Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Ben bu konuyu henüz Katakuri piyasada yokken yazıyordum. Hatta ilk ben bahsetmiş olabilirim. O zaman da Mihawk'ın yaptığını düşünüyordum, şimdi de Mihawk'ın yaptığını düşünüyorum. Luffy ne tehlikeler atlattı bu sahneden sonra bir kere şu netlikte görmedi.
Luffy niyetleri hissedebilen bir tipte gözlem hakiye sahip. Bundan dolayı Mihawk geleceği gördüğünde belki o da niyetini sezdi. Öbür türlü Mihawk Luffy'ye gösterdi düşüncesi biraz komik duruyor be yeşilim.

Luffy niyetleri hissedebilen bir tipte gözlem hakiye sahip. Bundan dolayı Mihawk geleceği gördüğünde belki o da niyetini sezdi. Öbür türlü Mihawk Luffy'ye gösterdi düşüncesi biraz komik duruyor be yeşilim.
Komiklik muhabbetlerine katılmıyorum. Kral haki, geleceği görme gibi yeteneklerin olduğu yerde, bu da olabilir. İkisinin birleşimi gibi bir şey sonuçta. Bunun dışında, artık umursadığım bir muhabbet değil zaten. İsterse Sengoku'nun keçisi yapmış olsun. :flaugh:

Komiklik muhabbetlerine katılmıyorum. Kral haki, geleceği görme gibi yeteneklerin olduğu yerde, bu da olabilir. İkisinin birleşimi gibi bir şey sonuçta. Bunun dışında, artık umursadığım bir muhabbet değil zaten. İsterse Sengoku'nun keçisi yapmış olsun. :flaugh:
Dostum gerçekten Mihawk'a projeksiyon muamelesi yapmak komik ama. Kral haki veya geleceği görmek gibi bir şey değil bu. Meyve gücü falan olsa neyse hadi de bu şekilde troll teori gibi duruyor.

mihawk'ın yaptığı çok bariz. zoro'nun monet'e yaptığı saldırıya benzetiyorum. bir aura var mihawk'ta rakibi mihawk'a saldırırsa ne olacağını görüp korkuya kapılıyor. avcı aurası yada öldürme içgüdüsü gibi birşey çıkacak galiba. mihawkın gözüne bakan, mihawktaki sarsılmaz kararlılığı, kendine güveni görüp saldırırsam boku yerim diye panik yapıyor.

ayrıca bunu mihawk bilerek yapmıyor. pasif bir güç muhtemelen.

Dostum gerçekten Mihawk'a projeksiyon muamelesi yapmak komik ama. Kral haki veya geleceği görmek gibi bir şey değil bu. Meyve gücü falan olsa neyse hadi de bu şekilde troll teori gibi duruyor.
Verdiğim örnekleri bu yüzden verdim zaten. Mihawk'ın yaptığını düşünelim; teknik olarak ne yapmış oluyor:
1)Geleceği görüyor
2)Görülen geleceği Luffy'nin görmesini sağlıyor. Ya da hissetmesini.

1.madde zaten evrende olan bir şey; ileri seviye gözlem haki.
2.madde de aslında teknik olarak kral hakiye benzer. Rakibinin iradesiyle/bilinciyle oynuyorsun.
Bence burada komik olan, henüz yaşanmamış bir şeyi, birebir yaşanacağı şekilde görmek. Nereden alıyor bu bilgiyi? Etraftaki havadan mı? Tanrı mı bu kişi? Yaşanmayan bir şeyin bilgisi nasıl var olabiliyor?
Eğer bu mantıklı geliyor da, bunun aynı irade ve bilinçle karşıyı da etkilemesi komik geliyorsa, saygı duyarım. Başka da diyecek bir şeyim yok.

Verdiğim örnekleri bu yüzden verdim zaten. Mihawk'ın yaptığını düşünelim; teknik olarak ne yapmış oluyor:
1)Geleceği görüyor
2)Görülen geleceği Luffy'nin görmesini sağlıyor. Ya da hissetmesini.

1.madde zaten evrende olan bir şey; ileri seviye gözlem haki.
2.madde de aslında teknik olarak kral hakiye benzer. Rakibinin iradesiyle/bilinciyle oynuyorsun.
Bence burada komik olan, henüz yaşanmamış bir şeyi, birebir yaşanacağı şekilde görmek. Nereden alıyor bu bilgiyi? Etraftaki havadan mı? Tanrı mı bu kişi? Yaşanmayan bir şeyin bilgisi nasıl var olabiliyor?
Eğer bu mantıklı geliyor da, bunun aynı irade ve bilinçle karşıyı da etkilemesi komik geliyorsa, saygı duyarım. Başka da diyecek bir şeyim yok.
OP evreninin kendi mantığı içerisinde geleceği görmek de h.haki de bana mantıklı geliyor. Başkasına görüntü aktarmayı bunlarla aynı çizgide değerlendiremiyorum. Açıkçası benzetilmesini de anlamlı bulmuyorum.

OP evreninin kendi mantığı içerisinde geleceği görmek de h.haki de bana mantıklı geliyor. Başkasına görüntü aktarmayı bunlarla aynı çizgide değerlendiremiyorum. Açıkçası benzetilmesini de anlamlı bulmuyorum.
Ben de bunu demeye çalışıyorum. Kendi mantığımla bakarsam, geleceği görmek de saçma. OP evreni mantığına göre saçma olması için önce o mantığın tüm sınırlarını görmemiz lazım. O zaman zaten ben de saçma olduğuna katılırım.

Neyse, artık önemsemediğim bir mevzu zaten. Eski mesajlar yüzünden tartışmaya girdim yine. :flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık