Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mihawk, Kuş Kafesi'ni Kesebilir miydi?

Kuş Kafesi vs Mihawk

• Kafes kazanır.

Kullanılan: 56 34.6%
  • Mihawk kazanır.

Kullanılan: 94 58.0%
  • Kafesin biri, bir kuş aramaya çıktı.

Kullanılan: 12 7.4%

• Kullanılan toplam oy
    162
Zoro da Mihawk da kesemez, kafesin gücü mutlak. :) Kafese meteor indirdi Fuji, ufak bir eğilme bile olmadı. Koskoca Kairosekiden fabrika vardı, o bile kafesi durduramıyordu, ivmeyi azaltıyordu en fazla. Wbnin depremi MFdeki çelik bariyeri geçemiyordu. Rahmetli Dressrosada olsa o da ittirirdi. :)
Eğim niye olsun. Gergin kafes. Gerçek hayatta da ince bir tele hızla çarpan bir şey kesilebilir. Kafes teli çok da ahım şahım değil, dandik denizcilerin koka kaplı kılıcını bile kesemedi. Yani istense kesilirdi.

Kuş kafesini kesmeyi denemediler. Kesilebilirdi. Ama kesilince havada asılı durmayacak aşağı düşecekti. Bu daha büyük bir problem. O yüzden dofu indirmek daha mantıklı. Unutmayın ki kafes herşeyi kesemiyordu. Mesela haki kaplı kılıcı kesemiyordu. Bu demektir ki haki kaplı kılıç ile pek ala kesilebilir.
Ben de böyle düşünüyorum. Haki kaplı şeyi kesemiyorsa hakili bir şey tarafından kesilmesi, koparılması veya tellerinin arasının açılması da mümkündür.

Gerçekten Mihawk'ı o telleri iteklerken hayal edebiliyor musunuz?
Hayal edemiyorum. Çünkü kafesin gücü mutlak olsa bile ki bayağı öyle gösterildi, ancak mal biri kafesi meydana getiren adam varken kafese saldırır. Mihawk'ı böyle düşük zekada görmediğim için yani.

Fujitora da direkt Dof'u hedef alsa indirirdi, o Luffy'nin indirmesini seçti, bu yüzden kafes itti.

Tıpkı Zoro gibi. Fuji'nin amacını biliyoruz da Zoro'nun amacı neydi sence dnsciğim? @Densetsu no Samurai Gidip iki dakikada Dof'un tüylerini yolabilecekken neden bunca ızdıraba kayıtsız kaldı? Luffy'nin kendini geliştirmesi için fırsat mı yaratmak istedi acaba?
Zoro Luffy'nin 2 sene yattığını zaten onu ilk gördüğünde anladı tamam mı. Balıkadam adasında ne dedi ? Zaten bu kadarını da yapamasaydı basardım k**çına tekmeyi dedi. Adam anladı abi bunun kendisinden güçsüz olduğunu. Sonra Dressrosa'ya gidince Luffy'nin güçlenmesi için Doflamingo dövüşüne karışmadı. Hatta Pica için kaptanım senin gibilerle uğraşmaz diyerek motive etti çocuğu falan. Ya bu Zoro ne kadar ince adam yemin ederim. Luffy kendini satsa Zoro gibisini bulamaz.

Kuş kafesine inanmıyorum ben. Bence gerçek değil. Bari arkasında Enel'in Maxim'i gibi özel bir mekanizma alet falan olsaydı, haa adam uğraşmış yapmış sadece Dressrosa'ya özel birşeydi derdik. E. Oda kendi yazdıklarından feyz alsa şu seri 3 kat güzelleşir..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık