Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mihawk, Kuş Kafesi'ni Kesebilir miydi?

Kuş Kafesi vs Mihawk

• Kafes kazanır.

Kullanılan: 56 34.6%
  • Mihawk kazanır.

Kullanılan: 94 58.0%
  • Kafesin biri, bir kuş aramaya çıktı.

Kullanılan: 12 7.4%

• Kullanılan toplam oy
    162
Dofun kullandığı iplerin hiçbirisi birbirinin aynı değil, kukla ipi farklı, kule kesen ip farklı, buluta tutunduğu ip farklı, kafesin ipi farklı. Ip meyvesi yemiş bu adam her telden üretebiliyor. O yüzden o yaptı bu yaptı Mihawk da yapar nafile bir bakiş açısı. Kafase zarar veren gösterebilirsen o zaman değerlendirilebilir. :)
Tabi şimdi bunun %80 pamuk %20 keteni var, polyesteri var, ipeği var böceği var.. :D

Bu arada Mingo kafesi Abdullah ve Jeet'in yok ettiği klonların içinden yapıyor :oops:

Eğer kafesi durdurmanın tek yolu Dofy'i yenmek ise,
Dofy önce büyük bir kafes yapsın düşmanı ve kendisini içine alan. Sonra bir de sadece kendisini içine alan küçük bir kafes yapsın. Sonra büyük kafesi küçüğe kadar kapatıp yensin :)

Herkese merhaba. :)

Kuş kafesinin kesilebileceğini düşünüyorum. Tellerin bir sertliği ve itiş gücü var. Teller kendisi kadar sert olmayan bir şey ile karşılaşırsa o şeyi keser. (Göktaşı, kesilen diğer her şey.) Teller kendi kadar sert ama kendinden güçsüz şeyleri iter. (Kafesi durdurmaya çalışanlar başta kafesin gücüne yetişemediler ve itildiler.)
Teller kendi kadar sert ve güçlü bir şey ile karşılaşınca durur. (Sonradan kafesin gücüne ulaşılınca kafes durdu.) Teller kendi kadar sert kendinden güçlü bir şey ile karşılaşınca geriler. Teller kendinden sert bir şey ile karşılaşınca da kesilir, kırılır, bir şekilde zarar görür. Son ikisini göremedik. Eğer Zorolar kafesin gücünü aşabilselerdi kafes gerileyecekti, sertliğini aşabilselerdi kesilecekti. Fabrika tarafı içinde aynıları geçerli.

Tellerden kurtulmanın yolu tellerden sert olmak. Deniztaşı tek başına işe yaramaz. Sizin kesilmenizi önler ama hapsolursunuz. Güçlüyseniz de ittirerek kafesi genişletebilirsiniz ama kıramazsınız, kesemezsiniz. Çünkü ikisi aynı sertlikte. Kafes genişledikçe zayıflıyorsa bir ihtimal kurtulursunuz. Ya da deniztaşına haki yükleyerek kafesin sertliğini aşacaksınız.

Bedeniniz veya kokanız sağlamsa kafesten kurtulmanız kolay. Kafesi kırar geçersiniz. Roger, Garp, Kaidou, Shanks gibilerinin bunu yapabileceğini düşünüyorum.

Kendinizi koka, deniztaşı veya teller kadar sert başka bir şey ile emniyete almadan kafesi kesmek tehlikeli. Zoro’nun kılıcının tellerin sertliğini aştığını ve telleri kestiğini düşünün. Tellerin kılıç ile karşılaşan kısmı kesilir ama kalanı ilerlemeye devam eder ve Zoro doğranır. Kesecekseniz keseceğiniz kısım kılıcınızın ucuyla sınırlı kalmamalı. En az bedeniniz kadar bi alanı kesmelisiniz. Bir kısmı kesilince tamamı cart diye açılmaz diye düşünüyorum.

Kısacası iş hakiye bakıyor. Yeterince hakiniz varsa ne ipler ne lav ne buz sizi yenebilir. Dünyanın en iyi kılıç ustasının kafesi istediği gibi kesebileceğini düşünüyorum. Yonkoular, amiraller, yonkou komutanlarının bir kısmı, başka bazı karakterler kafesten çıkabilir. Yine de aklıma kafesin içindeki binlerce insana zarar vermeden kafesin tamamını aynı anda ortadan kaldırabilecek bir yetenek gelmiyor. Fuji’nin meyveden umudum vardı. Göktaşı indirdi sadece. :ühü:

Benim kafes ile ilgili aklıma takılan tek konu tellerin deniztaşı ile aynı sertlikte olması. Ben deniztaşının daha sağlam olmasını beklerdim.

Keşke başlık Mihawk ile sınırlı kalmayıp daha kapsayıcı olsaydı. Bu başlığın konusu kafes kesilebilen bir şey ise Mihawk kesebilir mi olmalı. Kafesin kesilebileceğini ama Mihawk’ın kesemeyeceğini düşünenler olabilir. Bu çok doğal. Ama burada kafesin kesilemez olduğunu düşünenler de Mihawk’ın aleyhine oy kullanıyor. Öyle düşünenlerin sayıları az bile olsa yonkoular, amiraller işin içine sokulmadan sadece Mihawk aleyhine oy kullanılmış oluyor. Haksız bir durum. Kafes kesilebilir mi, kimler kesebilir gibi bir başlık daha iyi olurdu.

Düşüncelerim böyle. Tekrardan merhaba.:sapkali:

G4 parçalıyor zaten bu ipi. Elmas değil ya ip işte abartmaya gerek yok. Fuji amiral olduğu için karışmak istemedi diye hatırlıyorum. Sadece mücadele edenlere yardım olsun diye bir omuz attı adam yoksa o da keserdi.

@Gün_Işığı

Öncelikle merhaba.

Çok tartişıldı konuşuldu özetleyecek olursam, bence kafes serinin buglarından biri. O yüzden mutlak bir teknik ve kafesin içinden hiçbir Odanın kulu çikamaz, ta ki Dofu dövene kadar. O yüzden kafesin delinmeyeceğini, kesilmeyeceğini düşünüyorum zira aksi de gösterilmedi zaten. Aynı şekilde içinden kimsenin kaçamayacağinı düşünüyorum, buna logialar ve saire de dahil. Zira kafes öyle bir şey ki dendenmoshi dalgasinı bile geçirmiyor. Kısaca kesilemez, Mihawk dahil kimse kesemez bence. Kaido çivili sopayla vursa kırılmaz ama geriye doģru ittirebilir belki ihtimal dahilinde :)

Kuş Kafesi'nin tam gücünü bilmiyoruz. Kuş Kafesi gerçek gücünü gösterene kadar konu kilitlensin lütfen. :tmm:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık