Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Marshall D. Teach Nelerin Peşinde?

Bildiğiniz üzere BB her zaman planlı hareket eden sabırlı biri ve onun hakında bilgi verip sonraki adımları hakkında tartışmak için konuyu açtım
Başlamadan önce fazla detaya inmeden bilinen tayfa üyelerini paylaşmak istiyorum

Kaptan Marshall D. Teach
Yağmur Shiryuu
mahkumlara yaptığı zulümler yüzünden hapsedilene kadar Impel Down Hapishanesi Baş Gardiyanlığını yapmıştır Monkey D. Luffy ve Marshall D. Teach, hapishaneye baskın yaptığında geçici olarak serbest bırakılmıştır Ancak yapılan anlaşmaya ihanet eden Shiliew Teachin teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır

Lafitte Karasakal Korsanları'nın rotacısıdır Bilinmeyen türde bir meyve yemiştir. Bu meyve sayesinde kollarını kanatlara dönüştürüp uçabilir Meyvesinin türü Zoan ya da Paramecia'dır.
Van Ogre
Jesus Burges
Doc Q
Catarina Devon
Sanjuan Wolf
Vasco Shot
Avalo Pizzaro

BB çok küçük yaşlarlada WB korsanlarına katıldı korsan olmadan önceki hayatı hakkında bi bilgimiz yok fakat daha sonrasında amacının en başından beri farklı olduğu olduğunu anlıyoruz bu süre içinde hem büyük bir korsanın yanında tecrübe kazandı hemde çok iyi bir şekilde gizlendi daha sonrasında elde etmek istediği meyveyi tayfadan Thatch bulunca onu öldürdü meyveyi alıp kaçtı sıfırdan başladığını söyleyebiliriz ufak bir tayfa kurduktan sonra crocodiledan sonra boş kalan shichibukai koltuğuna oturmak için bi anlaşma yaptı luffyi avlamaya çalışıyordu fakat peşinde olan ace onu buldu ace ile olan dövüşlerini kazandı ve onu denizcilere teslim edip shichibukai oldu adım adım yükseldi sırada güçlü kişileri tayfasına katmak vardı mevkisi sayesinde rahatca hareket edebiliyodu ace idama mahkum edildi ve ardından marineford savaşı çıktı o sırada impeldownda olan BB en tehlikeli suçluları serbest bıraktı en güçlüleri tayfadına katmak için sadece hayatta kalanları yanına alacağını söyledi ve bi dövüş başlattı ordan tayfaya katılanlar

San Juan Wolf Basco Shot Catarina Devon ve Abalo Pizarroyu ayrıca da Impel Downbaşgardiyanı Shiryuuyu tayfasına eklemiştir Magellan'ın zehrine maruz kalan Karasakal ve tayfasını o sırada baş gardiyan rütbesinde olan Shiryuu panzehir vererek kurtarmıştır

ordan marineford savaşını basar ve haince bir dövüş ile ihanet ettiği WB yi tayfası ile birlikte öldürür ve meyvesini gizemli bir şekilde alır BB de bi "D" fakat WB ona sen seçilmiş kişi değilsin demişti onun diğer "D" lerden farkı ne olabilir "D"nin iradesini bilen WB böyle söylediği için düşündürücü bir mevzu

BB Yeni dünyaya döndüğünde bonney korsanları saldırır fakat hiç zorlanmadan onları alt eder ve savaş gemisi karşılığında denizciler ile anlaşma yapar fakat gelen kişi akainu olunca savaşa girmeden kaçar her fırsatı güçlenmek için kullandığını görüyoruz

Karasakal Korsanları daha sonra Devrim Ordusu'nun karargahı olan Baltigoya saldırdı burdaki amacı hem burgesi almak hem de ordaki ele geçirilmiş olan silahları almak bununla birlikte devrimcilerlede açık bir şekilde düşman oldu pekii sırada ne var
Son bölümü izleyince harekete geçtiğini gördük mangadan dolayı zaten biliyoduk fakat ne için hatekete geçti ?

Shichibukailer için mi ? Ben buna
düşük bir ihtimal gözü ile bakıyorum fakat çıkarının ne olacağını bilmiyoruz daha öncede saldırabilirdi bi sebebi olmalı

Sabo için mi ? Saboyu ele geçirirse eline büyük bir avantaj geçeceğini düşünüyorum hem devrimcilere karşı hem dünya hükümetine karşı hemde luffylere karşı şeytan meyvelerinin peşinde olduğunu biliyoruz mera mera istediği bi meyve fakat kendi için istemediğini düşünüyorum en işine yarayacak meyveleri toplayıp tayfasını güçlendirme peşinde

Ya da şuan bigmom yokken whole cake adasına saldırmakmı hem güç dengesini bozup hemde poneglyph elde etmek mi ben onun daha raftele gitmet için farklı bi yol bulacağını düşünmüyo değilim

Wanodan sonra güç dengelerinin tamamen bozulacağını düşünüyorum tabi bitek ben değil :)

Akıllıca hamleler yapan BB nin ilerideki hamleleri neler olcak büyük olaylara adını yazdırcağı belli güç dengeleri tamamen bozulunca çeşitli yerlerde onunla ilgili şeyler görmemiz muhtemel ben BB ninde raftele kadar ulaşacağını düşünüyorum ve luffy ile olan asıl dövüşlerinin orada gerçekleşceğini düşünüyorum sizce neler planlıyor ?

Şuan en bilgili korsanlardan biri sadece ün şöhret için korsanlar kralı olmayı hedeflemiyordur dünyaya hükmetmek istiyo veya bambaşka birşey

Şimdilik bu kadar yapabildim yeni olduğum için yavaş yavaş alışıyorum ileride daha iyi olcak inşallah eksiklikler kusurlar affola tamamen kendi düşüncelerimi paylaşmak yerine herkesin fikirleri üzerinden tartışma başlatmak istedim okuduğunuz için teşekkür ederim

Eline, emeğine sağlık, güzel bir konuyu gündeme getirmişsin.
BB'nin harekete geçmesini sağlayan şey, bize eksik yansıtmadıysa Oda, gazetede de yazan haberlerden biri olmalı.
Sabo, Vivi, Sichibukai.
Ben de senin gibi, Sichibukai olmadığını düşünüyorum. Poneglif de değildir, Big Mom'un Wano'da olduğunu duyup adaya çörekleneceğini düşünmüyorum çünkü, (aslında poneglif için Whole Cake'e gitmek mantıksız değil.) "bunu denizcilere kaptıramam" minvalinde bir cümle kuruyor.
Olan tam olarak ne bilmiyoruz, belki bir çok kişi benzer şeyler düşünüyordur benimle.
Sabo'nun Vivi'yi öldürdüğü ve buna istinaden denizciler tarafından yakalandığı şeklinde bir haber olabilir diye düşünüyorum. Tabi gerçekte, Vivi'yi öldüren Sabo değil, Gorosei tarafıdır. Belki de Vivi ölmemiştir, öldü gibi gösterip, ortadan kaldırmış da olabilirler bir sebepten ötürü. (umarım ölmemiştir, Vivi'yi çokça severim.)
Bu durumda, hem devrimciler Sabo için üzülür, endişelenir, hem Dadan ve Makino, Sabo'yu öldü olarak addeder ve kahrolur, hem de Prenses Shirahoshi'nin, Vivi için endişelenmesi mantıklı olur.
BB'nin Sabo'yu istediğini düşündürdü bana sahneler. Fakat, denizcilere kafa tutmak için biraz küçük bir sebep olmaz mı mera mera no mi?
Kafalar karışık :hoo:

Sabo şuan Marie Geoise'de.Marie Geoise Dünya Hükümetinin başkenti ve en korunaklı yerlerinden biri olduğu için Teach'in böyle bir manevra yapacağını düşünmüyorum.

Shichibukai'ler Teach'in tayfası yeteri kadar güçlü olduğu için pek işe yaramayacaklarını düşünüyorum.Bu yüzden hedefinin onlar olmasının ihtimali bana göre çok düşük.

Çok büyük ihtimal Alabasta ile alakalı olaydan sonra Pluton'u ele geçirmeye çalışacak ama Big Mom ve Kaido ittifakı yüzünden savunmasız olan WCI'ya gidip Ponegylph'i alabilir.

Sabo şuan Marie Geoise'de.Marie Geoise Dünya Hükümetinin başkenti ve en korunaklı yerlerinden biri olduğu için Teach'in böyle bir manevra yapacağını düşünmüyorum.

Shichibukai'ler Teach'in tayfası yeteri kadar güçlü olduğu için pek işe yaramayacaklarını düşünüyorum.Bu yüzden hedefinin onlar olmasının ihtimali bana göre çok düşük.

Çok büyük ihtimal Alabasta ile alakalı olaydan sonra Pluton'u ele geçirmeye çalışacak ama Big Mom ve Kaido ittifakı yüzünden savunmasız olan WCI'ya gidip Ponegylph'i alabilir.
Pluton'u ele geçirmeye çalışması oldukça mantıklı. Ben Vivi özelinde düşünmüştüm, bu sebeple aklıma gelmedi. Fakat Vivi'nin alı koyulması, Plutonu çalabilmesi açısından nasıl bir fark yaratıyor. Zaten müthiş korunan bir ülke değildi en son Alabasta, BB tek başına bile girebilir aslında. Var bir detay bilmediğimiz.

Pluton'u ele geçirmeye çalışması oldukça mantıklı. Ben Vivi özelinde düşünmüştüm, bu sebeple aklıma gelmedi. Fakat Vivi'nin alı koyulması, Plutonu çalabilmesi açısından nasıl bir fark yaratıyor. Zaten müthiş korunan bir ülke değildi en son Alabasta, BB tek başına bile girebilir aslında. Var bir detay bilmediğimiz.
Alabasta ile alakali tek sorun Büyük Hattın öbür tarafında olması.Teach Balıkadam Adasından geçmediği sürece gidemez.

Eline, emeğine sağlık, güzel bir konuyu gündeme getirmişsin.
BB'nin harekete geçmesini sağlayan şey, bize eksik yansıtmadıysa Oda, gazetede de yazan haberlerden biri olmalı.
Sabo, Vivi, Sichibukai.
Ben de senin gibi, Sichibukai olmadığını düşünüyorum. Poneglif de değildir, Big Mom'un Wano'da olduğunu duyup adaya çörekleneceğini düşünmüyorum çünkü, (aslında poneglif için Whole Cake'e gitmek mantıksız değil.) "bunu denizcilere kaptıramam" minvalinde bir cümle kuruyor.
Olan tam olarak ne bilmiyoruz, belki bir çok kişi benzer şeyler düşünüyordur benimle.
Sabo'nun Vivi'yi öldürdüğü ve buna istinaden denizciler tarafından yakalandığı şeklinde bir haber olabilir diye düşünüyorum. Tabi gerçekte, Vivi'yi öldüren Sabo değil, Gorosei tarafıdır. Belki de Vivi ölmemiştir, öldü gibi gösterip, ortadan kaldırmış da olabilirler bir sebepten ötürü. (umarım ölmemiştir, Vivi'yi çokça severim.)
Bu durumda, hem devrimciler Sabo için üzülür, endişelenir, hem Dadan ve Makino, Sabo'yu öldü olarak addeder ve kahrolur, hem de Prenses Shirahoshi'nin, Vivi için endişelenmesi mantıklı olur.
BB'nin Sabo'yu istediğini düşündürdü bana sahneler. Fakat, denizcilere kafa tutmak için biraz küçük bir sebep olmaz mı mera mera no mi?
Kafalar karışık :hoo:
Söylediklerine bende katılıyorum One piece genelde eksik bilgi veriyor ama bu sefer hiçbir konuda tam bi bilgi vermedi baya eksik :bilmem:

Alabasta ile alakali tek sorun Büyük Hattın öbür tarafında olması.Teach Balıkadam Adasından geçmediği sürece gidemez.
Ben alabastaya gideceğini düşünmüyorum neden bilmiyorum ama ters köşe olcaz gibi yine alabastaya gitse o kadar yol gitmesi gerekir elini kolunu sallaya sallaya gidemez yani bence ama karışıklıktanda faydalanmak istiyo olabilir tabi

Ben ölenin Vivi değil de Kobra olduğunu düşünüyorum. Kobra ölmüştür, Vivi hain ilan edilmiştir hatta belki Kobra'nın ölümü Sabo'ya yıkılmıştır devrimcileri kötü göstermek için. Teach denizcilerden önce ulaşmam lazım gibi bi cümle kurmuştu. Peşine düştükleri şey gerçekten Pluton olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık