Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Marshall D. Teach

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 182 55.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 147 44.7%

• Kullanılan toplam oy
    329
Hacı aklına bir fikir geliyor. Buna meyvesi imkan veriyor. Herhalde bununla gelişmesi kadar doğal bir şey yok. Meyve bu bağlamda Luffy'e destek sağlayan seçenek sunan bir etmen. Ki direk fiziksel yapısıyla alakalı. Hajjime No İppo'yu izlemişsindir belki. Orda adam tekniği yapabilmesi için bile fiziğini o tekniği karşılayacak olgunluğa getirmesini istiyor. Bu bakımdan Luffy'nin lastik bedeni orda ki o olgunluğu karşılıyor. Bunun dövüşünde kullanması doğal bir şey.
Bizim anlatmak istediğimiz asıl şeyi anlamıyorsun. Luffy'nin lastik tabanlı tekniklerden başka bildiği bir şey yok. Herhangi bir dövüş sanatı bilmiyor, kılıç ya da silah kullanamıyor. Yok yani, bir meyvesi var elinde. Hepsi o kadar.

Teach kaçıyor hile yapıyor ezikçe davranıyor diye adamı yermeyi bırakın artık.Orası korsan dünyası er meydanı değil.Bilekler değil çıkarlar konuşur.Çıkarına değilse kılını bile kıpırdatmaz korsan dediğin.

Ben onlardan bahsetmiyorum. Meyvesi ile birlikte gelişmiş olması bile ona bel bağladığı anlamına gelmiyor onu açıklıyorum yukarda.

@gyjbsch

Onu meyvesiz hiçtir demek için demedim. Teach'in elinde güç varken bile hileli yollara başvurduğunu görüyoruz. Hiç yoktan WB ile savaşırken bile neler olduğunu gördük.
Nasıl bel bağlamıyor? Bel baglamasa boyna saf guc ve haki kasardi. Ama böyle bir durum yok. Haki ağırlıklı eğitim almasına rağmen, meyve teknikleri geliştirmiş bir sürü. Gücünü asıl oluşturan haki değil yani. Duz, hakili yumruklari anca gidikliyor Dof'u. Hakisi 3 gün kullanabileceği kadar çok olsa ne yazar normal yumruk atacak olduktan sonra? Gene gidiklar. Ama 45-50 dk'lik bir g4 daha etkilidir. G4 de meyve ile yapılıyor.

Nasıl bel bağlamıyor? Bel baglamasa boyna saf guc ve haki kasardi. Ama böyle bir durum yok. Haki ağırlıklı eğitim almasına rağmen, meyve teknikleri geliştirmiş bir sürü. Gücünü asıl oluşturan haki değil yani. Duz, hakili yumruklari anca gidikliyor Dof'u. Hakisi 3 gün kullanabileceği kadar çok olsa ne yazar normal yumruk atacak olduktan sonra? Gene gidiklar. Ama 45-50 dk'lik bir g4 daha etkilidir. G4 de meyve ile yapılıyor.
Yukarda da söyledim. Teknik önemli bir şey. Saf fiziksel güç ile düz yumrukla Dof'u indirmesini beklemeyin. Hakisi bu bağlamda yetersiz olabilir. Düz yumruk ile bir KKG etkisi yaratmada. Zaten tekniklerde bunun için var. Bu seride de bir Garp'ı gördük. Onun da en güçlü olduğu dönemleri görüyoruz. Diğer taraftan Garp'ın bile o şekilde Roger'ı ölümün kenarına getireceğini düşünmüyorum. O da bu noktada 6 stil ya da başka teknikler ile dövüşüyordur.

Yukarda da söyledim. Teknik önemli bir şey. Saf fiziksel güç ile düz yumrukla Dof'u indirmesini beklemeyin. Hakisi bu bağlamda yetersiz olabilir. Düz yumruk ile bir KKG etkisi yaratmada. Zaten tekniklerde bunun için var. Bu seride de bir Garp'ı gördük. Onun da en güçlü olduğu dönemleri görüyoruz. Diğer taraftan Garp'ın bile o şekilde Roger'ı ölümün kenarına getireceğini düşünmüyorum. O da bu noktada 6 stil ya da başka teknikler ile dövüşüyordur.
Teknik dediğin meyve yav. Meyvesiz pek esprisi yok işte. Garp da o sekilde iş yapıyor. Chinjao gibi 500 m'lik adama alın çağında bu şekilde tek atıyor, Marco'ya da aynı şekilde vuruyor. Guclu adamlarin 2453 tane farklı forma, tekniğe ihtiyacı yok ki. Ray, Kizaru'yu düz kesti ama cizdi. Vergo da düz vuruyordu ama inletiyordu. Doruki+haki seviyesi ile alakali bir olay.

Hoş, dovus tarzi ile de ilgili. Misal surekli tekme atan, elini kullanmayan Sanji, kendisi ile aynı haki ve doruki seviyesine sahip ama sürekli yumruk atan birisi kadar sağlam yumruk atamaz. Ama gel gelelim Luffy genelde yumrukla dövüşen adam, yani bu da onun bahanesi olamaz. Hakisi ve dorukisi bu kadarına izin veriyor anlayacagin. Bu şekilde bir Vergo eder anca. Ama meyve ile amirale 1, 1.5 puan uzaklıkta. Fark çok büyük meyveli-meyvesiz. Sabo gelsin aklına, 1 sene sonra meyvede ustalassa tam manasiyla amiral seviyesi olur, ama meyvesiz de amirale yakin olduğu gerçeği değişmeyecek. Fark cok ucuk degil yani iki hali arasında.

Teknik dediğin meyve yav. Meyvesiz pek esprisi yok işte. Garp da o sekilde iş yapıyor. Chinjao gibi 500 m'lik adama alın çağında bu şekilde tek atıyor, Marco'ya da aynı şekilde vuruyor. Guclu adamlarin 2453 tane farklı forma, tekniğe ihtiyacı yok ki. Ray, Kizaru'yu düz kesti ama cizdi. Vergo da düz vuruyordu ama inletiyordu. Doruki+haki seviyesi ile alakali bir olay.

Hoş, dovus tarzi ile de ilgili. Misal surekli tekme atan, elini kullanmayan Sanji, kendisi ile aynı haki ve doruki seviyesine sahip ama sürekli yumruk atan birisi kadar sağlam yumruk atamaz. Ama gel gelelim Luffy genelde yumrukla dövüşen adam, yani bu da onun bahanesi olamaz. Hakisi ve dorukisi bu kadarına izin veriyor anlayacagin. Bu şekilde bir Vergo eder anca. Ama meyve ile amirale 1, 1.5 puan uzaklıkta. Fark çok büyük meyveli-meyvesiz. Sabo gelsin aklına, 1 sene sonra meyvede ustalassa tam manasiyla amiral seviyesi olur, ama meyvesiz de amirale yakin olduğu gerçeği değişmeyecek. Fark cok ucuk degil yani iki hali arasında.
Yahu kusura bakma ama düz kesiklede bu adamların yenileceğini düşünmemen lazım. Bu seride kim işlendiyse işlendikçe güçlerini tekniklerini görmeye başladık. Akainu'nun WB ile olan dövüşünü gördük. Bu adamlar düz kesikler yumruklar ile aradan çıkar mı sence? Akainu Aokiji savaşında adanın iklimi değişiyor.

Bir kombine var Luffy'nin tekniklerinde. Saf meyveden gelen güç söylüyorum sana direk deprem yumruğu olur. Voltajı artan yıldırımlar olur. Kizaru'nun seri biçimde ışın yağmuru yapabilmesi olur. Aokiji'nin okyanusu dondurması olur. Luffy'nin bu bağlamda g4'ü meyveden gelen bir güç değil.

Ayrıca Teach'in Gura meyvesini çalmasıda rasgele bir şey değildir, bence bunun planlarını en baştan, yani Yami meyvesini almayı planlarken yapmıştır. Yami meyvesi ile Gura meyvesini çalmayı planlıyor, zaten ilk denemesini de Beyazsakal üzerinde yapıyor, onlarca meyve kullanıcısı yenmiş olan Teach neden Beyazsakal gibi yeneceği kesin olmayan birisi üzerinde ilk denemesini yapıyor ? Cevap belli, onun asıl hedefi Gura meyvesi idi, Yami sadece bir aracı konumunda, Yami meyvesinin bir saldırı gücü yok, evet meyve iptali yapıyor ama fiziksel gücün yeterli değilse yine sana bir artı sağlamıyor, yani Yami meyvesi ile kolay kolay Amiral seviyesine çıkamazsın, WB ile Garp'a yedirsen, bunlar yine Yami meyvesinin dezavantajı olan fazla acıyı alacaklar ve çekim gücü sebebi ile kolay hedef olacaklar.

Yami meyvesinin asıl işlevi diğer meyveleri çalabilmekte yatıyor.

Evlat olsa sevilmez adam değildir ama korsan gibi korsandır. Seriye olgunluk katan karakterlerden.

Eline sağlık Smoker. One Piece'e giden yolda bakalım sonu ne olacak?

Ayrıca isminin Everything D. Teach olarak düşünüldüğü bilgisinin geçtiği sayfanın hemen ardındaki sayfada Yami Yami meyvesinin ilk tasarımı hakkında da bir bilgi var.

Yami Yami ilk tasarımda çok daha güçlü bir meyveymiş. Öyle ki kullanıcı sıcak, soğuk, acı, uyuşukluk falan hissetmiyormuş. Hatta sayfada yazan editör yazısına göre meyvenin bu özellikleri ile Denizcilerin üç amiralinin bile rakip olamayacağı varsayılmış. (Çeviri için sandman'e teşekkür ederiz.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık