Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Meyve - Karakter İlişkisi

Foxy nin meyveyi garp,vergo,lucci gibi birisinde düşünsene ne kadar etkili kullanırdı.Bence oda kimine tipine,kimine karakterine,kimine de foxy de olduğu gibi harcansın diye veriyor.

Sadece tek lakap olacak diye bir kural mı çıktı ?
Emsalini gösterir misin? Seriden örnekler vereyim, yaptığın önermenin mantıksızlığını görürsün.

- Smoker the White Hunter (Beyaz Avcı Smoker)
- Maynard the Pursuer (Takipçi Maynard)
- Sengoku the Buddha (Buda Sengoku)
- Garp the Fist (Yumruk Garp)
- Kaido of the Beasts (Canavar Kaido)
- Kuma the Tyrant (Zalim Kuma)
- Buggy the Star Clown (Yıldız Palyaço Buggy)

Bunlar Smoker gibi, lakabı ve sıfatı ayrılmış kişiler. Örnekleri arttırabilirim istersen. İçlerinde iki tane lakabı olan birini görüyor musun? 750 bölümdür olmayan şey, birden mi peydahlanacak? Kaldı ki Smoker bu seride 650 bölümdür var olan bir karakter. Çok puro içiyor diye adını Smoker koymuş. Denizciler'de Dalmaçya türü köpek meyvesi yemiş adamın adı da Dalmatian mesela. Meyvesi yüzünden değil, adamın adı bildiğin Dalmatian. Meyvesi ile benzer adı olan adam var, iki lakaplı kimse yok. Geri kalan hesabı sen yapabilirsin bence.

Bu arada yukarıda eklemeyi unutmuşum. One Piece serisi içerisinde bir kişinin lakabının mutlak suretle Japonca'sı yazılır. İsim İngilizce ise, doğrudan okunuşu yazılır.

Whitebeard Edward Newgate - Shiroshige Edowado Nyugeto (Dediğin gibi olsa Howaitobido Edowado Nyugeto olması gerekirdi)

Blackbeard Marshall D. Teach - Kurohige Masharu Di Tichi (Dediğin gibi olsa Burakkubido Masharu Di Tichi olması gerekirdi. Teach'in Blackbeard lakabı doğrudan Japonca Kurohige olarak geçerken, Black Hole saldırısı Burakku Horu şekilde geçilmiş.)

Smoker the White Hunter - Haku Ryo no Sumoka (Ben yukarıdakilerden bir farkını göremiyorum.)

Smoker gibi adı çevrilebilecek karakterlere bakalım:

Baby 5 - Bebī Faibu
Sugar - Shugā (Şeker yediği için bu kızın adı Sugar mı olmuş?
Smoker - Sumoka

Smoker küçükken bir puro içebiliyormuş.Sonra duman meyvesini yiyenin istediği kadarını tüttürebildiği söylentisini duymuş.Aynı sanji ve karasakal gibi meyvenin kıvrımlarını bile öğrenmiş.Ondan sonra denizcilere girmiş.Amiral olma potansiyeli görüp meyve sözü vermişler.Smoker meyveyi kapmış ama ondan sonra amiralliğe kasmamış.İstediğini elde ettikten sonra amirlerine atar bile yapmaya başlamış.Tüttür babam tütür hayat ona güzeldi ta ki Luffy gelene kadar :D

Neyse benim bildiğim bu olay tamamen kader.Teach boşuna söylemedi.Benim kaderimde vardı meyve beni seçti dedi.Mera mera kolezyumdakileri beğenmedi sabonun adada olduğunu hissetti ve " Gel gel " dedi :D

Emsalini gösterir misin? Seriden örnekler vereyim, yaptığın önermenin mantıksızlığını görürsün.

- Smoker the White Hunter (Beyaz Avcı Smoker)
- Maynard the Pursuer (Takipçi Maynard)
- Sengoku the Buddha (Buda Sengoku)
- Garp the Fist (Yumruk Garp)
- Kaido of the Beasts (Canavar Kaido)
- Kuma the Tyrant (Zalim Kuma)
- Buggy the Star Clown (Yıldız Palyaço Buggy)

Bunlar Smoker gibi, lakabı ve sıfatı ayrılmış kişiler. Örnekleri arttırabilirim istersen. İçlerinde iki tane lakabı olan birini görüyor musun? 750 bölümdür olmayan şey, birden mi peydahlanacak? Kaldı ki Smoker bu seride 650 bölümdür var olan bir karakter. Çok puro içiyor diye adını Smoker koymuş. Denizciler'de Dalmaçya türü köpek meyvesi yemiş adamın adı da Dalmatian mesela. Meyvesi yüzünden değil, adamın adı bildiğin Dalmatian. Meyvesi ile benzer adı olan adam var, iki lakaplı kimse yok. Geri kalan hesabı sen yapabilirsin bence.
Garp'a bir de ''Denizcilerin kahramanı'' veya sadece ''Kahraman'' denmiyor muydu :bilmem:

Giyim tarzlar ve odanın çizdiği küçüklük resimleri hep meyvesiyle paralel.

Mesela Ace'in meyvesi Saboya gitti. Sabo değilde Burges'e gitseydi abes olurdu bence. (spoiler konusu olduğu için rahat yazdım.)

jporta

adamlar meyveyi ya küçük yaşta yiyorlar ve kişilikleri o meyveyle birlikte şekilleniyor ya da yetişkin halleriyle kendilerine en uygun meyveyi seçip onu yemeye çalışıyorlar. olay bence bundan ibaret.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık