıcı eskisi gibi değildir.

@Riful adam kılıç ustası yetenekleri düşmesine rağmen yonkoysa kol gitmese kk olacaktı herhalde :/ Ayrıca OP'ta dövüşürken kılıcı hangi elin ile tuttuğunun bi önemi var mı?ya da öyle bişey var mı?Hangi silah kullanan karakter benim solum daha güçlü diye bi vurgu yaptı?

@Riful adam kılıç ustası yetenekleri düşmesine rağmen yonkoysa kol gitmese kk olacaktı herhalde :/ Ayrıca OP'ta dövüşürken kılıcı hangi elin ile tuttuğunun bi önemi var mı?ya da öyle bişey var mı?Hangi silah kullanan karakter benim solum daha güçlü diye bi vurgu yaptı?
O vakit bana Shanks'ın solak çizilme sebebini söyle. Adam sol kolunu kaybetmiş üstüne solak çizilmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık