Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyve Güçlerine Haki ile Karşı Konulabilir mi?

Meyve Güçlerine Haki ile Karşı Konulabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    76

Senbonzakura

Haki olayını Bleachte olan ruh gücü gibi görüyorum. İzleyenler bilir Kenpachi-sama o kadar büyük bir ruh gücüne sahiptir ki ruh gücün onunkine denk değilse çizik bile atamazsın. Hakiler arası karşılaştırma da bu şekilde yapılıyor. Shakns'ın hakisi çok üst düzey, bazıları haki ile vursa bile çizik atamaz cinsinden konuşmalar.

Haki meyve gücünü sıfırlamıyor, Luffy'ye haki ile vurulduğunda lastikliğinden bişey kaybetmiyor sonuçta, sadece aldığı hasar artıyor. Dediklerinin çoğunda haklısın neden Law bu kadar uğraştı kolay yoldan yapmadı işi diye. Smoker'ın kalbini sökebilen adam neden Doffy'nin kalbini sökemiyor. Bu da Oda-sama tarafından uyarlanmış şeyler, birçok hata var birçok bug var arasak bi ton buluruz. Tadını kaçırıyor bazı şeyler serinin ama zevk almaya bak çok fazla irdeleme :)

Brook'un ya da Big Mom'un meyve güçlerine karşı koyulabilir mi?
Wireless haki de çıktığına göre böyle düşünmemde bir sakınca yok :D
Kılıç sallanır da karşındaki adam önemli. Luffy gibi çevik adamlar Mihawk'ın dibindeyken ataklarından sıyrılıyor. Doffy de pek tabi yemiyor. Fiziksel, dokunarak etki eden güçler konusunda aklıma tek savunma şekli b.hakinin aura gibi vücudun biraz daha dışına taşması. Eğer rakip bu kalkanı geçip gerçek bedenine dokunamıyorsa güç işlemez vs. Fiziksel olmayan mesela noro noro ışınından kurtulmanın tek yolu ondan sıyrılmak gibi düşünüyorum. Sonuçta haki ile meyve gücünü nötrleyemiyorsun.

Wireless haki de çıktığına göre böyle düşünmemde bir sakınca yok :D
Bence hakin sağlamsa noro noro vücuduna temas etse bile bir şey olmaz.Tabii bunlar kişiden kişiye değişir.Mesela Shanks koka yapsa noro norodan sıyrılmasına gerek yok çünkü işlemez.Ama şu kolezyumdaki kardeşlere işler mesela.Haki bence de serideki en büyük güç.İlerleyen zamanlarda mangaka bunu daha çok ön plana çıkaracaktır.

Marineford Arc'ında gördüm kadarıyla Haki iyidir hoştur fakat herşey değildir. Çünkü savaşta logia'ları haki ile kestiler, biçtiler lakin logia yine kendine geldi. Tabi ilerde meyveyle karışık hakinin farklı türleri ortaya çıkma ihtimalide var. Sonuçta hakinin içinde de level tarzı bir olgu var diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık