Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Magellan

Kullanılan: 27 84.4%
  • Jinbe

Kullanılan: 4 12.5%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    32
Magellan, Luffy'i yenebilen nadir insanlardan
Jinbe, Ace ile eş değer güce sahip balıkadam

Oyum Magellan'a
Bu nasıl bir mantıktır? Magellan, Luffy'i yendi ee Magellan luffy'den güçlüdür tamam. Jinbei ile ace denk. Oda tamam ama bu denklemden nasıl magellan galip çıkıyor? Jinbei ile ace Luffy'den güçsüz mü yani?

Heee çok komik lucci

Bu nasıl bir mantıktır? Magellan, Luffy'i yendi ee Magellan luffy'den güçlüdür tamam. Jinbei ile ace denk. Oda tamam ama bu denklemden nasıl magellan galip çıkıyor? Jinbei ile ace Luffy'den güçsüz mü yani?

Heee çok komik lucci
Valla ya Magellan Luffyi yenebilen nadir adamlardandır diyor.Luffy zaten aceden güçsüz değilmiydi ona yenilmiyormuydu?

Jinbei su mermisiyle uzaktan çatur çutur götürüyor da hydralar boynu bükük mü bekliyor :bilmem: ..?

Ivankov gibi adam daha venom denom kullanmamasına rağmen ancak kaşını açabiliyor Magellen'ın ki Ivankov'un da menzilli ve güçlü saldırıları var, buna rağmen Jinbei tek dayanağı olan su mermisiyle vs alıyor öyle mi..?

Jinbei su mermisiyle uzaktan çatur çutur götürüyor da hydralar boynu bükük mü bekliyor :bilmem: ..?

Ivankov gibi adam daha venom denom kullanmamasına rağmen ancak kaşını açabiliyor Magellen'ın ki Ivankov'un da menzilli ve güçlü saldırıları var, buna rağmen Jinbei tek dayanağı olan su mermisiyle vs alıyor öyle mi..?
Şu uzaktan vuran yumruklardan bahsediyordum aslında sen. Su mermisi olarak değilde. Hoş Hody'nin o su mermileri ile neler yaptığını gördükten sonra (manga 631 8'den itibaren) ve jinbei'in de onun gücünü küçümsedikten sonra niye küçümsediğini anlayamadım o su mermilerini ama neyse. Şu 10000 kiremit vuruşmu ne var. Su bazlı hdyra'ları kiremit vuruşlar ile değıtarak ana bedenine ulaşır diyorum ben. Öyle öyle de yenebilir diyorum.

Şu uzaktan vuran yumruklardan bahsediyordum aslında sen. Su mermisi olarak değilde. Hoş Hody'nin o su mermileri ile neler yaptığını gördükten sonra (manga 631 8'den itibaren) ve jinbei'in de onun gücünü küçümsedikten sonra niye küçümsediğini anlayamadım o su mermilerini ama neyse. Şu 10000 kiremit vuruşmu ne var. Su bazlı hdyra'ları kiremit vuruşlar ile değıtarak ana bedenine ulaşır diyorum ben. Öyle öyle de yenebilir diyorum.
O kiremit yumruklarının Magellan'a ulaşabileceği düşünmüyorum, benzer etkiye sahip wink saldırıları hatta Luff'nin jet pistolu dahi hydraları aşamadı, hydra saldırının yanı sıra çok sağlam bir defans sağlıyor, Ivankov'un ardı ardına yaptığı wink saldırılarının hepsini zorlanmadan karşıladı, Jinbei o kadar seride değil, ayrıca saldırıları karşıladığı gibi darbenin etkisiyle etrafa saçılan zehir rakibi zor durumda bırakıyor, ayrıca su mermisini küçümsemedim tersine övdüm denebilir, Jinbei'nin hydrayı geçmek için tek şansı o benim gözümde çünkü delici etkisi epey yüksek, ama bir yanda su mermisi diğer yanda hydra olunca hydra çok daha tehlikeli görünüyor, kaldı ki dikkat ettiğin gibi venom demon'u hiç katmadım bile onu da işin içine sokunca Magellan bariz daha avantajlı..

O kiremit yumruklarının Magellan'a ulaşabileceği düşünmüyorum, benzer etkiye sahip wink saldırıları hatta Luff'nin jet pistolu dahi hydraları aşamadı, hydra saldırının yanı sıra çok sağlam bir defans sağlıyor, Ivankov'un ardı ardına yaptığı wink saldırılarının hepsini zorlanmadan karşıladı, Jinbei o kadar seride değil, ayrıca saldırıları karşıladığı gibi darbenin etkisiyle etrafa saçılan zehir rakibi zor durumda bırakıyor, ayrıca su mermisini küçümsemedim tersine övdüm denebilir, Jinbei'nin hydrayı geçmek için tek şansı o benim gözümde çünkü delici etkisi epey yüksek, ama bir yanda su mermisi diğer yanda hydra olunca hydra çok daha tehlikeli görünüyor, kaldı ki dikkat ettiğin gibi venom demon'u hiç katmadım bile onu da işin içine sokunca Magellan bariz daha avantajlı..
Wink hava bazlı bir saldırı ama straw-hat ve yanlış hatırlamıyorsam Jinbei'in yumrukları da su bazlı bir saldırı. O zehir'lerde sıvı zehir olduğu için o zehir defansını aşıp da vurabilir diye düşünüyorum.

@Reiper
CC ve zehirli gaz olayında. Adam gaz m***esi zaten gaza istediği gibi yön verebiliyor. Magellan o çıkan gazlar üzerinde bi hakimiyeti yok diye biliyorum ben

Wink hava bazlı bir saldırı ama straw-hat ve yanlış hatırlamıyorsam Jinbei'in yumrukları da su bazlı bir saldırı. O zehir'lerde sıvı zehir olduğu için o zehir defansını aşıp da vurabilir diye düşünüyorum.
Kiremit yumruklarının zehri aşıp aşamayacağı konusunda ikimizinde kendince bir bakış açısı var ve muhtemelen bunlar değişmeyecek, o yüzden olayı biraz daha değişik bir boyuta taşıyalım,

Şimdi kiremit yumruğu denen saldırının etkisi ortada, pek de korkulacak bir şey değil;
[YOUTUBE]clBREJdbrn0[/YOUTUBE]
Öte yandan birde hydra gerçeği var, çoğu kişiyi tek vuruşta bitirebilecek kadar güçlü;
[YOUTUBE]qxHUfuWNVa8[/YOUTUBE]

Bu şartlar altında Jinbei'nin isabet almadan dövüşü kazanması lazım ki o da pek olası değil gibi..

Kiremit yumruklarının zehri aşıp aşamayacağı konusunda ikimizinde kendince bir bakış açısı var ve muhtemelen bunlar değişmeyecek, o yüzden olayı biraz daha değişik bir boyuta taşıyalım,

Şimdi kiremit yumruğu denen saldırının etkisi ortada, pek de korkulacak bir şey değil;
[YOUTUBE]clBREJdbrn0[/YOUTUBE]
Öte yandan birde hydra gerçeği var, çoğu kişiyi tek vuruşta bitirebilecek kadar güçlü;
[YOUTUBE]qxHUfuWNVa8[/YOUTUBE]

Bu şartlar altında Jinbei'nin isabet almadan dövüşü kazanması lazım ki o da pek olası değil gibi..
İnternetim çok kötü video'u izlemeyemedim. Orada kaçlık vuruş yapıyor açıkçası onu da unuttum. fakat wikia'da şöyle de bir bilgi var.
Also Jinbe is capable of using Fishman Karate’s hidden technique Buraikan. With this attack Jinbe blasts the opponent’s body with water. After Jinbe used this powerful attack, he sent Wadatsumi in the air.
Burayı da hatırlamıyordum açıkçası sadece paylaşmak istedim extra bilgi olarak.

Not: Araya onu attım da konudan uzaklaştım. Benim görüşümce luffy'e vuruşunun onun en iyi saldırı olduğunu düşünmüyorum o kiremit yumruk tekniğindeki.

@Sengoku, o buraikan denen saldırıyı tekrar izledim, su mermisinin avuç içiyle vurulması gibi bir şey, yani fiziksel temas lazım yada en azından yakın mesafeye girmek lazım, ve ayrıca Wadatsumi havalandı ama saldırının hasar babında pek bir etkisi olmadı, Wadatsumi'nin canı bile yanmadı, balon gibi şişik olduğu için uçmuştur büyük ihtimalle,

Bende deminden beri Magellanın en güçlü saldırılarını saymıyorum, video izleyemiyorsun sanırım ama yinede koyayım sonra izlersin belki,
[YOUTUBE]a2jwQvimtF0[/YOUTUBE]
Jinbei'nin böyle bir saldırıyı zehre hiç bulaşmadan savuşturabilmesi imkansız gibi duruyor, zehirle ufak çaplı bir temas dahi Jinbei için dövüşün sonu demek gibi bir şey zaten, venom demon normal zehir gibi değil temas ettiği yerden tüm vücuda yayılıyor, vücudunun belirli bir bölgesine gelen zehir işini komple bitiremez desen dahi epeyce yavaşlatacağı ortada, oradan sonrada zaten pek bir şansı kalmaz..

Jimbei uzaktan uzaktan diyorsunuz da,bu saldırıların menzili ne kadar ? Sonuçta yumruk tan çıkma şok dalgası.5 mt ? ya da 10 mt mi ? Mesafe magellan için sorun değil.Uzatır hydranın boyunu.Jimbei gaz solusun, istediği kadar su mermisi atsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık