Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mavi Hap mı, Kırmızı Hap mı?

Mavi Hap mı? Kırmızı Hap mı?

• Kullanılan toplam oy
    38
Sözde kendi hayatımıza biz şekil veririz ancak kendi hayatına %100 hakim değilsin. Kimse değil. Eğer sadece bir insanın bile istediği her şey olsaydı çok kötü şeyler olurdu. Belli kurallar çerçevesinde, evet kendi hayatımızı kendimiz yaşarız, kimse karışamaz.
Yaşadığın mutluluğun bile sanal olacağı bir yerde yaşayacaksın ve bunu hatırlayacaksın. Buna rağmen her istediğinin olması seni -uzun vadede- mutlu etmeye yeter mi?

Silinmiş Üye

Yaşadığın mutluluğun bile sanal olacağı bir yerde yaşayacaksın ve bunu hatırlayacaksın. Buna rağmen her istediğinin olması seni -uzun vadede- mutlu etmeye yeter mi?
Uzun vade diyorsun ancak orada gerçek hayatta temel ihtiyaçlarımızın karşılanacağı söylenmiş. Bu şu demek oluyor : Ölümsüz olmayacağız ve iki yerde de aynı yaşam süremiz olacak yani ömrümün bir kısmı mutlu geçeceğine hepsinin geçmesini tercih ederim. Soruna gelirsek cevabım evet olurdu. Çünkü istediğim her şey oluyorsa sıkılıp gerçek hayatı inşa edebilirim veya kendime zorluk koyabilirim. Ancak iki yerin arasında önemli bir ayrım var. Sanal dünyada istediğimiz her şeyin olması. Gerçek dünyada tüm hayatın boyunca uyumadan bile çalışsan elde edemeyeceğin şeyler var. Sıkılmak için bir sebebin olur mesela yapacak bir şeyin olmaması gibi, ancak kendimize uğraşabilecek bir şey yapabiliriz. Sınır, hayal gücümüz. Ayrıca o dünyada yaşasam bana sorarsan gerçek dünyayı sallamam bile, sen ne düşünüyorsun bilmiyorum.

Daha öncesinde açmıştım :oleyo: (çift hesap olayı yoktur. Bunu geçici başlamışken açmak için iletişime girmem gerekiyordu o yüzden o hesabı açmıştım.)

Neyse cevap vereyim Matrix' de Cypher'ı haklı bulurdum lakin şu anki durumumu düşünürsem bu dünyada kalmayı tercih ederim. Tabi bu tamamen duygusal bir karar mantıklı olan sanalı kabul etmek zira gerçeklik zaten beynin çevreden gelen uyarıları yorumlanmasıdır.

Bu arada hapları ters yazmışsın.

Daha öncesinde açmıştım :oleyo: (çift hesap olayı yoktur. Bunu geçici başlamışken açmak için iletişime girmem gerekiyordu o yüzden o hesabı açmıştım.)

Neyse cevap vereyim Matrix' de Cypher'ı haklı bulurdum lakin şu anki durumumu düşünürsem bu dünyada kalmayı tercih ederim. Tabi bu tamamen duygusal bir karar mantıklı olan sanalı kabul etmek zira gerçeklik zaten beynin çevreden gelen uyarıları yorumlanmasıdır.

Bu arada hapları ters yazmışsın.
Forumda yeniyim. Biraz baktıydım böyle bir başlık var mı diye ama bunu gözden kaçırmışım. Senin için veya yönetim için sorun olacaksa, eğer yetkim varsa, silebilirim başlığı.

Neo mavi hapı alsa sanal dünyadaki yaşamına devam edecekti. Ama kırmızı hapı seçip Morheus'la gidiyor diye hatırlıyorum ben. Videosuna baktım az önce orda da kırmızıyı yutuyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık