Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    159
Yorumlarınız için teşekkürler. Merakım giderildi :D Öngörülerle Marco demenize sevindim açıkcası çünkü görünenlerle Marco demek biraz zor.
Yani bu serilerde işlenmeyen karakter işlenen karakterden genellikle üstün çıkar ki biz doff'un dövüşünü kaç bölüm izledik açıkçası elimizde Marco içinde Doff kadar argüman bulunsaydı daha spesifik konuşabilirdik. Ayrıca rica ederiz öngörü sahibi olanlar olarak elindeki bilgilerin eksik olduğunu bile bile onlara kesinmiş gibi sarılan öngörüsü olmayan arkadaşlara yardımcı olmak vazifemiz :D

Luffy'nin ezdiği mi?

Farklı olup olmaması önemli değil ki orda anlatmak istediğim Marco'nun savunmasının fazla abartılacak bir yanı olmadığı, Doffy de G4'e yakın bir güçte saldırı kullanabiliyor dolayısıyla zarar verebilir. Marco, Teach ile Yonkou'luk mücadelesine zorunluluktan girmiyor mu? Adam WB'nin ünvanını mecburen korumaya çalışıyor. Anlatılanlara göre de eziliyor. Marco için söylediklerin onu üstün kılacak türden şeyler değiller.

Birisini durdurmak da onu kukla yapmaktır. Sonuçta hareket etmesini istemiyorsun ve o da hareket edemiyor. Ayrıca onu hareket ettiremiyor olacaksa o sahnede Crocodile'ı tehdit etmesi anlamsız olurdu. Çünkü Jozu'yu kullanamaz sadece durdurabildiyse. Sanji'den fazlasıyla üstün yanları var zaten bu yüzden üst modeli dedim. Garp'ın yumruk sahnesinden bahsetmemin amacı Marco'nun hasar alabildiğine vurgu yapmak. Doffy'nin Luffy ile dövüşünde yenilmeden hemen önceki saldırısı G4'e yakın bir güçte değil miydi? O saldırıyla Marco'yu vursa hasar veremez mi?

Yorumlarınız için teşekkürler. Merakım giderildi :D Öngörülerle Marco demenize sevindim açıkcası çünkü görünenlerle Marco demek biraz zor.
Sana göre Aokijinin dondurabildiği herkes onun kuklası mı oluyor?

Marco gibi uçabilen, atik bir karakterin 1'e 1 dövüşte sap gibi bekleyip her darbeyi alacağının düşünülmesine anlam veremiyorum. Sanki öylece ortalıkta bekleyip hadi savunmamı aşana kadar bana vur diyecekmiş gibi düşünülüyor. Adamın bu dövüşte Marineford'taki gibi korumak zorunda olacağı kimse olmayacak.

Ayrıca saldırı gücü düşük olduğu iddiası da eksik. Marco'nun sadece amirallere vurduğunu gördük. Kuzan buz kılıcı ile bloklamakta yetersiz kaldı, kılıcı kırıldı ve savruldu. Kizaru kolları ile bloklamakta yetersiz kaldı savruldu. Akainu'ya pek bir şey olmadı bunu kabul ediyorum ama adama WB hariç kim hasar verebildi ki? Sanki önüne gelen amiral pataklıyor da Marco ciddi bir hasar veremediği için saldırısı zayıf kabul ediliyor. Kizaru'nun bloklayamadığı tekmeyi amiral olmayan biri yese ne olur?

Benzer şeyleri tekrar yazdım mazur görün ama bu algılarla çok karşılaşıyorum tekrar belirtme ihtiyacı duydum.

Marco gibi uçabilen, atik bir karakterin 1'e 1 dövüşte sap gibi bekleyip her darbeyi alacağının düşünülmesine anlam veremiyorum. Sanki öylece ortalıkta bekleyip hadi savunmamı aşana kadar bana vur diyecekmiş gibi düşünülüyor. Adamın bu dövüşte Marineford'taki gibi korumak zorunda olacağı kimse olmayacak.

Ayrıca saldırı gücü düşük olduğu iddiası da eksik. Marco'nun sadece amirallere vurduğunu gördük. Kuzan buz kılıcı ile bloklamakta yetersiz kaldı, kılıcı kırıldı ve savruldu. Kizaru kolları ile bloklamakta yetersiz kaldı savruldu. Akainu'ya pek bir şey olmadı bunu kabul ediyorum ama adama WB hariç kim hasar verebildi ki? Sanki önüne gelen amiral pataklıyor da Marco ciddi bir hasar veremediği için saldırısı zayıf kabul ediliyor. Kizaru'nun bloklayamadığı tekmeyi amiral olmayan biri yese ne olur?

Benzer şeyleri tekrar yazdım mazur görün ama bu algılarla çok karşılaşıyorum tekrar belirtme ihtiyacı duydum.
Doff da baya atik ve uçabilen bir karakter.Sırf Doff ucuyor diye g4 e uçma yeteneği eklendi.Marco da sanki Doff a öyle Amirallere vurduğu gibi vuracağını mı düşünüyorsun ? Kizaru uçamıyor havada asılı duruyordu öyle.Yani bir desteği yok.Marco vurunca bir de sağlam vurunca yere attı Kizaruyu.Aynı şekil Aokijiye de vurdu.O buz kılıçlarının da pek sağlam olduğunu düşünmüyorum şahsen.Vista ile beraber Sakazukiye ise sadece ah dedirtti.Tam hatırlamıyorum ama Sakazuki farketmedi o saldırıyı.Tabi Amiral ile Doff bir değil ama dayanıklılık olarak 3 aşağı 5 yukarı yaķın seviyededir.

Belirttiğim gibi Marco bence kazanır ama oyu Doflamingo-sama ya attım.

Doff da baya atik ve uçabilen bir karakter.Sırf Doff ucuyor diye g4 e uçma yeteneği eklendi.Marco da sanki Doff a öyle Amirallere vurduğu gibi vuracağını mı düşünüyorsun ? Kizaru uçamıyor havada asılı duruyordu öyle.Yani bir desteği yok.Marco vurunca bir de sağlam vurunca yere attı Kizaruyu.Aynı şekil Aokijiye de vurdu.O buz kılıçlarının da pek sağlam olduğunu düşünmüyorum şahsen.Vista ile beraber Sakazukiye ise sadece ah dedirtti.Tam hatırlamıyorum ama Sakazuki farketmedi o saldırıyı.Tabi Amiral ile Doff bir değil ama dayanıklılık olarak 3 aşağı 5 yukarı yaķın seviyededir.

Belirttiğim gibi Marco bence kazanır ama oyu Doflamingo-sama ya attım.
Hayır Dof çetin ceviz. Kolay olmaz zaten. Benim belirtmek istediğim Marco'nun her saldırıyı kafadan karşılayacağının sanılması. Elbet Dof'a yaklaşmak için darbe alacaktır. Kizaru'nun saldırısını nasıl umursamadan aldıysa onu da öyle alır. Ama savuşturabilir de. Belirtmek istediğim bu özellikle.

Saldırı gücünün zayıf olduğu ile ilgili tespitler dediğim gibi eksik, yanlış demedim özellikle. Çünkü saldırdıkları amiraldi. Tek saldırıda amiralden kol bacak alacak kadar güçlü olması mı bekleniyor? Saldırılarının amiral harici karakterlere yapacağı etki aynı olmayacaktır. Mesela Luffy'nin G4 ile bir amirale vurduğunda ne kadar hasar vereceğini bilmiyoruz belki anca Marco'nun tekmesi kadar etki edecek, hafif zarar verip uçuracak. Belki de Dof'ta olduğu gibi şehrin öbür ucuna uçuracak. Ama sanmıyorum bir amiralin G4'le şehir turu atacağını.

Saldırı gücü bakımından eşittirler. Marco'nun saldırı gücü Vista ayarındadır. Dof'un da o kadardır.
Hız olarak aynıdır.
K.Haki olarak Marco üstündür diye düşünüyorum tahmin sadece.
Dayanıklılık tabiki Marco...

Marco orta zorlukla kazanır.

Marco'nun saldırı gücü çok küçümseniyor ve pek haksız da sayılmaz bu şekilde düşünen kimse.

Burada sorulması gereken aslında amiraller mi çok dayanıklı yoksa marco mu çok güçsüz? Bana göre Marco'nun saldırı gücü yeterli seviyededir ama bir amiral için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bir amirale zarar verebilmek için Wb gibi, Garp gibi, Saka gibi haki ve saldırı gücü lazım. Bu seviyelerde değilsen zaten amirale yaptığın saldırı sinek ısırığı gibi gelir adamlara.

Marco Sakazuki'ye yaptığı saldırıyı Crocodile'a yapsa belki, Dof'un aslında yapmak isteyip de yapmadığı şeyi yani Crocodile'ın kafasını koparabilirdi.

Ankette sağ kolların abartıldığıni düşündüğüm için dof'a vermiştim vaktinde oyumu. Oyu değiştirmiyorum ama Marco'nun çok az da olsa daha avantajlı olduğunu düşünüyorum dof'a karşı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık