Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

Mangakanın çizimleri güzel zaten. Dövüşleri iyi çiziyor ama karakter modellemeleri animedeki kadar güzel olmayınca geçmiyor bana. Bir yüz çiziyor adam. Eblek eblek bakıyor hepsi :D
O bana da geçmiyor zaten.
Arada bazı sahneleri çok iyi çiziyor onu animeye o kadar etkileyici geçirebilirler mi onu merak ediyorum tek.

Duygu geçişleri çok güzel yansıtılıyor zaten ya. Op daki tekdüzelik yok.
Bu adam niye her karakteri Voldemort gibi çiziyor ya. Burunlarla derdi ne bu adamın :D

Ayrıca hocam burada hiç geçmiyor duygu geçişi. Ben mangada hiç beğenmiyorum yüz çizimleri. Dövüşlerde acayip komik duruyor hele. :d

Bu adam niye her karakteri Voldemort gibi çiziyor ya. Burunlarla derdi ne bu adamın :D

Ayrıca hocam burada hiç geçmiyor duygu geçişi. Ben mangada hiç beğenmiyorum yüz çizimleri. Dövüşlerde acayip komik duruyor hele. :d
Burunlarla bir derdi yok, çizim tarzı öyle. Bazı açılarda burnun çizgilerini çekmiyor bilerek kendi tarzına uymayacağını düşünerek. Ben alıştım yüz çizimlerine de ayrıca alışma meselesi o biraz.

Burunlarla bir derdi yok, çizim tarzı öyle. Bazı açılarda burnun çizgilerini çekmiyor bilerek kendi tarzına uymayacağını düşünerek.
Esprisindeyim zaten ama bu çizim tarzı sırıtıyor baya bence. Ben pek alışamadım. Dövüşleri baya güzel çiziyor ve dövüşlerden çok keyif alıyorum ama duygu geçişleri konusunda sıkıntısı oluyor. Karakterlerin yüz çizimleri çok kötü gözüküyor.

Adam orada bilinci yerinde değilken kendi bedeni tarafından işlenen cinayet için üzülüyor, nasıl hiç duygu geçmiyor? :/
Valla benim tek takıldığım yer bazen karakterin ellerinj büyük çizmesi. Onun dışında on numara çizim.

Adam orada bilinci yerinde değilken kendi bedeni tarafından işlenen cinayet için üzülüyor, nasıl hiç duygu geçmiyor? :/
Valla benim tek takıldığım yer bazen karakterin ellerinj büyük çizmesi. Onun dışında on numara çizim.
Yüz ifadesi geçmiyor hocam. Etkileyici gelmiyor hiç o çizim bana. Sahne duygusal evet ama bu çizim tarzı yüzünden bana hiç geçmiyor o yüz ifadesi.

Mesela karakter hesapta burada şaşırıyor ama surat çizimi o kadar kötü ki şaşırması bile geçmiyor. Bu surat nedir ya. :ehe:

Grand Line'ın ilk yarısındaki hangi arc daha ciddiydi mesela? Bence tam tersine NW'nin genel karanlık oranı GL'den daha fazla. Seriyi toplu okuyunca değişim hissediliyor. Dressrossa'da meydana gelenler, Law'ın geçmişi, Big Mom'ın kendi arkadaşlarınj diri diri yemesi, üzerinde deney yapılan çocuklar, smiley yedirilip devamlı gülmeye mahkum edilen insanlar... Mesela şu aile liderinin idamı ve bu sırada tüm halkın ve kendi kızının da gülmesi çok iyi ve ciddi bir sahneydi. Belki serinin East Blue aşamasında kalması beklenen bir tasarıma sahip Big Mom tayfası biraz havayı bozsa da genel olarak NW kısmının ilk kısımdan ciddiyet ve karanlık miktarı olarak daha önde olduğunu söyleyebilirim.

Ha tabi yonkou temasıyla birlikte serinin Berserk'e dönüşmesini, bazı tayfa üyelerinin ölmesini falab beklemiş olabilirsiniz. Ama bu seriyi kendi içinde değerlendirmek gerekir. Belki beklediğiniz kadar olmasa da NW kısmında bir ciddiyet artışı var bence.
Thriller
Grand Line'ın ilk yarısındaki hangi arc daha ciddiydi mesela? Bence tam tersine NW'nin genel karanlık oranı GL'den daha fazla. Seriyi toplu okuyunca değişim hissediliyor. Dressrossa'da meydana gelenler, Law'ın geçmişi, Big Mom'ın kendi arkadaşlarınj diri diri yemesi, üzerinde deney yapılan çocuklar, smiley yedirilip devamlı gülmeye mahkum edilen insanlar... Mesela şu aile liderinin idamı ve bu sırada tüm halkın ve kendi kızının da gülmesi çok iyi ve ciddi bir sahneydi. Belki serinin East Blue aşamasında kalması beklenen bir tasarıma sahip Big Mom tayfası biraz havayı bozsa da genel olarak NW kısmının ilk kısımdan ciddiyet ve karanlık miktarı olarak daha önde olduğunu söyleyebilirim.

Ha tabi yonkou temasıyla birlikte serinin Berserk'e dönüşmesini, bazı tayfa üyelerinin ölmesini falab beklemiş olabilirsiniz. Ama bu seriyi kendi içinde değerlendirmek gerekir. Belki beklediğiniz kadar olmasa da NW kısmında bir ciddiyet artışı var bence.
Marinford daha ciddiydi, Enies Loby daha ciddiydi, Alabasta öyleydi. NW ile beraber olay çok fazla masalsı bir hal aldı. Oyuncak krallığı, hayvanlar ülkesi, Bigmom Arcin genel temasi ciddi olaylar vardı ama bu arc içinde ki belli olaylar nedeni ile gözden kaçıyordu bir süre sonra. Bilmiyorum daha fazlasını yapabilcek bir seri bir tema üzerine kurulu iken yapılmıyor gibi yada beklentim fazlaydı Yonkou Saga'dan.

Ölü halde köle yapılmış insanlar fena tema değildi ama üstteki mesajda yazdığım diğer arcların da altta kalır yanı yok. Mesela Dressrossa'da onlarca insanın kukla haline getirilmek suretiyle köleleştirilmesi ve herkesin onları unutması daha ağır.

Alabasta öyleydi.
Alabasta Balıkadam hariç hiçbir arctan daha ciddi değil. Neresi daha ciddi ve karanlık Alabasta'nın Allah aşkına? Güzel arc orası ayrı konu ama karanlık ve ciddiyet oranı fazla değil üstüne Oda'nın en absürt öldürememe huyunun en ekstrem örneği Alabasta'da.

Marinford daha ciddiydi,
Marineford final sagaydı bir zahmet daha ciddi olsun. MF'ye denk gelecek arc seri finali olacak. O gelmeden yorum yapmak doğru değil.

Enies Loby daha ciddiydi
Tayfa içi çatışma olması dolayısıyla CP9 saga ilk ve sondur özel yere sahiptir. Ama bunun dışında sahip olduğu elementler açısından NW arclarıyla farkı yoktur pek. Aslında tayfa içi çatışma anlamında tek desem de WCI'da da benzerini gördük.

Basitçe NW öncesi daha karanlık diyebileceğimiz sadece MF var. Enies Lobbies NW arclarıyla eşit. Diğerleri daha aşağıda.

Yüz ifadesi geçmiyor hocam. Etkileyici gelmiyor hiç o çizim bana. Sahne duygusal evet ama bu çizim tarzı yüzünden bana hiç geçmiyor o yüz ifadesi.

Mesela karakter hesapta burada şaşırıyor ama surat çizimi o kadar kötü ki şaşırması bile geçmiyor. Bu surat nedir ya. :ehe:

Ya bu karakter biraz cins. Bunun normal yüz ifadesi de bu olabilir. :D
Onun dışında varsa da ben fark etmedim. Küçük panellerde olanları söylüyorsan onları hiçbir mangaka detaylı çizmez zaten.

Son dönemin popüler serilerinin hepsi çerezlik. Yani canım sıkılınca okuyorum ama sohbet etmeye değecek çok bir olayları yok. One Piece bu açıdan bana göre çok özel. Ayrıca bazı One Piece sahneleri canım sıkılınca tekrar tekrar izlerim, başka seri bana o havayı vermiyor.
Bu sahneler örnek.
Diğer serilerin ne kadar sattığı da pek umrumda değil. Günümüz tüketim toplumunda milllet 1000 bölümlük serinin bölümünü almak yerine kısa çerezlik seriyi alıp yoluna bakması doğaldır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık