Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marineford Edward Newgate vs. Shanks

• Konbuyu başlatan JamesLogan
  • Başlangıç tarihi

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    195
Shanks'ın kolu işin draması gereği ve editörlerin baskısı sonucu koptu. Gerçekten Shanks'ın o canavarı yenemeyeceğini ve ya kolunu sertleştiremeyeceğini düşünüyorsan tartışmasakta olur. O zaman Shanks canavara kaybetti, Luffy canavarı yendi, Nami Luffy'e tek atıyor. En büyük NAMI-SWAAAAN!

WB, Shanks'a tek atar demişsin. Saygı duyarım ama bana şunu açıklamanı istiyorum. Tüm hiddetiyle Akainu'ya iki darbe vurduğu halde Akainu iki dakika sonra ayağa kalkıp tüm tümenleri ipe dizmedi mi? Üstüne kendi kafasının yarısını kaybetti ve iç organları yanmadı mı? Shanks'in fiziksel gücü senin görüşüne göre Akainu'dan az mı ki Shanks tek yesin.

Neyse. Dünyanın en güçlü adamının amiraller karşısında nasıl madara olduğunu görmek büyük bir balon olduğunu görmem için yeterli olmuştu. Ve acınacak şekilde öldü.

Komik yorum valla. :alkis::alkis:
Şu Wb haterlık işinin bokunu çıkarmışsın.

Shanks'ın kolu işin draması gereği ve editörlerin baskısı sonucu koptu. Gerçekten Shanks'ın o canavarı yenemeyeceğini ve ya kolunu sertleştiremeyeceğini düşünüyorsan tartışmasakta olur. O zaman Shanks canavara kaybetti, Luffy canavarı yendi, Nami Luffy'e tek atıyor. En büyük NAMI-SWAAAAN!

WB, Shanks'a tek atar demişsin. Saygı duyarım ama bana şunu açıklamanı istiyorum. Tüm hiddetiyle Akainu'ya iki darbe vurduğu halde Akainu iki dakika sonra ayağa kalkıp tüm tümenleri ipe dizmedi mi? Üstüne kendi kafasının yarısını kaybetti ve iç organları yanmadı mı? Shanks'in fiziksel gücü senin görüşüne göre Akainu'dan az mı ki Shanks tek yesin.

Neyse. Dünyanın en güçlü adamının amiraller karşısında nasıl madara olduğunu görmek büyük bir balon olduğunu görmem için yeterli olmuştu. Ve acınacak şekilde öldü.

Tabiki Shanks'ın fiziksel dayanıklılığı Akainu gibi bi hayvan kadar değildir. Kokayla durumu kurtarıyordur ama.

Şu yorum gerçekten de çok hardfanlık kokuyor.Shanksın WB'den güçlü olduğunu ispat etmek için WB'yi yerin dibine sokmaya gerek yok.Böyle yorumlar tartışmanın da seyrini değiştiriyor,biraz daha özenli-objektif yazalım mümkünse

Tek atar ? Ne yaptınız kardeşim. Bu WB Shanks'i tekleyecek güçte ise neden Shanks'in yardımına ihtiyaç duydurdu Oda ona. Kaido'yu da tekleyeydi o zaman.

Bu arada koldan bahsetmişsin. Deniz canavarına kol kaybetti diz düşünün diyorsun. Ula o deniz canavarını şimdi ki Bugy bile yener. O zaman Shanks bunlardan da güçsüz mü diyelim. Editör kol olmuyacak demiş. Oda'da kesmiş. Ve açıklama yapmış kol mol sıkıntı değil adam aynı güçte. Zaten gördük WB'nin 2 elle asıldığı bisentoyu tek elle karşılıyor.:D

Yani WB'de ula ben abanmıyayım bu adamı rezil etmeyelim burda dememiştir herhalde di mi ? Resmen 2 kola da abandı ama Shanks tek kola yanıt veriyor.

WB efsanedir çok güçlüdür ama yaşlandı. Bak sağlıklı olsun ama yaşlı olsun farketmez. Genç ve Yaşlı olması ayırt edici bir durum Shanks karşısında.

Bu arada Shanks'in hızı ile kıçı kırık 2 yıl önce ki Luffy'nin hızını bir tutmuşsun. Açıkcası bu evrende en hızlı Kizaru'dur. Sadece bir kişiyi şu an önüne koyabilirim. O da Shanks olabilir. Bu adam daha gemi yanaşmadan gelip Akainu'yu durduruyor. Kizaru Luffy'nin hızı ile dalga geçiyor. Çok yavaşsın diyerekten. Sence Shanks'e diyebilir mi ? 2 yıl önce ki Luffy'nin hızı ilk 5 e felan oynayamaz.
Sanırım anlatımım açık olmamış ( bu arada ilk 5 demişim shank ile bir tutmamışım) Luffy hız ve esneklik temelli bir kişi yani özelliği hız olan biri olarak örnekledim. sonuçta ne kimin daha hızlı olduğundan ziyade hız için bir yerden destek almak önemli bu yer olur deniz olur hava olur. sonuçta hızlanmak için yere yada bir şeye basamaz ise doğal olarak hızlanamaz anlamında dedim.

Tek kısmında iddalıyım her halukarda tek bır vurusta shanksı yatırır. Bunun shanksın gücü yada dayanıklılığı ile ilgisi yok bu Wb ün meyve gücü ile alakalı. Burada meyveye iyi bakmak lazım genelde deprem meyvesi olarak geçiyor ama şok dalgası, titretme gibi de çevrilebilir. Burada muhtemelen uzay zaman yerçekimi temelli bir güç. Mf ta da gücü çeşitli şekillerde gösteriliyor.Sadece depremvari olarak değil sanki etrafındaki herşeyi sallıyor. yani bir insana direk olarak uyguladığında ( vurulan kişi kaçamazsa) kim olduğu ne kadar hakısı vs olduğunun bir önemi kalmıyor.

Not: Bu arada Wb akainudan gelen lav saldırısını üfleyerek geçiştiriyordu bir sahnede daha ne olabilir ki adamın gücünü anlamak için.

Alpamis

Sanırım anlatımım açık olmamış ( bu arada ilk 5 demişim shank ile bir tutmamışım) Luffy hız ve esneklik temelli bir kişi yani özelliği hız olan biri olarak örnekledim. sonuçta ne kimin daha hızlı olduğundan ziyade hız için bir yerden destek almak önemli bu yer olur deniz olur hava olur. sonuçta hızlanmak için yere yada bir şeye basamaz ise doğal olarak hızlanamaz anlamında dedim.

Tek kısmında iddalıyım her halukarda tek bır vurusta shanksı yatırır. Bunun shanksın gücü yada dayanıklılığı ile ilgisi yok bu Wb ün meyve gücü ile alakalı. Burada meyveye iyi bakmak lazım genelde deprem meyvesi olarak geçiyor ama şok dalgası, titretme gibi de çevrilebilir. Burada muhtemelen uzay zaman yerçekimi temelli bir güç. Mf ta da gücü çeşitli şekillerde gösteriliyor.Sadece depremvari olarak değil sanki etrafındaki herşeyi sallıyor. yani bir insana direk olarak uyguladığında ( vurulan kişi kaçamazsa) kim olduğu ne kadar hakısı vs olduğunun bir önemi kalmıyor.

Not: Bu arada Wb akainudan gelen lav saldırısını üfleyerek geçiştiriyordu bir sahnede daha ne olabilir ki adamın gücünü anlamak için.
Öncelikle WB meyvesini her ne kadar en üst seviye de kullanmamış olsa da o meyve ile en üst seviyede kullansan bile Yonkou seviyesinde ki bir adamı tekleyemezsin. Ben hi. tatmin olmadım verdiğin cevaptan. Yani bir örneği izahı bile yok WB'nin bu şekilde böyle adamları tekleyebileceği hakkında.

Hatta ilerde BB vs Luffy'de Luffy lastik avantajından yararlanamayacağı bir şekilde deprem yumruğunu yiyecek. Senin demene göre teklenmesi gerekiyor. Oda dediğin gibi duruma sokmadı o meyveyi. Öyle bir izlenim bırakmadı. Oğlunu öldüren adama bütün gücü ile vurdu WB ama Akainu teklenmekten uzaktı. Bana göre yenilmiştir Akainu ama sonuçta tek yemedi. Kalktı geldi adam çukurdan.

Üye silindi 1004

Bu tartışma fanı, fana kırdırır. Fakat bence Shanks alır çünkü hem daha genç hem adam Shanks yani. WB kral hakisiyle hiçbir şey yapamazken, Shanks kral hakisiyle gemi duvarlarını çatlattı. Ki göstermelik bi hareketi o. Kral Hakiyle eğlencesine gemi çatlatan, ciddileşince Beyazsakal'ın beynini bile patlatır.

Bilgiler Databook'tan geldiği için %100 doğru denemez öncelikle. :) Yani mangada söylenmesi lazım benim için, ve benim görüşüm hakkaten değişecek gibi değil, aksi halde manganın acaip saçmaladığına inanıp seriyi bırakmam gerekiyor. :) Bir adam bir kolunu kaybedip sakat kalınca nasıl gücü düşmez yahu ? Akla, mantığa, basit dövüş bilgisine, herşeyle dalga geçen bir şey bu. Aynı şekilde hem Jozu'nun hem Aokiji'nin gücünün düştüğünüde inanıyorum, Zeff bacağını kaybettiği gibi dövüş hayatı bitmişti mesela, o sadece bacakları ile savaştığı için böyle oldu bu sebeple doğru bir örnek olmayabilir ancak bacakları ile savaşmasa bile kim bir uzvunu kaybederse onun gücü düşer, mesela Zoro'nun bir kolunu alsak direk olarak Sanji'nin altına düşer güç olarak.
Ben mantığıma uyduğu için %100 diyorum. Kardeşim adam ne olarak tasarladı Shanks'ı onu söyle sen? Başta iki kollu olarak ve en güçlü olarak tasarladı da sonradan editör gazına gelip kolu koparınca hop Shanks ile ilgili planları değişiverdi mi? Yok yahu. Eğer düşmedi dediyse durumu kotarmak için demiştir. Diğer arkadaşın dediği gibi eh Shanks tek kollu da idare etti manasında söylemiştir lafı komedi. İkincisi tek el kılıç kullanabilir zaten, mümkün olmayan bir şey değil. Aokiji dediğin adam ayağını kaybetti. Jozu ise dövüşte kollarını kullanan bir adam ve kolunu kaybetti. Farklı olaylar. Üçüncü olarak mangakanın tek kollu bir adamı yonko yaptığına inanıp, hiç yadırgamayan sizler tek kollu olarak en güçlü adam diye tanıtsa tüh mangaka sçtı mı diyecektiniz :D Yani kardeşim mangaka en güçlü ünvanını ona vermek istememiş, olay çok açık ve net. Bunu kola bağlamak cidden komik oluyor.

Bakın basit bir örnekle anlatayım:

Akainu'nun yonko olarak tanıtıldığını varsayın, unutun amiral Akainu'yu. Yonko dendi denmesine de Akainu'nun gücünü bilmiyoruz. Gücünü bırak şeklini şemalini bile görmedik diyelim. Sadece yüzünün gölge çizimini yapmış olsun mangaka. Ne denilecekti hepimiz biliyoruz. WB=Akainu, en kötü WB 10 Akainu 9.8 falandır denecekti. Sonra da Akainu'nun gücünü öğrenelim, MF'deki Akainu'yu getirin gözünüzün önüne. Akainu, WB ile eşit mi? WB 10 ise Akainu 9.8 falan mı?

Şimdi aynı mantığı Kaido'ya uygulayalım. Adamın gücünü bilmiyoruz, şeklini şemalini dahi görmemişiz. Ne deniyor? Kaido=WB, WB 10 Kaido 9.8 falandır :S Peki ya değilse ? Bizim burada düşünmemiz gereken nokta Akainu korsan olsa yonko olabilir mi? Bence diğer yonko tayfalarına denk bir tayfa kurarsa pekala olur. Peki Akainu o tarz bir tayfa kurabilir mi? Marco-Jozu gibi adamları emri altına alabilir mi? Bence kesinlikle alabilecek güce sahip. Zaten konusu da vardı yamulmuyorsam Akainu korsan olsa ne olurdu diye. Hatrı sayılır sayıda arkadaş yonko olur demişlerdi, haklılar da bence. Yani arkadaşlar yonko olmak için WB eşiti veya WB ile hemen hemen aynı güçte olman gerekmiyor. Ama artık o kadar kafalarda yer etmiş ki yonkolar hemen hemen aynı ayardır düşüncesi, kanun gibi bir şey olmuş yonko>amiral. Hatta Shanks vs WB açılıyor, WB diyenlerle gırgır geçiliyor :) Shanks'ın savaşmışlığını görmüşlüğümüz yok halbuki :) Ama kesin WB gücündedir, hatta WB yaşlı olduğu için Shanks bile güçlüdür, inkar edemezsiniz kafirler 1!11!

Öncelikle WB meyvesini her ne kadar en üst seviye de kullanmamış olsa da o meyve ile en üst seviyede kullansan bile Yonkou seviyesinde ki bir adamı tekleyemezsin. Ben hi. tatmin olmadım verdiğin cevaptan. Yani bir örneği izahı bile yok WB'nin bu şekilde böyle adamları tekleyebileceği hakkında.

Hatta ilerde BB vs Luffy'de Luffy lastik avantajından yararlanamayacağı bir şekilde deprem yumruğunu yiyecek. Senin demene göre teklenmesi gerekiyor. Oda dediğin gibi duruma sokmadı o meyveyi. Öyle bir izlenim bırakmadı. Oğlunu öldüren adama bütün gücü ile vurdu WB ama Akainu teklenmekten uzaktı. Bana göre yenilmiştir Akainu ama sonuçta tek yemedi. Kalktı geldi adam çukurdan.
Siz de haklısınız, hatta mangaya göre siz daha haklısınız.burada bizi yanıltan şu oluyor bu adamlar mubarek yarı tanrı gıbı vuruyorsun vuruyorsun ölmüyorlar. Yani adayı kendını tutarak vurusu ile bile neredeyse 3 e 5e bölen adam tam gücü ile akainuya vuruyor adam bayılıyor böyle olunca da siz de haklı oluyorsunuz.

Ancak benim kanım akainu da tek yemiştir, BB de yemiştir. Sonuçta ben tek yemeyi ölmek anlamında kullanmıyorum bir adam bir yumrukta bayılıyorsa yada yamuluyorsa iş bitmiştir. Akainunda ayılması bıraz zaman almadımı ,Keza normalde teke tek olsalar karışan olmasa BB de gitmişti.

mesela bir de şu var ışık adam tümen komutanı ile denk geliyor geçemiyor, akainu nun lav saldırısını üfleyerek bertaraf eden Wb aynı adama tam güçle adamın kafasını neredeyse yerin dibine sokacak şekilde vuruyor ama adam 2 dk sonra kalkıp millete giriyor.
Oda güç dengelerinde çok mantıksız işler yaptı mf de bence.

Bir de Yonkou luk meselesini tek bir şahsa indirmemek lazım Sonuçta iş mürettebata ve hatta emrindeki adamlara bakıyor yani istediği kadar shanks wb yada kaidoyu teke tek te alsa da topluca savasta tam olarak bılmesekte 10 15 kişilik tayfası ile 20 25 gemilik wb tayfasını alabılır mı ben sanmam .( mf de savası durdurdu dıyenlere sunu soylemek ıstıyorum shank gelın benımle savasın dedı ama sonucta hala wb tayfası oradaydı yanı ona destek olacaklardı .)

Ben shanks ın aklını iyi kullanan gereksiz yere savasmayan biri olarak gösterildiğini düşünüyorum. Hatta mf ye gelmeden önce kaidou ile savastı da geldi diyenler olmuştu benim kanımca savaşmaktan çok ikna etti geldi mf ye

Not: Aklıma geldi yazayım dedim bence Wb ye dayanabilecek kişi Luffy idi meyvesi darbeler konusunda oldukça dayanıklı yani bence 2 seneki önceki luffy bile wb karşısında dayanırdı.( bunu güç kıyaslaması olarak algılamayın sıcak soğuk yada eksi artı gibi düşünün wb meyvesi --lastik adam gibi düşünün )

Bu tartışma fanı, fana kırdırır. Fakat bence Shanks alır çünkü hem daha genç hem adam Shanks yani. WB kral hakisiyle hiçbir şey yapamazken, Shanks kral hakisiyle gemi duvarlarını çatlattı. Ki göstermelik bi hareketi o. Kral Hakiyle eğlencesine gemi çatlatan, ciddileşince Beyazsakal'ın beynini bile patlatır.
Shanks WB ile çarpışınca ciddi değil miydi? Bak bakalım adamdaki ifadeye. Gök yarıldı haki çarpışmasından. Ama o yarılmada WB'nin hakisinin etkisi yok tabi :) Salt Shanks'ın hakisinden yarıldı gök.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık