Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
O zaman tartışırken tüm yönleriyle ele alacaksın konuyu tek yardım konusunda tıkılıp kalmayacaksın. Doffy e ulaşana kadar kopyasıyla mı kapışmadı Bellamy sırtlanıyla mı uğraşmadı ya da Katakuri ile savaşırken Flampeye neden laf söylemiyor insanlar? Nedenini söyleyeyim zamanla istemsizce yaptığınız bu karakter gruplaşmaları artık kalitesiz ve tek yönlü eleştirilere döndü o yüzden orta yolu bulamıyor forumda kimse sadece söylediğiyle ya da yazdığıyla kalıyor.
Karakter gruplaşmalarından kastın fanlıksa evet forumda fazla bi fanlık olduğunu bende düşünüyorum.Kendi sevdiği karakteri övüp diğer tarafı tamamen gömmeye odaklı mesajları bende çok görüyorum ve açıkçası benimde çok hoşuma gitmiyor bu durum.Ama kendi adıma konuşacak olursam Bellamy,Dof'un kopyası ya da Flampe olaylarına bir şey demiyorum.Şu açıdan bakıyorum Luffy'nin aleyhine 3 dezavantaj durum varsa Luffy'nin rakibi için 5 dezavantaj durumu oluyor bana göre.Yani her halükarda Luffy daha karlı çıkmış oluyor.Mesela Bellamy dedin.Bununla ilgili daha öncede yorum yapmıştım.Luffy'nin Bellamy'den aldığı yumruklar mı Luffy için daha büyük handikap oluşturmuştur yoksa Dof'un Law'dan aldığı gamma,counter shock,injection ve adil bir şekilde vurulmayan red hawk gibi teknikler mi Dof için daha büyük handikap oluşturmuştur ? Bana göre Dof.Yani dediğin olayları unutmuş ya da onları görmeden yorum yapmış değilim.Daha önce bi Luffy tartışmasında da yazmıştım bunu.Luffy vs Dof'ta Luffy 1-0 geride başladıysa Dof 2-0 geride başlamıştır diye.

Flampe demişsin.Kata dövüşüne de detaylı girmicem ama zorlamayla ilgili şunu söyliyim sadece.Luffy bir kere Kata'dan net bir şekilde daha güçsüzdü dövüş başında bu konuda hemfikirizdir.Yani Luffy hem kendinden daha güçlü bir rakiple karşılaştı hem de oraya gelene kadar Sanji'den dayak yemesi,öfkeli orduyla kapışması gibi durumlarla handikaplar kazandı.Buna karşılık sadece 10 dklık uyku ve 1 tepsi yemek mi ne yedi.Şimdi bana göre 10 dklık uyku+1 tepsi yemek yemek önceki handikapları sıfırlamaz.Yani Luffy Kata karşısına çıktığında bana göre tam gücünde olmamalıydı.Şimdi benim dediğimi düşünüp Luffy'nin tam gücünde olmadığını düşünelim.Luffy hem tam gücünde değildi hem de kendisinden daha güçlü bir rakibi yendi.Bana göre olaya böyle bakınca bu farkı 1 p-up kapatmaz.Yani böyle bakınca zorlama duruyor.Şimdi diğer ihtimale bakalım.Luffy gerçekten 1 tepsi yemek+10 dk uykuyla kendini sıfırladı ve Kata karşısına tam güç çıktı.E o zamanda o kadar handikap 1 tepsi yemek+10 dk uykuyla nasıl sıfırlandı diye düşünüyorum.Benim mantığıma göre o olaylar şu kadarcık şeyle sıfırlanmaz.Yani burdan bakınca da zorlama duruyor.Bak gördüğün gibi Luffy'nin handikaplarını da olaya katıyorum ama sonuçta yine Luffy'nin galibiyetinin zorlama olduğu sonucuna ulaşıyorum.

Ayrıca Luffy-Kata için sadece bu zorlamadan bahsettim.Daha o kadar chapter dayak yemesi ve ona rağmen kalkması gibi saçma(zorlama) bir dayanıklılık mevzusu da varda ona girmeyeyim.Ne demek istediğimi anla diye üstünkörü anlatıyorum.

@Sir Crocodile Dediğin sahneyi Manga da bulamadım ama attığın sayfaya baktım.
Luffy Boğaz’ı sıkıldığı zaman yukarı bakıyor ve yukarı doğru fırlatıyor içindeki suyu buradan sonra Croco 10 saniye boyunca konuşuyor desek sonrasında Croco ilerliyor alandan ve saat görünüyor orada Tic Tic Tic diye saniyenin atışı gösteriliyor ve sonrasında da su aşağıya düşüyor. Toplasan maksimum 20 saniye içinde oluyor her şey Mangada. Bir adamı yumrukla dağın içinden geçiren bir Manga da havaya atılan suyun 10 saniye de yukarı fırlayıp 10 saniye sonrasında düşmesine mantık oturtmak zor olmasa gerek. Ben ikna oldum gayet normal siz fazla abartıyorsunuz bence kendi dünyamızla kıyaslamayın derim. :D

Edit: Tekrardan baktım da Luffy baya yukarı fırlatmış suyu nokta gibi görünüyor sonra yakınlaşıyor sonra da “şans” eseri Luffy’nin kucağına düşüyor. :D
Bir insanın boğazı sıkılıyken havaya fırlattığı su uzaya gidiyor ve 20 saniye sonra düşüyorsa, ek olarak da düşeceği yer bile saçmaysa ve bu sana normal geliyorsa diyecek bir şey bulamadım. Ne diyeyim şu sahneyi ilk kez birine okutsam. Okuturken de açıklasam adam kahkaha atar. :D

Karakter gruplaşmalarından kastın fanlıksa evet forumda fazla bi fanlık olduğunu bende düşünüyorum.Kendi sevdiği karakteri övüp diğer tarafı tamamen gömmeye odaklı mesajları bende çok görüyorum ve açıkçası benimde çok hoşuma gitmiyor bu durum.Ama kendi adıma konuşacak olursam Bellamy,Dof'un kopyası ya da Flampe olaylarına bir şey demiyorum.Şu açıdan bakıyorum Luffy'nin aleyhine 3 dezavantaj durum varsa Luffy'nin rakibi için 5 dezavantaj durumu oluyor bana göre.Yani her halükarda Luffy daha karlı çıkmış oluyor.Mesela Bellamy dedin.Bununla ilgili daha öncede yorum yapmıştım.Luffy'nin Bellamy'den aldığı yumruklar mı Luffy için daha büyük handikap oluşturmuştur yoksa Dof'un Law'dan aldığı gamma,counter shock,injection ve adil bir şekilde vurulmayan red hawk gibi teknikler mi Dof için daha büyük handikap oluşturmuştur ? Bana göre Dof.Yani dediğin olayları unutmuş ya da onları görmeden yorum yapmış değilim.Daha önce bi Luffy tartışmasında da yazmıştım bunu.Luffy vs Dof'ta Luffy 1-0 geride başladıysa Dof 2-0 geride başlamıştır diye.

Flampe demişsin.Kata dövüşüne de detaylı girmicem ama zorlamayla ilgili şunu söyliyim sadece.Luffy bir kere Kata'dan net bir şekilde daha güçsüzdü dövüş başında bu konuda hemfikirizdir.Yani Luffy hem kendinden daha güçlü bir rakiple karşılaştı hem de oraya gelene kadar Sanji'den dayak yemesi,öfkeli orduyla kapışması gibi durumlarla handikaplar kazandı.Buna karşılık sadece 10 dklık uyku ve 1 tepsi yemek mi ne yedi.Şimdi bana göre 10 dklık uyku+1 tepsi yemek yemek önceki handikapları sıfırlamaz.Yani Luffy Kata karşısına çıktığında bana göre tam gücünde olmamalıydı.Şimdi benim dediğimi düşünüp Luffy'nin tam gücünde olmadığını düşünelim.Luffy hem tam gücünde değildi hem de kendisinden daha güçlü bir rakibi yendi.Bana göre olaya böyle bakınca bu farkı 1 p-up kapatmaz.Yani böyle bakınca zorlama duruyor.Şimdi diğer ihtimale bakalım.Luffy gerçekten 1 tepsi yemek+10 dk uykuyla kendini sıfırladı ve Kata karşısına tam güç çıktı.E o zamanda o kadar handikap 1 tepsi yemek+10 dk uykuyla nasıl sıfırlandı diye düşünüyorum.Benim mantığıma göre o olaylar şu kadarcık şeyle sıfırlanmaz.Yani burdan bakınca da zorlama duruyor.Bak gördüğün gibi Luffy'nin handikaplarını da olaya katıyorum ama sonuçta yine Luffy'nin galibiyetinin zorlama olduğu sonucuna ulaşıyorum.

Ayrıca Luffy-Kata için sadece bu zorlamadan bahsettim.Daha o kadar chapter dayak yemesi ve ona rağmen kalkması gibi saçma(zorlama) bir dayanıklılık mevzusu da varda ona girmeyeyim.Ne demek istediğimi anla diye üstünkörü anlatıyorum.
Luffy katayla olan vs sinde Luffy öncesinde 3 farklı zorlu bir süreçten geçiyor. Cracker, Sanji ve Öfke ordusu sonra da Hapishane de kendini yırtması var ardında da savaş içindeyken Flampeden darbe alıyor ve odaklanmasını kaybedip Katakuri saldırıyor. 4 5 tane handikap var Luffy tarafında Katakuri ise kendini yaralıyor Luffy gibi oda besin alıyor Donut yiyerek. Luffy Kata dövüşünde Luffy’nin handikaplarının daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Doffy savaşına gelmeden ise olay tamamen kurgu ve heyecanı saklamak. Bu adamın madem G4’ü vardı en başında da kullanırdı ve saçma bir şekilde son bir saldırı için tekrardan G4 kullandırtıyor burada hikaye işleyişini beceremediği ve ya acemi bir şekilde davrandığı için Serinin yazarına kızmak gerekiyor bence.

Bir insanın boğazı sıkılıyken havaya fırlattığı su uzaya gidiyor ve 20 saniye sonra düşüyorsa, ek olarak da düşeceği yer bile saçmaysa ve bu sana normal geliyorsa diyecek bir şey bulamadım. Ne diyeyim şu sahneyi ilk kez birine okutsam. Okuturken de açıklasam adam kahkaha atar. :D
Luffy fanlarına laf anlatmak zor değil imkansız. Croco Luffy'i kaç kere öldürmenin eşiğine getirmiş, son hamleyi yapıp öldürmemesinin tek nedeni manganın baş karakteri olması ama aokijiyi yendirmedi mangaka diyor adamlar :D

Luffy havaya su atıyor hic rüzgar hava akımı bile yok aynen geri düşüyor. Yere balkondan tükürün, direk aynı hizaya düşmez. O havaya atılan su tamda croco arkasını dönünce geliyor. Croco amalesinin Luffy'e son hamleyi yapmamasının bir nedeni var mıydı dönüp gitmeden?

Doffy savaşına gelmeden ise olay tamamen kurgu ve heyecanı saklamak. Bu adamın madem G4’ü vardı en başında da kullanırdı ve saçma bir şekilde son bir saldırı için tekrardan G4 kullandırtıyor burada hikaye işleyişini beceremediği ve ya acemi bir şekilde davrandığı için Serinin yazarına kızmak gerekiyor bence.
Adam o kadar çok yaptı ki zaman atlamasından önce Luffy'nin G4 deki gibi her savaştan sonra bitkin düşmesini , burada fark olarak bu şekilde sunmak istedi. Dezavantaj olarak yaptığını gözümüze sokmasına rağmen fail oldu bence de.

Luffy katayla olan vs sinde Luffy öncesinde 3 farklı zorlu bir süreçten geçiyor. Cracker, Sanji ve Öfke ordusu sonra da Hapishane de kendini yırtması var ardında da savaş içindeyken Flampeden darbe alıyor ve odaklanmasını kaybedip Katakuri saldırıyor. 4 5 tane handikap var Luffy tarafında Katakuri ise kendini yaralıyor Luffy gibi oda besin alıyor Donut yiyerek. Luffy Kata dövüşünde Luffy’nin handikaplarının daha fazla olduğunu düşünüyorum.

İşte o süreçlerden söz ediyorum bende.O zorlu sürece rağmen kazanmasına zorlama diyorum.Mesela ben Kata vs Luffy dövüşünün sürdüğü zamanlarda sırf bu handikaplar yüzünden Luffy'nin Kata'yı alamayacağını,dövüşün sonuçsuz kalıp Kata'nın Luffy'e saygı duymaya başlayacağını söylüyordum ama öyle olmadı.Hem daha handikaplı olucan hemde rakip senden daha güçlü olucak ama buna rağmen 1 p-upla rakibi yenicen ? İşte benim zorlama dediğim kısım burası.Eğer Luffy'nin handikabı olmadan p-up alıp Kata'yı yenseydi amenna ama böyle bir şey yok.Artı olarak dediğim gibi Luffy'nin bilmem kaç chapter dayak yemesine rağmen hala ayağa kalkmaya devam etmesi de bana göre zorlamadır.Luffy dayanıklı bir karakter onu biliyoruz da o kadarda değildi.Neyse kısacası bu tarz şeyler Kata dövüşüne zorlama deme nedenim.Zaten ankette de Kata'ya oy atmışım.

Dof dövüşünde dediğin gibi bir durum vardı onu kabul ediyorum.Ama olayı olay örgüsü olarak değerlendirmezsek dediğim gibi bence Luffy Dof dövüşüne 1-0 geride başladıysa Dof 2-0 geride başlamıştır.Yani ikisi de handikaplıydı ama Dof biraz daha handikaplıydı.Mangakaya gelince...forumda Oda'yı en çok eleştirenlerden(hatta bazen dozunu aşıyor olabilirim) biriyimdir muhtemelen.Hikayeyi saçma sapan şekilde işlediği kısmına katılıyorum diyeyim.

Katakuri'nin daha çok pes etme gibi bakıyorum . Ama Croco dövüşünde Luffy'nin zaferi bana fazlasıyla zorlama geliyor . O yüzden Crocodile cevabım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık