Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Garp'ı Kim Olur?

Smoker baştan beri Luffy'nin peşinde olan bir karakter. Muhtemelen, serinin sonuna kadar da böyle devam edecek ve halka sorulduğunda da, korsanlar kralını sıkıştıran(!) kişi olarak bilinecek. Ancak böyle bilinmesi başka şey, madalyonun diğer tarafı başka şey. Smoker, Luffy'nin peşinde olan adam olarak bilinecek olmasına rağmen, hiçbir zamam Luffy'i zorlayacak bir adam olmayacak. Özellikle de 2 yıl aradan sonra bu kanaatim kesinleşti diyebilirim. En bariz örnek; Luffy'nin yeneceği Doflamingo'dan tek yiyebilecek bir adam Smoker.

Diğer yandan da Coby'i ele aldığımızda, Garp gibi Luffy'nin adını duyduğunda ceketini alıp peşinden gidebilecek karakterde bir adam olmadığı aşikar. En azından 2 yıl öncesine kadar. Ancak Coby'le Smoker'ı da karşılaştırdığımda, Coby'nin ilerde açık ara Smoker'a fark atacağı bariz. Bu barizlik, hem Coby'nin potansiyel olarak Smoker'dan kat kat daha iyi olması, hem de yaşı gereği gelişime daha açık olması, hem de Garp gibi bir adam tarafından eğitilmiş olmasından gelir. Baktığımızda Smoker'ın 30 küsur yaşına kadar haki öğrenmediğini görüyoruz. Time skip öncesi biliyorsa bile bariz bir örneği yok sanırım. Coby'nin ise daha 20 yaşına gelmeden, Marineford'da kenbunshoku haki açtığını biliyoruz. Ama ne kenbunshoku! Tüm Marineford'u hissedebilecek bir k.haki.

NOT: İlerde(Coby için özellikle), Op serisinde kenbunshoku hakide top 3 listesi bana göre şudur : Fujitora, Sanji, Coby.

2 yıl aradan sonra Oda, Coby'i karşımıza öyle bir adam olarak çıkaracak ki herkesin ağzı açık kalacak; benden demesi. Yani varmak istediğim nokta şu :

- Smoker, seri başından sonuna kadar Luffy'nin peşindeki adam olarak bilinebilir ancak Luffy'i sıkıştıracak, ölümün kıyısına getirecek vs. gibi durumlarla uzaktan yakından alakası olabilecek bir seviyeye gelmeyecek. Coby ise, Smoker'ın 10 yıl çalışsa gelemeyeceği seviyeye zaten çok kısa sürede gelecek ancak Garp'ın Roger'a karşı durumu gibi bir misyonu Luffy'e karşı alıp almayacağı muallak.

Benim oyum, Luffy'i güç bakımından ilerde daha fazla zorlayacak potansiyele sahip olduğu için Coby'den yana. Coby de Luffy'i ölümün kıyısına falan getiremez benim kanaatim.. Ancak Smoker'ın da hayatında elde edemeyeceği kadar sağlam ve Luffy'e, Smoker'dan daha fazla zor anlar yaşatabilecek bir adam olacağı da kesin :good:
Kalın olan yere istinaden, Coby olsa kana kan, dişe diş kapışabilir miydi Doflamingo ile? Sanmıyorum. Kaldı ki Doflamingo görece güçlü bir adam, gücü de epeyce tehlikeli.

Çok sağlam olacak dediğin Coby'yi, rakibi gördüğün Luffy kaale bile almadan yol üstü geçerken tekliyor. Üstelik herhangi bir vites açmamış, fiziksel olarak da çok iyi olmayan bir durumda yapıyor bunu. Coby ve Luffy arasında böylesine bariz bir örnek var ve bunun yerine Smoker'ın yediği tekten bahsediyorsun. Üstelik Smoker ve Luffy iki sene sonrasında hiç dövüşmedi, tek karşılaşmalarında Smoker, Tashigi'nin bedenindeydi. Luffy de "Gerçek bedenini aldığında gel, kapışalım" diye bir laf söyledi.

Biraz daha geriye gidelim, Luffy Haki'nin varlığını öğrenir, ilk söylediği şey "Bu sayede Dumanlı'ya vurabilirim"dir. Adam doğrudan onu rakip olarak görüyor kendine.

Coby'de Luffy'yi tutuklayacak tiynet, cesaret ve karakter yok.

NOT: Kenbonshoku Haki'yi de öyle bir övmüşsün ki, sanarsın bu güce sahip olana kimse dokunamıyor. Enel onca hızına rağmen patates oldu, Luffy bu güce sahipti. Önce Jean Ango'ya miğferini kaptırdı, sonra da Doflamingo'dan yumruğu yedi. Sanji'nin uzman olduğu Haki türüydü, Doflamingo uğraşmadı bile. Örnekler çoğaltılabilir.aldı

Alpamis

Luffy'nin güç kıstasında bir Garp'ı olmayacağına inanıyorum.Ama Garp'ın Roger'ı takip etmesi gibi Luffy'i sürekli takip eden Smoker olduğu için Luffy'nin Garp'ı Smoker olur.

Kenbunshoku'da ki sıralaman fazla garip. Fujitora çok iyi bir K. Haki'ye sahip diye bir şey bilmiyoruz. Ayrıca Sanji'nin yatkınlığı var diye Luffy'i geçecek diye bir kuralda yok. Coby hakisini istediği kadar geliştirsin, belli bir dereceyi ne kadar geçebilecek meçhul.
Bunu önceden @Sword Way hacımla tartışmıştım ben de.:ehe: Sanji'de k.haki yatkınlığı olduğu için ve Zoro'da b.haki yatkınlığı olduğu için Zoro'nun b.haki>Luffy'nin b.haki ve Sanji'nin k.haki>Luffy'nin k.hakisi şeklinde bir düşüncesi vardı.:/ (Yanlış hatırlamıyorsam tabi.)

İşte bunlar hep Zoro'yu imbalaştırma çabaları :/ Benim bildiğim Kral Haki ile güçlü bir düşmanı yenemiyorsun doğal olarak diğer iki hakide iyileşmen gerekiyor. Haa dersiniz ki Zoro daha güçlü olacak bir yerimle gülerim.
Ya zaten benim gözümde Luffy tayfanın haki masterı,Ne Zoro ne de Sanji bu konuda onunla aşık atamaz:/

Evet Karollo için o demek, bu arada Zoro'da ona tek atar ama Luffy atamaz da diyor o sıkıntı etme sen :D
hayır ya iyi ki bir haki çıktı :D yemın edıyorum var ya zoroda iyi ki mıhawndan eğitim aldı çok abartıyorsunz ıkı yıl once sanjıyle zoro arasında kı fark neyse şimdide o dur abı ne için o kadar abartıyorsunz sanjıde iwankovdan ders aldı o adam boş biri mi? devrımcı ordusunda olan bir adam yanı en çok sanjıyı madara edıyor burdakıler :D

Beyler bu seride Luffy'nin Garp'ı demek Luffy denk bi karakter olduğunun anlamını taşır.
Bakın Oda bize mangasında tam olarak ne gösterecek 1 gün aralığı ile;
Doftan tek yiyen bi Smoker, Dofla aşık atacak bi Luffy
yani Luffy tabii ki bu olaydan sonra Smoker'a yine tek atamayacak bunun var bazı sebepleri var lakin siz Smokerı bu serinin Garpı derseniz;
Smokerın potansiyeli bir kere Luffyden fazla demek, düşünelim kendisinin hiç bir varlık gösteremediği adam konumuna geçecek Luffy bir yerde ama Smoker öyle bi sıçrama yapacakki bir zaman aralığından sonra Luffy'e denk bi karakter olarak ortaya çıkacak:)
bu nasıl açıklanabilirki bazı arkadaşlar haki kasar filan diyorda kassa ne kadar kasabilecek la karşısında zaten hakinin babası konumunda bi adam bulacak ya durum çok net be bence ha Oda her zaman yaptığını yapabilir yine bizi terse yatırabilir buda anca Smoker başka bi meyve yiyecek(yapay şeytan meyvesi) başka yol yok maalesef her şey haki mi la bu seride bi de o yaşaıyla kimden böyle büyük bi haki dersi alacak Aokiji mi?
Yani herkesin fikrine saygılıyız ama öyle bi karaktere sahip adam güç için yapay meyve yer mi bilmem ama serinin Garpı olma ihtimali çok düşük bile değil:D

dof lufyi öldürmüştü istese. doftann tek yiyen diye bakarsak luffy de ilk karşılaşmada ezik kaldı.
Olay Luffy değil ama nerde ezilmiş Luffy, bi Yumruk yemek ezilmek demekse senin için orasını bilmem. O isteseyide açılasaydın daha iyi olurdu ama dur bi daka sanırım Luffye yumruk atmak yerine kendi meyvesinin özelliğini kullansaydı diyorsun ama o saldırıyı bir kere yapmakla ölünseydi Sanji ölürdü:) Ya demek istese öldüremezmiş ama o karşılaşmada Luffynin bi anda Dofun elinden Kyros'u kurtarması veya aynı zaman aralığında bir daha onun saldırılarında kaçınması önemli filan değil zaten çünkü yedi ya bi yumruk olay bitti tabii:good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık