Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
Lucci dövüşü zoan açılmadan önce daha iyiydi zaten.Lucci öyle sanatsal ve ritmik tokatlıyordu ki bildiğin yürüyen karizma olmuştu.Zoro'yu bile geçmiş olabilir o dövüşte :D Elleri cebinde tekme ve soru kombinasyonu yapıyordu.

Yalnız o dövüşte bunu aşacak tek şey varsa o da Luffy'nin sonraki sahnesiydi.Lucci çenesinin altına aniden g2 yer sonra da bizimkinin gear açma pozisyonu gösterilir.İşte gear 2 orada bankai etkisi yaratmıştı bir daha da asla o etkiye sahip olamadı. :(
Gear 4?

İşte daha güçlü kesiyor diyebiliyorsun.:( Yani niçin daha güçlü kesiyor altı dolmuyor ki Ashura'yı nasıl yapıyor sorusuna da bir cevap bulamıyon.

Luffy'nin yaptığı çoğu şeyi nasıl yapabildiğini izah edebiliyon. Mesela şişmesi için ısırıp hava yüklüyor burada bir soru sorulabilir nasıl o kadar hava üflüyor diye ama nefesiyle magmayı sogutanı da gördük bu mekanizmaya zarar vermiyor. Ya da g2'de mesela kan pompalıyor ki en teknik saldırılarınsan biridir. G4 de esneklik ile sertlestirmeyi bir arada kullanıyor felan. Yani o malzemelerle o tekniği ve sonucu alman gayet doğal oluyor.

Zoro'nun çoğu tekniği için bu tarz bir yorum katabilen varsa dinlemeyi çok isterim açıkçası. Mesela nasıl yapıyor Ashura'yı? Ya da Shisbi Son ile yaptığı tam olarak ne?
Shinson son'u hocasının dersinden aldı, hatta Mr.1'i kesmeden önce ağaç dalına vuruyor kılıcı sopa etkisi yaratıyor. Yani kılıç artık kılıç ustasının elinde, onun iradesine göre kesmeye başlamış. Dokunduğu her şeye zarar veren bir alet olmaktan çıkmış. Bunun matematiksel açıklamasını istiyorsan öyle bir şey bulamazsın.

Ashura için pek bir şey diyemiyorum Zoro'da diğer insanlardan farklı bir aura var buna bağlanabilir.

İşte daha güçlü kesiyor diyebiliyorsun.:( Yani niçin daha güçlü kesiyor altı dolmuyor ki Ashura'yı nasıl yapıyor sorusuna da bir cevap bulamıyon.

Luffy'nin yaptığı çoğu şeyi nasıl yapabildiğini izah edebiliyon. Mesela şişmesi için ısırıp hava yüklüyor burada bir soru sorulabilir nasıl o kadar hava üflüyor diye ama nefesiyle magmayı sogutanı da gördük bu mekanizmaya zarar vermiyor. Ya da g2'de mesela kan pompalıyor ki en teknik saldırılarınsan biridir. G4 de esneklik ile sertlestirmeyi bir arada kullanıyor felan. Yani o malzemelerle o tekniği ve sonucu alman gayet doğal oluyor.

Zoro'nun çoğu tekniği için bu tarz bir yorum katabilen varsa dinlemeyi çok isterim açıkçası. Mesela nasıl yapıyor Ashura'yı? Ya da Shisbi Son ile yaptığı tam olarak ne?
Ashura’yı şeytani ruhu ile yapıyor muhtemelen ve lanetli kılıçlar gibi etkenler de var. Belki ruhu ile kılıçların ruhunu etkinleştiriyor. Shishi Sonson da ise tek bir yeri hedef alıp yüklü ve anlık hızlı bir darbe yapıyor. Muhtemelen Kuma’ya o yüzden o atakla saldırdı. Hem hızlı hem güçlü... Zaten mangaka alttan alttan fikir veriyor bunlar için, dediğim gibi kılıçların ruhları olsun, kişinin içinde ki ruh olsun falan filan işte Alpa’cığım... :D

Shinson son'u hocasının dersinden aldı, hatta Mr.1'i kesmeden önce ağaç dalına vuruyor kılıcı sopa etkisi yaratıyor. Yani kılıç artık kılıç ustasının elinde, onun iradesine göre kesmeye başlamış. Dokunduğu her şeye zarar veren bir alet olmaktan çıkmış. Bunun matematiksel açıklamasını istiyorsan öyle bir şey bulamazsın.

Ashura için pek bir diyemiyorum Zoro'da diğer insanlardan farklı bir aura var buna bağlanabilir.
İyi güzel diyon da hep metafizik bir şey dediklerin. Neyi farklı yapıyor ya da ne yapıyor da teknik farklı oluyor. Benim gördüğüm sadece kılıcı tutması ve hızlıca ileri atılması ama oradaki hız normalde ulaştığından daha büyük bir hız diye mi daha etkili oluyor ya da o hızı nasıl kazanıyor felan teknik bir açıklama gelmiyor malesef.

Luffy'nin red hawkına bile fizikle açıklama buluyon. O kadar hızlı çekiyor ki diyon sürtünmeden dolayı yanıyor felan.

Üye silindi 1004

Sana bahsediyorum neden olduğunu.Luffy asla hızda Kata'ya üstün gelmedi.Çeviklik ile hız farklı şeyler.Luffy sadece Mogura ataklarından kaçabildi Kata'nın, k.haki gelişimi öncesi haliyle.Onun sebebi de bariz bir şekilde Kata'nın en yavaş atağının Mogura atakları olması.Snakeman yetecek olsa hakiyi toplayıp geldikten sonra açardı.Açmadı çünkü tek Snakeman yetmecekti,illa kendisinin de görmesi gerekiyordu.Yani şartları eşitleyeyim önce diye düşündü.
Ben de kendisi de görmeye başladıktan sonra Oda bunu bence daha iyi kurgulayabilirdi ama tercih etmedi diyorum zaten. İstese bize bundan daha iyisini çizebilirdi sıkıntı karakterler değil diyorum yani.

İlk gördüğüm an bu spastik kim demiştim, Allah affetsin bu kelimeyi kullanmaktan da hoşlanmam halbuki.
Yemin ederim Naruto'nun çocukken kıçından çıkardığı köpük formları G4'dan daha karizmatik.

Lucci dövüşü zoan açılmadan önce daha iyiydi zaten.Lucci öyle sanatsal ve ritmik tokatlıyordu ki bildiğin yürüyen karizma olmuştu.Zoro'yu bile geçmiş olabilir o dövüşte :D Elleri cebinde tekme ve soru kombinasyonu yapıyordu.
Lucci'nin insan formu görsel açıdan tam bir tasarım başarısı. Adam çok havalıydı dövüşmesini izlemek acaiyp keyifliydi. Tabii Oda garibe garibe şeyler sevdiğinden adamı hemen yaratığa çevirdi. Kata sırf beş metre olduğu için bile Lucci vs Luffy önüne koymam.

İyi güzel diyon da hep metafizik bir şey dediklerin. Neyi farklı yapıyor ya da ne yapıyor da teknik farklı oluyor. Benim gördüğüm sadece kılıcı tutması ve hızlıca ileri atılması ama oradaki hız normalde ulaştığından daha büyük bir hız diye mi daha etkili oluyor ya da o hızı nasıl kazanıyor felan teknik bir açıklama gelmiyor malesef.

Luffy'nin red hawkına bile fizikle açıklama buluyon. O kadar hızlı çekiyor ki diyon sürtünmeden dolayı yanıyor felan.
Kuma'yı keserken gösterilmişti.Kenshin izleyenler bilir Battojutsu muhtemelen.Hızla sıçrıyor Zoro ondan sonra da kılıcını en hızlı şekilde kınından çekip yapıyor tekniği.Aşağı yukarı böyle birşeydir diye tahmin ediyorum.

Kılıç ustalarına matematik ile mi yaklaşalım yani ? Olay eğer öyleyse Mihawk'ın kılıcı savurup bilmem neredeki dağları falan kesmesi saçma indirsin kılıcı o savurma gücü ile yumruk atsın. Kılıç ustalığı dediğin mantığa aykırı, Luffy'nin şeytan meyvesine nasıl mantık bulacaksın ? Yada herhangi bir başka şeytan meyvesine ? Olabilecek şeyler değil bunlar. Açıklanmadı diye bakıyorsan açıklandı Shinson son, Zoro'nun hocası çok net bir tanımlama yapıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık