Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Bence konu algılama hakisinin temeliyle,mantığıyla ilgili. Öncelikle shibumi adlı bir kitaptan örnek vereyim;
Şibumide algılama hakisine benzer bir yetenek gelistiriyor baş karakter. Ve adamın hiç net fotoğrafı yok. Sebebi fotoğrafını çekecek kişinin odaklanmasını kendisini öldürmek isteyen bir keskin nişancı odaklanması gibi hissediyor ve bildiği halde istemsizce savunma amaçlı hareket ediyor
Ve genel olarak yaralı baygın hayati değerleri düşen bir insanın varlığını hissetmenin zor olduğunu sanji sudayken görmüştük
Ve kitaptaki keskin nişancı durumunu sanji de dresrosa da yaşamıştı diye hatırlıyorum.

Güçlü iradeli auralı hakili bir insan ve odaklanmış kesin keskin bir vuruşun, eylemin farkedilmesi daha kolay olmalı bu mantıkla. Mihawkın güçlü iradesiyle net, kesin bir kesiş düşünmesini farketmek bir bebeğin biberonuna uzanmasını farketmekten daha kolay olmalı. Yani mihawk kendisi yapmadı ama mihawk olduğu için kendiliğinden oldu -luffynin ve mihawkın çabası dışında-

Mihawkın akıllılık yaptın demesi mihawkın o kolu öyle kesme düşüncesi içinde olmasıydı. Öyle yapmasan keserdim manasında.
Ve bu istemsiz olay katadaki geleceği görme gibi diil. Geleceği görme don jinjao luffy dövüşünde o zıpzıplar yerine sadece düşünce okuma olması. Mihawkta luffynin bazukası yarım saat sürüyor resmen. Luffy kolları geri uzatırken mihawk o kol gelecek ve kescem diyor. Ki bence kata ve gelecek meselesinde çok zorlamış Oda

Son düzenleme:
Bence çok ilginç orası... Ama şimdi OP gibi gerçeğe yakın bir seri de bu olay çok saçma olur yav... böyle olursa ben okumam. Yani geleceği görmek, zamanda yokculuk yapmak... Hatta ölümsüzlük falan aşırı mantıklı ama rakibi afallatmak için yapılabilecek bu şey bence aşırı mantıksız olur...?
Serinin bütün çıkmazlarına bu mantıkla noktayı koyabiliriz reis

Tehdit çok büyük olunca, Luffy başına geleceği görmüştür. Serinin geldiği noktada tersten işleyen bir gözlem haki olacağını düşünmüyorum.
İleri seviye haki teknikleri, aslında temel güçlerin ileri noktalara taşınması. Geleceği göstermek ise tersine işleyen bir durum. Bunu aktif bir güç olarak beklemiyorum.
Ancak tehdit devasa olunca, gözlem potansiyeli olan birinin bir anlık olacağı görmesi gayet makul. Luffy'nin geleceği görebileceğinin foreshadowing'i bile olabilir.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Pan
Kral hakisi kullandığını düşünüyorum Mihawk'un, nasıl hayvanlar kral hakisiyle karşı karşıya kaldığında şoka giriyor ise -ki bunun başına gelecekleri gördüklerinden/hissettiklerinden dolayı olduğunu düşünüyorum- Luffy de aynısını yaşadı. Mihawk'un amacı göz korkutup Luffy'yi şoka sokmaktı ama Luffy nispeten sakin kaldığı için şaşırdı. Kral hakisinin karşının iradesini kırmak gibi bir etkisi olduğunu biliyoruz, neden Mihawk bunu savaşırken kullanıyor olmasın?

Gözlemin temel dinamiği rakibin iradesini sezmektir, peki kral hakisinin temelinin de irade gücünü salmak olduğunu biliyoruz. Öyleyse iradesi güçlü insanlar bayılmak yerine tehlikeyi seziyor (Rayleigh hafif haki saldığı zaman Law'un tayfası titriyordu), bunun da ilerisi tehlikeyi görmek olamaz mı? Olabilir.

Son düzenleme:
Haki seriye yeni yeni oturuyordu. O zamanlar geleceği birkaç saniye görme gücünün bile Oda'nın aklında olduğunu sanmıyorum.

H.haki + b.haki kombini gibi h.haki + k.haki kombini olabilir bu.
Her türlü Mihawk'ın yapma ihtimali çok daha ağır basıyor bende. Luffy için Ace'i kurtarma adına kolunu kaybetmesi dert değilken canı tehlikeye girdiğinde tekrarlanmaması Luffy seçeneğini eliyor.
%60 Mihawk
%20 Hakiden bağımsız, açıklanmayacak olay
%10 Oda unuttu
%10 Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık