Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marineford Edward Newgate vs. Shanks

• Konbuyu başlatan JamesLogan
  • Başlangıç tarihi

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    195
Ciddi yazdığını varsayarak söylüyorum; bu söylediğin mantıksız. Shanks 2 kollu da olsaydı konumu ve gücü değişmezdi. Çünkü Oda karakteri tasarlarken bir yere konumlandırmış. Sonradan dramatik açıdan gerekli görüldüğü için bir kolu gitti ama konumu değişmedi. En azından şu anki verilerle yapılacak mantıklı okuma budur. İleride eğer mangada Shanks'ın 2 kollu olsaydı çok daha güçlü olacağıyla ilgili bir bilgi geçerse bu dediğin doğru olur. Şu an için bu dediğinin Shanks'a meyve yedirmekten farkı yok.
Şöyleki kimi karakterlerde gücünün kısıldığı bariz
Wbnin yaşlı olup üstüne harakiriye maruz kalması tamamen yenilmesine zemin hazırlamaktı
Shanksın da über bir hakiye sahip olmasının yanına gücünden kısmak icap ederdi o da kolunun alınması oldu
Her türlü tek kollu olmak handikap

Yonkoular arasındaki vslerde kimin kazanacağı bariz bir şekilde belli olmaz. Sırf fark açık olmasın diye WB'ye attım oyu.

Wbnin yaşlı olup üstüne harakiriye maruz kalması tamamen yenilmesine zemin hazırlamaktı
Shanksın da über bir hakiye sahip olmasının yanına gücünden kısmak icap ederdi o da kolunun alınması oldu
Gücünden kısmak yerine mangaka direk o ''gücü kısılmış'' gücüne göre ayarlayabilirdi.Yani mangaka Shanks'ı tasarladı baktı ''La çok güçlü oldu kısayım bir yerlerden'' mi dedi sence ? Mantıklı değil.Kol mevzusu daha duygusal olsun diye yapılmış bir şey alt tarafı.

Gücünden kısmak yerine mangaka direk o ''gücü kısılmış'' gücüne göre ayarlayabilirdi.Yani mangaka Shanks'ı tasarladı baktı ''La çok güçlü oldu kısayım bir yerlerden'' mi dedi sence ? Mantıklı değil.Kol mevzusu daha duygusal olsun diye yapılmış bir şey alt tarafı.
Bizim tayfanın hayatlarının alayı duygusal ve hepside sağlıklı uzuvları olan kişiler
Brook başka tabi:)
Duygusallığı kol kesmeyle bağdaştırmıyorum açıkçası
Pokemondaki Arceus ilk çıktığında skilleri fulldü sonra birer tık düşürmüşlerdi şimdi standart efsane pokemon statüsünde
Her şeyin bir teki varsa Shanks en güçlüydü
Kol gitti standarta bağladı işte

Gücünü kısmasına gerek yok çünkü Shanks'ın gücünü henüz göstermedi. Ya da dünyanın en güçlü adamı falan demedi WB gibi. Tek kollu olmasının güç kısmakla bu yönden alakası olmadığı gibi sebebi de belli. Tamamen sahnenin etkisini artırmak için eklenmiş bir şey. Bence yanlış okunuyor.

@Hakili Yumruk bahsetmiş zaten.

Bizim tayfanın hayatlarının alayı duygusal ve hepside sağlıklı uzuvları olan kişiler
Brook başka tabi:)
Duygusallığı kol kesmeyle bağdaştırmıyorum açıkçası
Pokemondaki Arceus ilk çıktığında skilleri fulldü sonra birer tık düşürmüşlerdi şimdi standart efsane pokemon statüsünde
Her şeyin bir teki varsa Shanks en güçlüydü
Kol gitti standarta bağladı işte
Bu açıklanmıştı diye biliyorum.Oda Shanks'ın kolunu kesmicekmiş ama editörü olayı çok sıradan bulup duygusallık katmak için bu kol mevzusunu ortaya atmış.Yetkili arkadaşlara sorarsan kaynakta atarlar belki.

Ayrıca kol mevzusu nasıl duygusallık katmaz ? Luffy'nin kendisi Shanksın kolunu görünce "Shanks kolun" diye ağlıyor.

Yanlış anlamayın siz yanlış düşünüyorsunuz diye söylemiyorum
Editörlerin o şekilde yaptığını da biliyorum ama onların değil Odanın bu hususta ne tasarladığıyla ilgileniyorum
Shankstan beklentimde fazla açıkçası:D
Kaidonun ölümsüz oluşunun yenilmesini neye bağlayacaktır sizce mesela
Bu işte editörlere kalırsa sıkıntı büyük demektir:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık