Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Garp'ı Kim Olur?

Tek engel hayranlık değil işte. coby vizyon olarak geride smoker'dan. Smoker defalarca adalet sistemini sorguladı. Denizcilerin içinde bulunduğum sürece kafama göre hareket edemem. Şu an ihtiyacım olan şey rütbe diyor Smoker. Aynı Roy Mustang'ın mantığı. Coby henüz bahçede yetişen bir adam. Ki Garp , Coby'ye bunu öğretecek bir adam da değil. Coby'nin bir şeyler öğrenmesi için bence hala zaman var. Smoker peşine düşen Coby ise bekleyen konumda olacak.
Coby bu zamana kadar kendisini hep ezik gördü. Bundan sonra gücüne inanmaya başlarsa sistemi de sorgulamaya başlayabilir. Ama bunun için öncelikle güçlenmesi gerek ki güveni de yerine gelsin. Ne kadar güçlendirse güçlensin şu an genel manada orta seviyelerde bile değil gücü. Onu geçtim daha bizimkiler orta seviyeye ancak ancak geliyor. Bundan sonraki süreçte Coby ümit verir ancak. Dediğin gibi Coby için iş zaman meselesi ama Smoker'ın artık Luffy kovalama gibi bir lüksü kalmadı. Her tarafı kovalasın Smoker'ın şu saatten sonra kaç yazar :)

Coby bu zamana kadar kendisini hep ezik gördü. Bundan sonra gücüne inanmaya başlarsa sistemi de sorgulamaya başlayabilir. Ama bunun için öncelikle güçlenmesi gerek ki güveni de yerine gelsin. Ne kadar güçlendirse güçlensin şu an genel manada orta seviyelerde bile değil gücü. Onu geçtim daha bizimkiler orta seviyeye ancak ancak geliyor. Bundan sonraki süreçte Coby ümit verir ancak. Dediğin gibi Coby için iş zaman meselesi ama Smoker'ın artık Luffy kovalama gibi bir lüksü kalmadı. Her tarafı kovalasın Smoker'ın şu saatten sonra kaç yazar :)
Aslında güven meselesi tabiki güçle alakalı ama şöyle olsa nasıl olurdu Helmeppo Kosanlar ve Denizciler yüzünden öldü diyelim ve bir söz verir kendine falan Adalet'i sorgular ve korsanlardan nefret etmeye başlar bu düşünce yapısına gelince gerisi azimle olur bence

kimi koysunlar karşısına :) denizcilerde adam kalmadı koyucak ama Smoker daha uygun keşke biraz genç olsaydı
Yahu niye illa bi Garp olmak zorunda?Bakarsın KK Luffy ile aşık atabilecek gibi gözüken biri varsa denizcilerde aha bu Garp dersin.Ama o profile uyan biri yoksada ben zorlamama taraftarıyım.

demeye çalıştığım şey bu zaten . smoker'ı luffy'nin peşine düşüren şey merak. iç güdüleriyle hareket ediyor smoker. Onu öldürmeyi ya da içeri tıkmayı hedeflemiyor. Onun peşinde olmak ve neler yapacağını görmek istiyor. Garp'ın düşüncelerini elbette bilmiyoruz ama şu anki durumda Smoker vizyon olarak zaten Garp'ı geçmiş durumda. Fiziksel güç farklı bir olay. Belki Smoker'ın böyle kalması ona verilen Logia'dan dolayıdır. Hatırla Pekoms'un Caribou'ya söylediklerini. Smoker güçsüzlüğünün farkına vardı o yaşından sonra haki öğrendi. Buna hiç gerek duymamıştı daha önce Smoker çünkü. Bir şeyler onu tetikledi ve ilerledi. Ve o ilerleme sırasında öğrendi ne öğrendiyse. Loguetown'daki Smoker ile Alabasta'daki Smoker arasında bile dünya fark var.

Yahu niye illa bi Garp olmak zorunda?Bakarsın KK Luffy ile aşık atabilecek gibi gözüken biri varsa denizcilerde aha bu Garp dersin.Ama o profile uyan biri yoksada ben zorlamama taraftarıyım.
illa bir garp olmasına gerekte yok dediğin gibi bunun yerine aslında bir korsan olsa sürekli kavga halinde sürekli bir rekabet daha iyi olurdu ezeli bir düşman ikisininde hayalleri aynı o kişide belli zaten

Coby Luffy'ye yetişemez.

Smoker ise Luffy'ye göre zayıf artık.

Lucci'den beklentim var ama işte onun da rolü farklı.

Denizcilerde keşke bir D. olsaydı Luffy'ye rakip olarak. Daha da güzel olurdu seri.

Aslında güven meselesi tabiki güçle alakalı ama şöyle olsa nasıl olurdu Helmeppo Kosanlar ve Denizciler yüzünden öldü diyelim ve bir söz verir kendine falan Adalet'i sorgular ve korsanlardan nefret etmeye başlar bu düşünce yapısına gelince gerisi azimle olur bence
Helmeppo da seri sonunu görür bence :) Coby'nin böyle bir gaza ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum. Çünkü bu 2 yıl boyunca köpekler gibi çalışmıştır :) Luffy'yi yakaladığını zannettiği ve güçlenlendiğini düşündüğü her seferinde yerleri süpürdü. Eğer bir amiral olmak istiyorsa çok daha iyisini yapmalı ve bir amacı varsa motivasyonu da vardır diyebiliriz.

Ancak şu an gücü yeterli düzeyde olmasa bile davranışlarıyla sorguluyor sistemi Coby. Mf'de Saka'nın karşısına dikilmesinden itibaren bu böyle. O zaman Saka'nın yanında bir hiçti. Kendine güveni 0'dı. Ama yine de dikildi karşısına. Dikkat et.. Saka sonra filo amirali oldu. Coby bir nevi denizcilerin başındaki adama ve düşüncelerine meydan okudu demek oluyor bu. Ve ileride kendisi bir amiral olduktan sonra geleceği sonraki rütbe de filo amirali olacaktır ve denizciler gerçekten insanların güvenliği için çalışan bir kurum haline gelecektir Coby ve düşünceleri sayesinde.

Edit: @arcadia

Anladım demek istediğini kardeşim :good:

Son düzenleme:
Eger ki birinin Luffynin Garpi olacagi varsa bu kisi Lucci olur hem genc hem gelisime acik bir karakter. Biraz zorlarsada pembesacli tombik velet olur.

Luffy'nin Garp'ı falan yok, olmayacak da.
Roger-Garp ilişkisini tam karşılayacak herhangi bir durum yok ortada.
Smoker sürekli onu kovalaması, onu takıntı haline getirmesi ve kısmen ahbap olması açısından benziyor sadece. Güç olarak arada uçurum var şimdilik.
Coby desen zaten yetişemez Luffy'ye. Yetişse bile Garp'ı olamaz artık. Seri sonuna geldik, ne zaman yetişecek de ne zaman kovalayacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık