Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Magellan'ın Güç Seviyesi

Magellan Hücresinden kaçmayı başarmış hangi seviye adamları zaptedebilir ?

• Impel Down sınırları içerisinde One Piece evreninde bulunan herkes

Kullanılan: 29 29.3%
  • Impel Down sınırları içerisinde Elit Komutan ligindeki adamlar

Kullanılan: 62 62.6%
  • Komutan altı adamlar

Kullanılan: 8 8.1%

• Kullanılan toplam oy
    99
meyve kullanıcılarının da birbirlerine üstünlüklerini gösteren bir güç olacaktır. bu güçten henüz bahsedilmedi, uyanışlar gösterilmeye başladığında bu güçten de bahsedilecek. daha önce de bir yerlerde yazmıştım. bence irade yada kararlılık tarzı belki de will diye bir güç olduğu ortaya çıkacak. hakinin seriye yedirilmesi gibi bu güçte seriye yavaş yavaş yedirilecek. iradesi daha güçlü olanın meyvesi diğer meyveye üstün gelecek. ace vs akainu bu güçle açıklanacak. yani akainunun meyvesi değil, iradesi daha güçlü olduğu için ace'yi yakabildi denilecek.

meyve kullanıcılarının da birbirlerine üstünlüklerini gösteren bir güç olacaktır. bu güçten henüz bahsedilmedi, uyanışlar gösterilmeye başladığında bu güçten de bahsedilecek. daha önce de bir yerlerde yazmıştım. bence irade yada kararlılık tarzı belki de will diye bir güç olduğu ortaya çıkacak. hakinin seriye yedirilmesi gibi bu güçte seriye yavaş yavaş yedirilecek. iradesi daha güçlü olanın meyvesi diğer meyveye üstün gelecek. ace vs akainu bu güçle açıklanacak. yani akainunun meyvesi değil, iradesi daha güçlü olduğu için ace'yi yakabildi denilecek.
Haki zaten irade ve kararlılık ile bağdaştırıldı seri içinde...

"Haki, Dünyadaki tüm canlıların bedeninde uykuda yatan bir güçtür... 'varlık', 'savaşçı ruhu' ve 'gözdağı'... İnsanların doğal olarak sezebileceği şeylerden farklı değildir. 'Tereddütsüz eyleme geçebilmek' işte güç budur!"

-Luffy'nin eğitiminin başında Rayleigh Haki'yi anlatıyor

Muhtemelen şöyle...

Varlık- Gözlem haki
Savaşçı ruhu- Silahlanma haki
Gözdağı- Kral haki

Haki zaten irade ve kararlılık ile bağdaştırıldı seri içinde...

"Haki, Dünyadaki tüm canlıların bedeninde uykuda yatan bir güçtür... 'varlık', 'savaşçı ruhu' ve 'gözdağı'... İnsanların doğal olarak sezebileceği şeylerden farklı değildir. 'Tereddütsüz eyleme geçebilmek' işte güç budur!"

-Luffy'nin eğitiminin başında Rayleigh Haki'yi anlatıyor

Muhtemelen şöyle...

Varlık- Gözlem haki
Savaşçı ruhu- Silahlanma haki
Gözdağı- Kral haki
evet, ama meyveliler için de benzer bir güç çıkacağını tahmin ediyorum. yine irade ve kararlılığı temel alan ama meyvenin etkileşimini ve meyveler arası etkileşimi tanımlamak için bu güç kullanılacak. örneğin bariyer meyvesi magmayı durdurabilir de durduramayabilir de net bir şey söyleyemiyoruz. ama bariyer meyvesini shanks yemiş olsa daha net durdurabilir derdik. magmayı da amiral değilde sıradan biri yemiş olsa barto bariyer ile magmayı durdurabilir derdik. kısaca meyve kullanıcısının gücünü tam olarak haki ile açıklayamıyoruz. bence onun için, bir güç daha gerekiyor. bariyer meyvesi daha üstün yada magma daha üstün demek bana saçma geliyor. bence mera mera ile magu magu arasında bir seviye farkı yok, kullanıcılarından dolayı bir seviye farkı var demek daha mantıklı olurdu.

yc1 için fazla güçlü buluyorum. özellike meyvesi çok sakat kral hakisi olmayanların yenmesi çok çok zor bir adam. ben backmeni ve shiryuyu net görmedik ama katakuri ve kinge göre karşılaştırma yapacaksak(katakurinin gözlem hakisinin belki bi ihtimali var) yc1 den bi tık üstte ama amiral değil derim.

evet, ama meyveliler için de benzer bir güç çıkacağını tahmin ediyorum. yine irade ve kararlılığı temel alan ama meyvenin etkileşimini ve meyveler arası etkileşimi tanımlamak için bu güç kullanılacak. örneğin bariyer meyvesi magmayı durdurabilir de durduramayabilir de net bir şey söyleyemiyoruz. ama bariyer meyvesini shanks yemiş olsa daha net durdurabilir derdik. magmayı da amiral değilde sıradan biri yemiş olsa barto bariyer ile magmayı durdurabilir derdik. kısaca meyve kullanıcısının gücünü tam olarak haki ile açıklayamıyoruz. bence onun için, bir güç daha gerekiyor.
Onun için uyanış çıktı zaten, meyveyi sınırına kadar zorlayan karakterler böyle şeyler yapabiliyorlar. Bunun için yeni bir şey çıkar mı tartışılır.

''Şeytan meyvesi onu kullanan kişi kadar güçlüdür'' seride böyle bir şey geçiyor ve gerçekten de öyle zaten. Dediğin şey de işleniyor zaten. Fakat mesela bariyer meyvesi ''mutlak'' bir yetenek gibi gösterildi ve buna koyulan bir sınır var. Mesela ''10 metre kare büyüklüğünde bariyer yapabilirsin'' ya da Law'ın ''Room'' yeteneği gibi kullanıcının yeteneği ve durumuna göre ada büyüklüğünde ya da daha küçük bir oda açabilirsin gibi gibi.

Mesela bunu dediğin gibi Shanks yese meyveyi belki de Law'ın belli durumlarda zorlanarak açtığı ada kadar ''Room'' yeteneğini zorlanmadan açacak ya da Bartolomeo 10 metre bariyer yapıyorsa Shanks 100 metre yapardı gibi şeyler olurdu, uyanış açardı vb.

Diğer türlü senin dediğin şey çok karıştırır ortalığı, meyveyi uyandıran kişi zaten o meyveyi tüm sınırlarına kadar kullanabilir oluyor. Yani ateş ne olursa olsun bana göre magma'ya üstün olmaz. Bu ancak haki ile kombinleyerek bir seviyeye ulaştırılabilir bir yetenek olabilir bu kullanıcı karşısında. Diğer türlü meyveler arası hiyerarşi çok karışıklığa uğrar. Onun yerine Mangaka bu dengeyi kullanıcı yeteneği üzerinden belirlemeyi seçmiş gibi duruyor. Hee dediğin şey imkansız mı? Değil, ama bence olması zor böyle bir şeyin seriye bakıldığında...

Magellan'ın Sağ Kol altında olması çokta absürt bir durum değil bence. OP evrenindeki tüm korsanları baz aldığımızda, Sağ Kol seviyesi, ulaşması çok zor bir seviye. Sağ Kol seviye adamların gösterdiği performans ortada. İmpel Down'a bu seviye de kaç adam geliyor olabilir ki?
BB'nin yanına aldığı mahkumlar baya övüldiü mesela, ama kaç tanesi Sağ Kol alabilir?
Yani tüm korsanları ele aldığımız zaman Sağ Kol altı olmak ayıplanacak bir durum değil. Magellan'ın öyle bir meyve ile, İmpel Down gibi bir yerde Sağ Kol seviye de olması da şart değil. Sırf meyvesinden dolayı müdür yapıldı denilse şaşırmam. Görevine inanılmaz uygun bir meyvesi var.
İşin içine haki girdiği zaman meyvesi ne kadar etkili onu da görmek lazım. Hapishane de yaptığı gibi açık alanda Sağ kollara şov yapması kolay değil. İmpel Down içinde bile sağ kollara üstünlük kuramayabilir.

Shiryu baz alınarak Sağ Kol denmesi de pek uygun değil. Shiryu serinin muhtemel son düşmanına katıldı. Otamatik olarak seviye atladı zaten. Magellan'ın seri sonundaki Shiryu ile aynı seviye olması düşük bir ihtimal.

Ben zaten Sağ Kol seviyesi dedim. Haki de eklenirse o seviyeye çok yakışacak bir adam. Eğer mangaka haki karşısında, meyvesini çok ezdirmezse amirale kadar yolu var:D
Sadece Sağ Kol altında olma ihtimaline de değindim:)

Çok fazla kafa yormaya gerek yok bence, Magellan = Shiryu dendiğine göre, Shiryu'da Karasakal'ın sağ kolu olduğuna göre, Yonko Sağ kolu seviyesi vardır işte. Yoksa Karasakal'ın depremsiz halinden kesinlikle güçlü değil, zaten Shiryu'nun Karasakal'a katılmasından bu anlaşılıyor yoksa Shiryu kalkıp Karasakal'ı döver yeni kaptan benim derdi, ama diyemez gücü yetmezdi depremsiz haline bile.
Shiryuu'nun katılma sebebini sende biliyorsun gayet Erkan hikaye yazma şimdi. :oops: Hem Shiryuu hem de ID tayfası deprem meyvesini alacağını düşünerek katılıyorlar.

Eğer deprem gücünü almasa dağılacaklarmış görüyoruz zaten. Buradan depremsiz Teach > Magellan çıkarımı yapılamaz.

@Tiksav Lee Bu arada sen Magellan'ın yenilmediğini mi iddia ediyorsun?

Eğer deprem gücünü almasa dağılacaklarmış görüyoruz zaten.
🤣 Tabii ki dağılacaklar.

Eğer deprem gücünü alamaz ve başarısız olursa Karasakalın öleceği için olabilir mi?

One Piece evreninde 2.meyveyi yiyenlerin patlayarak öldüğünü bir çok sefer söylediler çünkü, Jabra korkudan başka bir şeytan meyvesine bile yaklaşmıyordu, 2.meyveyi çalmayı kim denerse ölme garantisi var, bu sebepten Karasakal ölürse tabii ki dağılacaklar.

Shiryuu'nun katılma sebebini sende biliyorsun gayet Erkan hikaye yazma şimdi. :oops: Hem Shiryuu hem de ID tayfası deprem meyvesini alacağını düşünerek katılıyorlar.
Böyle bir şey hiçbir zaman seride söylenmemişken, haliyle burada hikaye yazan sen olmuş oluyorsun. Birde manga sayfası koyarak bir şeyleri kanıtladığını düşünüyorsan ki, hiçbir şeyi kanıtlayamadını yukarıda açıkladım, bunun da manga sayfasını atsaydın bari o zaman kim hikaye yazıyor kim yazmıyor görmüş olurduk.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık