Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyve Güçlerine Haki ile Karşı Konulabilir mi?

Meyve Güçlerine Haki ile Karşı Konulabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    76
Ben olaya Sugar tarafından bakmak istiyorum. Kaido veya Shanks bana kalırsa full beden de yapsa oyuncak olurlar gibi geliyor. Böyle bug meyveleri o yüzden güçlü kişilerde görmüyoruz.

Burda ise Ceaser'ın en güçlü formundaki zehirli gazı Luffy'nin haki kaplı yumruğundan kireç gibi dökülüyor.
Hocam tamamda bu verdiklerin o meyvelerin gücünün işlemediğini gösterir şimdi Ceaser'ın gazı işlemiyor yada Law kesemiyor diye bütün meyvelere genelleme yapamayız ki.

Mesela farklı örneklerden gidersek haki kaplı bir adamı Teach çekemez mi? Yada Robin üstünde kol bacak çıkartamaz mı? Bana göre ilkinde kesinlikle çeker çünkü Hakinin işlemesi için temas gerekiyor öncelikle. Teach ise sadece son anda dokunuyor ilk çekme anına engel olamazsın. 2. de ise robin el çıkartamayabilir zira haki ile kaplı direk engel olması gerek.

Hocam tamamda bu verdiklerin o meyvelerin gücünün işlemediğini gösterir şimdi Ceaser'ın gazı işlemiyor yada Law kesemiyor diye bütün meyvelere genelleme yapamayız ki.
Demek istediğini anlayamadım ama verdiğim örneklerden anketin sormak istediğini anlayabilirsin.

Law, Dofa bir çok kez mess denedi ama Dof her seferinde ya sıyrıldı yada engelledi. Ama Lawın ''değişim'' dedikten sonra başaramadığı tek bir sahne bile yok. Diğer herşeyde var ama onda yok. Bu bence gayet net bir bilgidir. Yüksek oranda doğrular ki meyve her zaman engellenemez.
Kalp değişimi niye yapılmadı işte? Ellerini değiştirir gibi yapması yetiyor.
@Vicious 'un arkadaşın dediği gibi de olabilir balıkla yerini değiştirse?
Ya da denize taş atıp onunla yerini değiştirse? Bunları mangaka mı çizmiyor yoksa yapılmasını haki mi engelliyor?
Çünkü b.hakinin tanımı kullanıcısına görünmez bir zırh sağlaması.
Değişim sahnelerinin ikisininde de Dof'un hazırlıksız olması aklımı karıştırıyor açıkçası.

Doflamingo neden çöpleri hamsi gibi oynatırken Law'ı, Fuji'yi oynatamıyor kukla gibi? Luffy'yi sadece bir kere kontrol ediyor Luffy onda da G4'e geçip kurtuluyor?

Shanks Ope Ope no mi yese bug karakter olurdu mesela. Marinefordu komple 2 ye bölüp 4 le falan çarpardı.

Shanks Ope Ope no mi yese bug karakter olurdu mesela. Marinefordu komple 2 ye bölüp 4 le falan çarpardı.
Hala aynı şeyde ısrar ediyorsun. Meyve gücü geliştirebilir olanlar var. Lawda bunlardan biri. Kesme olayının meyvede ustalık seviyesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum mesela ben. Niye Law 2 yıl önce ufak odalar açarken 2 yıl sonra ada boyutunda açabilir hale gelmişti.

Demek istediğini anlayamadım ama verdiğim örneklerden anketin sormak istediğini anlayabilirsin.
Daha net açıklayayım,şimdi biz sana serinin neresinde meyve güçleri koka ile kaplanmış bir bedene işlemez ibaresi geçiyor diye sorduk sende bize Law ve Ceaser örneklerini verdin ilk örnekte Doff senin kesiş güçlerin işlemez diyor Meyve güçleri işlemez demiyor bu direkt olarak Lawın meyvesiyle ilgili bir durum,2. örnekte de Ceaser'in gazının Luffy'nin elinden dökülmüş olması çok şaşırtıcı bir durum değil zira Franky'de Smile'ın gazı karşısında taşa dönüşmüyordu o zaman Franky'e meyve güçleri işlemiyor diyebilir miyiz? Tabi ki hayır.Bu verdiğin örneklerle genelleme yapamazsın diyorum kısacası.

Hancocktan etkilenen birinin taşlaşmayacağına inanan var mı? Düşün Sanjide hayvanlar hayvanı haki olsa Hancock karşısında durabilecek mi? Yada Fujinin yerçekiminden etkilenmeyecek adam çıkar mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık