Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

X seri hak ediyor, X seri etmiyor muhabbetleri epey banal. Satış mantığı bunun üzerine yürümüyor. Pek çok etmen var ancak genelde sindirimi kolay, bir şekilde gündemi meşgul eden seriler tercih ediliyor. Kimetsu ve Jujutsu animeleri dolayısıyla epey sükse uyandırdılar ve devamları da geldi kendilerine bir hayran kitlesi oluşturmayı başardılar. Dünya harikası olmasalar da ikisinin de iyi yaptığı/yapamadığı şeyler vardı.

Kimetsu'da diğer yeni jenerasyon BS'lerde olmayan sertlik vardı örneğin, evrende gerçekten bir sorun olduğunu ve kötülerin gerçekten kötü olduğunu hissediyordunuz. Yazarı da hiç sulandırmadan ne anlatacaksa 200 bölüm gibi ortalama bir sürede anlatıp köşesine çekildi. Yani hatelenecek bir durum yok. 3-gatsu no lion hariç kaç tanesi çok üst düzey seriler ki zaten listeye girenlerin? Bir şeyin çok satması onu en iyi yapmaz, ki diğer meselelerde de böyledir bu.

Jujutsu ise... serinin kendine has mizacı fazlasıyla sevildi ve bazı karakterler şimdiden ikonikleşti. O da Kimetsu gibi gerçekten sert ve affın olmadığı bir seri, ana karaktersen bile herkesi kurtaramıyorsun.

3-gatsu no Lion'ın listeye girmesine sevindim tez zamanda üçüncü sezon da gelir umarım.

Jujutsuda özel gücü bile Bankai Tosen gibi ayarlamış mangaka hatta en artist karakterde geliştirip koymuş.Mangakası bleachi iyi kavramış işin özünü büyü olarak alması takdir edilesi.

Jujutsu sarmadi Bleach gibi. Bleachide izleyememistim. Bunuda izleyemedim. Kimetsu no Yaiba animesi güzel konusu bence yok.Mangayida bitirdim. Cok vasat konusu var zaten dövüşlere abanmış. Popüler olmasının rekorlar kirmasının sebebi odur.

Birde bu eserlerde yeni nesil mangalarda Kimetsu ve My Heroda güçlüler hemen gösteriliyor. Yeni nesil daha hızlı tüketici bu yüzden böyle mangalar animeler tutuyor bence. My heroyu mesela daha çok beğendim. Ama hiçbirisi One Piecein köpeği dahi olamaz. Hikaye karakter gelişimi gizem falan olarak One Piece yok eder.
Korku teması sana göre değil o zaman.

Kny ikinci sezonun çıkmasıyla yine artışa geçer Jjk de filmin çıkmasıyla artışa geçer muhtemelen.Keşke TR'nin de animesini güzel yapsalardı yazık oldu cidden.

Jujutsuda özel gücü bile Bankai Tosen gibi ayarlamış mangaka hatta en artist karakterde geliştirip koymuş.Mangakası bleachi iyi kavramış işin özünü büyü olarak alması takdir edilesi.

Korku teması sana göre değil o zaman.
Evet korkulu şeytanlı falan şeyler pek hoş gelmiyor bana mechalarda öyle. Bana eski tarihlerde geçen fantastik eserler olacak ben öyle seviyoum. Misal One Piecede Vegapunka falan kılım şuan. Negzel Yelkenli gemilere binip barutlu silah kullanıyorlar ben böyle seviyorum. Birde One Piecede meyve ve haki mantığı çok iyi bence. Misal Zoronun bu Ashurasını şeytani ruh gibi zımbırtılara bağlanmasını istemiyorum ama adam onu tercih edecek gibi duruyor.
Konunun originini açıklamalarını da pek istemiyorum açıkcası mesela meyveler nasıl var oldu. Girme işte o taraklara kesin batırcak. Burası fantastik dünya ve burada böyle meyveler yetişiyor benim için kafi mesela. Kimetsuda mesela mangada girmiş ilk şeytan (vampir herneyse) işlerine falan kusasım geldi hikayeden. :( Fantastik ögeler barındırsın bu dünyada böyle densin açıklamaya girilmesin ve teknolojinin olmadığı dönemlerde geçsin. Steampunkları bile sevmiyorum yani. One Piece'iğn sonundaki şeyler teknolojiye bağlanırsa çok üzülcem. Antik krallık teknolojide aşmış falan çıkarsa hiç istemediğim şeyler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık